Empires in America (VPG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Empires in America (VPG)

Post autor: Leviathan »

Cześć.

Miałem okazję przetestować i pograć w Empires in America. W związku z tym popełniłem również recenzję tego tytułu.
Zapraszam do jej lektury na Board Times.

Empires in America, czyli Wojna siedmioletnia w Ameryce. Recenzja
Mimo losowości gra ma jednak jednak jedną, niezaprzeczalną zaletę: wyjątkowy klimat. Siadając do niej, wczytując się w kolejno dobierane karty (przypomnę, że zawierają krótkie historyczne wstawki) i walcząc o przetrwanie w obliczu zaciskającej się brytyjskiej pętli, można świetnie się bawić. Rozgrywka, o ile zaakceptuje się fakt, że nie będziemy mogli w pełni jej kontrolować, dostarcza sporo frajdy, zwłaszcza, że czas trwania partii jest na tyle przyzwoity, że w trakcie jednego seansu można śmiało rozegrać dwie, a w porywach nawet trzy gry. Zachęcam gorąco do uważnej lektury dobieranych kart i do wygooglowania opisywanych na nich postaci/wydarzeń/miejsc. Można sporo się w ten sposób nauczyć i choć wojna siedmioletnia w Ameryce nie stanowiła da mnie tematu nieznanego, to dzięki Empires in America zdecydowanie poszerzyłem swoją wiedzę na jej temat.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Empires in America (VPG)

Post autor: Leliwa »

Mała poprawka, autorem Wilderness War jest Volko Ruhnke a nie Mark Simonitch.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Empires in America (VPG)

Post autor: Leviathan »

leliwa pisze:Mała poprawka, autorem Wilderness War jest Volko Ruhnke a nie Mark Simonitch.
Nie wierzę, że napisałem takie coś
Dziękuję za uwagę - już naniosłem poprawkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”