Age of Monarchs

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące XVI, XVII i XVIII wieku.
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Age of Monarchs

Post autor: Silver »

Chyba warto trochę trudu sobie zadać i po polsku wszystko podmienić bo będzie z tym mniej roboty niż przy Age of Monarch.
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Age of Monarchs

Post autor: Neoberger »

Silver - ale po co? Skoro jest HIS. :-)
Berger
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43401
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3972 times
Been thanked: 2529 times
Kontakt:

Re: Age of Monarchs

Post autor: Raleen »

Powiedzcie mi co oddaje ruch armii w tej grze na planszy Europy w sytuacji, gdy jedna tura to kilkadziesiąt lat? Nawet w przybliżeniu co to ma wspólnego z rzeczywistością?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Age of Monarchs

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:Powiedzcie mi co oddaje ruch armii w tej grze na planszy Europy w sytuacji, gdy jedna tura to kilkadziesiąt lat? Nawet w przybliżeniu co to ma wspólnego z rzeczywistością?
Tyle samo co ruchy w HISie i wielu innych grach kilkuletniej skali, nie wyłączając tej mojego autorstwa. Jeśli na siłę to naciągać, pokazują wybraną kampanię, będącą jakby uogólnieniem wielu toczonych w danym czasie. A co mają wspólnego operacje ze "Ścieżek" z faktycznymi operacjami z pierwszej wojny? W zasadzie odpowiedź jest podobna.
Nie bronię AoM, ale pomysł mi się podoba dużo bardziej niż Struggle of Empires, w które niektórzy znani nam gracze lubią podobno grywać.
Neoberger pisze:Silver - ale po co? Skoro jest HIS. :-)
Neobergerze, ale Silver pisał teraz o DuS, a nie AoM - DuS nie jest takie groźne, bo nikt tam nie zagra kartą "Kopernika". ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43401
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3972 times
Been thanked: 2529 times
Kontakt:

Re: Age of Monarchs

Post autor: Raleen »

Samuel pisze:
Neoberger pisze:Silver - ale po co? Skoro jest HIS. :-)
Neobergerze, ale Silver pisał teraz o DuS, a nie AoM - DuS nie jest takie groźne, bo nikt tam nie zagra kartą "Kopernika", nie dostrzegłem też karty "Zygmunt Freud", a jeśli nawet jest, to zapewne ma bardziej wymyślne działanie. ;)
Tyle, że temat jest o AoM, jak wskazuje sama nazwa wątku.

Co do zakresu czasowego - ja sobie znakomicie zdaję sprawę, że to zjawisko występuje także w HIS i gdzie indziej, tylko tutaj poraża mnie skala tego zjawiska (kilkadziesiąt lat, a nie kilka).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Age of Monarchs

Post autor: Samuel »

Raleen pisze:
Samuel pisze:
Neoberger pisze:Silver - ale po co? Skoro jest HIS. :-)
Neobergerze, ale Silver pisał teraz o DuS, a nie AoM - DuS nie jest takie groźne, bo nikt tam nie zagra kartą "Kopernika", nie dostrzegłem też karty "Zygmunt Freud", a jeśli nawet jest, to zapewne ma bardziej wymyślne działanie. ;)
Tyle, że temat jest o AoM, jak wskazuje sama nazwa wątku.
Poprosiłem też Silvera, żeby dla porządku przerzucił temat DuS do wątku właściwego.
Przy okazji przepraszam, anulowałem ten post, bo uznałem, że moja wstawka o Freudzie była mało dowcipna, ale Raleen zdążył mnie zacytować i wypadło jeszcze niezręczniej. Sorki. :oops:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43401
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3972 times
Been thanked: 2529 times
Kontakt:

Re: Age of Monarchs

Post autor: Raleen »

Nie wiem co w końcu miało być anulowane, bo jeden post na temat DuS nadal tutaj jest, ale też jestem za trzymaniem się porządku. Skoro jest osobny temat o tamtej grze, to kontynuujmy o niej tam:
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f=37&t=13627
Inaczej robi się bałagan, w którym z czasem utoniemy (jak uczy doświadczenie).

Jeśli coś jeszcze mam skasować, proszę dać mi znać na PW.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „XVI-XVIII wiek”