Hannibal Barkas (Gry Leonardo)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Hannibal Barkas (Gry Leonardo)

Post autor: Hudson »

Trochę informacji o "Hannibalu":
http://www.planszowki.gildia.pl/teksty/ ... _zapowiedz
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... nibal.html

Warto przeczytać! I popatrzeć - mnie osobiście grafika zachwyciła. Czekam na kolejne informacje.

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119
Ostatnio zmieniony piątek, 25 lutego 2011, 21:56 przez Hudson, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Były swego czasu rozgrywki na Smolnej w wersję próbną, więc warto wpasc i samemu popróbowac. Teraz już pewnie przeniosły się do sklepu Wargamera.

Mi tłumaczył Sosna zasady i wydały mi się bardzo proste, choc nie banalne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

grałem w Hanibala i jest to ózenienie "eurogry" z czymś ambitniejszym. Połączenie całkiem udane. System rozgrywania walk jest własnie "eurogrowy" - hit na k12 i turlanie ale mechanizm kompletowania armii i zarządzanie wojskiem całkiem udany.
Grało mi się miło grając rzymianami - dokonałem rzezi na morzu.

Ogólnie gra fajna i jeszcze w dodatku taki "pół card-driven" gdyż wydarzenia i ruchy wojsk następują po zagraniu kart. Co więcej jest nawet pewien mechanizm przystępowania do wojny "a'la ścoieżki" gdyż nie wszystkie nacje od razu walczą a gracze mają mozliwości wprowadzenia ich do wojny poprzez działanie na torze politycznym i zyskania ich sympatii a potem wystąpienia po swojej stronie. (wtedy wchodzimy na coś a'la wojna ograniczona, gdyż zyskujemy dostęp do deku nowej nacji)

Gra przyjemna i warta wydania, bo na rynku posucha. Trzymam kciuki za Sosnę, jedyny na razie broni honoru "polski wydawca" w aspekcie gra historyczna :wink:

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gra przyjemna i warta wydania, bo na rynku posucha. Trzymam kciuki za Sosnę, jedyny na razie broni honoru "polski wydawca" w aspekcie gra historyczna :wink:
No, nie jedyny :) Poza tym (o zgrozo :wink: ) słyszałem ostatnio narzekania jednego z graczy, że Wargamer ostatnio staje się coraz mniej "War" :) bo mało sprowadza gier zachodnich i drogo.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Raleen pisze:
Gra przyjemna i warta wydania, bo na rynku posucha. Trzymam kciuki za Sosnę, jedyny na razie broni honoru "polski wydawca" w aspekcie gra historyczna :wink:
No, nie jedyny :) Poza tym (o zgrozo :wink: ) słyszałem ostatnio narzekania jednego z graczy, że Wargamer ostatnio staje się coraz mniej "War" :) bo mało sprowadza gier zachodnich i drogo.
Malo? Na stronie maja tego calkiem sporo, a w sklepie stacjonarnym jest ponoc znacznie wiecej, dodatkowo w przyszlym tygodniu maja byc kolejne dostawy. Radze wiec temu graczowi sie rozejrzec, raczej nikt nie ma w polsce wiecej :wink:
Mam nadzieje, ze Hannibal bedzie stanowil godna konkurencje dla tych gier :cool:
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Jak to dobrze, że nie wiesz kto był tym graczem :wink: :lol:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Raleen pisze:Jak to dobrze, że nie wiesz kto był tym graczem :wink: :lol:
Skoro sie smiejesz, to pewnie ja, ale bede sie upieral, ze to nieporozumienie :P
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Bez obaw, nie zadenuncjuję Cię :wink:
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zeka

Post autor: Zeka »

Wreście pojawi się nowa gra o statrożytności :D I to jaka :wink: Zapowiada się naprawde dobrze - słowa pochwały pod jej adresem od tych, co z nią mieli styczność no i grafika... Naprawdę przepięknie się prezentuje.
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Czekamy, czekamy i trzymamy kciuki:)

Mam nadzieję, że to będzie bardzo udany produkt. Dobrym pomysłem moim zdaniem było uproszczenie zasad gry w trakcie procesu jej powstawania. Może dzięki temu Hannibal trafi do szerszego grona odbiorców i pozwoli spopularyzować gry wojenne/historyczne; pokazać, że tego typu produkcje nie muszą koniecznie być bardzo czasochłonne i skomplikowane.

Na uwagę zasługuje także fakt długiego procesu tworzenia i testowania zasad - to zawsze wróży jak najlepiej. Jeśli Hannibal wyjdzie, będzie chyba najlepiej przetestowanym produktem tego typu na polskim rynku.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Post autor: RyTo »

Tylko co to za "Auxila" na jednej z kart? Mnie uczono o "auxilia" w wojsku rzymskim?
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Nawet na forach widac sporo uwag graczy. Mam nadzieje, ze nie sprawdzi sie zasada obowiazujaca w informatyce, ktora mowi, ze "program nigdy nie jest skonczony, skonczona moze byc tylko praca nad nim" :wink: Zycze cierpliwosci przy testowaniu.
Awatar użytkownika
M.Y.
Sergent
Posty: 112
Rejestracja: czwartek, 11 maja 2006, 00:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: M.Y. »

Ja również. Lepiej, by wyszedł później, ale bez większych bug'ów. Żebyśmy mogli obejść się bez większej ilości errat i home rules'ów. Sosna & Co. powodzenia :) !!
Awatar użytkownika
farmer
Lieutenant
Posty: 534
Rejestracja: niedziela, 4 czerwca 2006, 12:47
Has thanked: 308 times
Been thanked: 74 times

Post autor: farmer »

No!

Czy ktoś zna może orientacyjny termin wydanai gry oraz orientacyjną jej cenę?
Jestem bardzo zainteresowany tym produktem.

farmer,
Chcesz pokoju, szykuj się do wojny...
Awatar użytkownika
robert-wg
Lieutenant
Posty: 381
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 11:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robert-wg »

Witam szanownych forumowiczów!

Terminu na razie nie mogę podać bo, po pierwsze grafika idzie bardzo wolno, a po drugie, nie mogę znaleźć taniej drukarni. No właśnie :) Gra nie może kosztować dużo (dużo tzn. powyżej 100 zł), bo nasz polski rynek jest jeszcze bardzo skromny, zwłaszcza gdy jest to zupełnie nowy produkt dopiero walczący o markę. Nie mniej jednak chciałbym wydać grę w 1-szym lub drugim kwartale tego roku.

Jeśli chodzi o testowanie, to mechanika gry jest już właściwie skończona i nawet niechętny jestem niechętny do wprowadzania zmian. Dyskusja zeszła na pojedyncze karty, a że jest ich około 300 (wydarzenia, wodzowie i miasta) jest co robić. Oprócz pojedynczych kart sporo jest też doprecyzowań, tak aby wykluczyć w instrukcji niejasności.

Gramy głównie w klubie na smolnej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych z Warszawy (i nie tylko) do spróbowania gry i własnej oceny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”