Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 26 września 2018, 01:30

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 916 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Hannibal Barkas (Gry Leonardo)
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 00:44 
Lieutenant

Trochę informacji o "Hannibalu":
http://www.planszowki.gildia.pl/teksty/ ... _zapowiedz
http://www.gry-planszowe.pl/article.php ... nibal.html

Warto przeczytać! I popatrzeć - mnie osobiście grafika zachwyciła. Czekam na kolejne informacje.

Recenzja gry na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=119

Ostatnio edytowano piątek, 25 lutego 2011, 22:56 przez Hudson, łącznie edytowano 3 razy

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 09:11 
Colonel Général

Były swego czasu rozgrywki na Smolnej w wersję próbną, więc warto wpasc i samemu popróbowac. Teraz już pewnie przeniosły się do sklepu Wargamera.

Mi tłumaczył Sosna zasady i wydały mi się bardzo proste, choc nie banalne.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 11:36 
Capitaine

grałem w Hanibala i jest to ózenienie "eurogry" z czymś ambitniejszym. Połączenie całkiem udane. System rozgrywania walk jest własnie "eurogrowy" - hit na k12 i turlanie ale mechanizm kompletowania armii i zarządzanie wojskiem całkiem udany.
Grało mi się miło grając rzymianami - dokonałem rzezi na morzu.

Ogólnie gra fajna i jeszcze w dodatku taki "pół card-driven" gdyż wydarzenia i ruchy wojsk następują po zagraniu kart. Co więcej jest nawet pewien mechanizm przystępowania do wojny "a'la ścoieżki" gdyż nie wszystkie nacje od razu walczą a gracze mają mozliwości wprowadzenia ich do wojny poprzez działanie na torze politycznym i zyskania ich sympatii a potem wystąpienia po swojej stronie. (wtedy wchodzimy na coś a'la wojna ograniczona, gdyż zyskujemy dostęp do deku nowej nacji)

Gra przyjemna i warta wydania, bo na rynku posucha. Trzymam kciuki za Sosnę, jedyny na razie broni honoru "polski wydawca" w aspekcie gra historyczna :wink:

Pozdrawiam

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:01 
Colonel Général

Cytuj:
Gra przyjemna i warta wydania, bo na rynku posucha. Trzymam kciuki za Sosnę, jedyny na razie broni honoru "polski wydawca" w aspekcie gra historyczna :wink:

No, nie jedyny :) Poza tym (o zgrozo :wink: ) słyszałem ostatnio narzekania jednego z graczy, że Wargamer ostatnio staje się coraz mniej "War" :) bo mało sprowadza gier zachodnich i drogo.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:35 
Lieutenant

Raleen napisał(a):
Cytuj:

No, nie jedyny :) Poza tym (o zgrozo :wink: ) słyszałem ostatnio narzekania jednego z graczy, że Wargamer ostatnio staje się coraz mniej "War" :) bo mało sprowadza gier zachodnich i drogo.

Malo? Na stronie maja tego calkiem sporo, a w sklepie stacjonarnym jest ponoc znacznie wiecej, dodatkowo w przyszlym tygodniu maja byc kolejne dostawy. Radze wiec temu graczowi sie rozejrzec, raczej nikt nie ma w polsce wiecej :wink:
Mam nadzieje, ze Hannibal bedzie stanowil godna konkurencje dla tych gier :cool:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:38 
Colonel Général

Jak to dobrze, że nie wiesz kto był tym graczem :wink: :lol:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 18:42 
Lieutenant

Raleen napisał(a):
Jak to dobrze, że nie wiesz kto był tym graczem :wink: :lol:

Skoro sie smiejesz, to pewnie ja, ale bede sie upieral, ze to nieporozumienie :P

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 19:07 
Colonel Général

Bez obaw, nie zadenuncjuję Cię :wink:

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 19:24 
Wreście pojawi się nowa gra o statrożytności :D I to jaka :wink: Zapowiada się naprawde dobrze - słowa pochwały pod jej adresem od tych, co z nią mieli styczność no i grafika... Naprawdę przepięknie się prezentuje.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 21:08 
Sergent

Czekamy, czekamy i trzymamy kciuki:)

Mam nadzieję, że to będzie bardzo udany produkt. Dobrym pomysłem moim zdaniem było uproszczenie zasad gry w trakcie procesu jej powstawania. Może dzięki temu Hannibal trafi do szerszego grona odbiorców i pozwoli spopularyzować gry wojenne/historyczne; pokazać, że tego typu produkcje nie muszą koniecznie być bardzo czasochłonne i skomplikowane.

Na uwagę zasługuje także fakt długiego procesu tworzenia i testowania zasad - to zawsze wróży jak najlepiej. Jeśli Hannibal wyjdzie, będzie chyba najlepiej przetestowanym produktem tego typu na polskim rynku.

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 21:15 
Major

Tylko co to za "Auxila" na jednej z kart? Mnie uczono o "auxilia" w wojsku rzymskim?

Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 8 stycznia 2007, 21:31 
Lieutenant

Nawet na forach widac sporo uwag graczy. Mam nadzieje, ze nie sprawdzi sie zasada obowiazujaca w informatyce, ktora mowi, ze "program nigdy nie jest skonczony, skonczona moze byc tylko praca nad nim" :wink: Zycze cierpliwosci przy testowaniu.

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 00:58 
Sergent

Ja również. Lepiej, by wyszedł później, ale bez większych bug'ów. Żebyśmy mogli obejść się bez większej ilości errat i home rules'ów. Sosna & Co. powodzenia :) !!

Tytuł:
PostNapisane: wtorek, 9 stycznia 2007, 17:27 
Adjudant

No!

Czy ktoś zna może orientacyjny termin wydanai gry oraz orientacyjną jej cenę?
Jestem bardzo zainteresowany tym produktem.

farmer,

Tytuł:
PostNapisane: środa, 10 stycznia 2007, 00:15 
Lieutenant

Witam szanownych forumowiczów!

Terminu na razie nie mogę podać bo, po pierwsze grafika idzie bardzo wolno, a po drugie, nie mogę znaleźć taniej drukarni. No właśnie :) Gra nie może kosztować dużo (dużo tzn. powyżej 100 zł), bo nasz polski rynek jest jeszcze bardzo skromny, zwłaszcza gdy jest to zupełnie nowy produkt dopiero walczący o markę. Nie mniej jednak chciałbym wydać grę w 1-szym lub drugim kwartale tego roku.

Jeśli chodzi o testowanie, to mechanika gry jest już właściwie skończona i nawet niechętny jestem niechętny do wprowadzania zmian. Dyskusja zeszła na pojedyncze karty, a że jest ich około 300 (wydarzenia, wodzowie i miasta) jest co robić. Oprócz pojedynczych kart sporo jest też doprecyzowań, tak aby wykluczyć w instrukcji niejasności.

Gramy głównie w klubie na smolnej. Zapraszam wszystkich zainteresowanych z Warszawy (i nie tylko) do spróbowania gry i własnej oceny.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 916 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 62  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]