Republic of Rome (AH)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Darth Stalin pisze:
Arteusz pisze:popatrzcie na stronę Valley Games i co tam jest w podpisie do tego rysunku
No właśnie:
Valley Games pisze:Republic of Rome - Map
;D ;D
http://valleygames.ca/2009/05/21/republic-of-rome-map/
No właśnie. Żeby nie było wątpliwości co można rozumieć przez map, to w grach GMT, MMP czy Clash of Arms map oznacza ni mniej ni więcej tylko planszę.
Tutaj zapewne chodzi o część planszy, tą która jest pomiędzy tabelkami i torami w starszej wersji RoR. Jak ją skończą to będzie miała wokół siebie wszystkie te rzeczy które były w starszej wersji. Na razie jest tylko środek. Choć może być i tak, że w najnowszej wersji ta część będzie wydzielona na osobnej planszy a tory na osobnej. Nigdy nic nie wiadomo, a wiadomo będzie na 100 % jak grę wydadzą.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Arteusz, łącznie zmieniany 2 razy.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Camillus2
Adjudant-Major
Posty: 277
Rejestracja: wtorek, 11 września 2007, 20:52
Kontakt:

Post autor: Camillus2 »

A czy ktoś może wie, czy ta "wypasiona" gierka będzie znowu wydana?
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Na BGG osoby odpowiedzialne za reedycje mówią o lecie 2009. Być może będzie, ale możliwy jest też termin na październik na targi w Essen.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Pytanie - wiadomo już "na pewno", że gra będzie jedynie podrasowaną graficznie reedycją, czy też zmiany będą istotniejsze?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Anomander Rake, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Dwa wątki na BGG gdzie między innymi jest o planszy.
http://www.boardgamegeek.com/thread/409137
http://www.boardgamegeek.com/thread/388877
Trochę ludzie narzekają na zaprezentowane elementy.

Fragment z powyższych wątków.
Punkt C jest odpowiedzią na Twoje pytanie Anomander.
John Rodriguez:
"I’m the developer of the new edition and I thought I would jump in with a few clarifications

A. While the content is final the board/cards are in early stages of layout. Treat those sample cards as first drafts that might get heavily revised (or might not).

B. Keep in mind that Valley Games does listen to the players. Take Titan for example: Due to player input on the initial layout things were changed which IMHO improved the final product. Obviously we can’t please everyone however…

C. The rules for this version are about 95% faithful to the original version. A list of the changes from the 1st edition to the 2nd edition will be included with the game. There will be no changes to the complexity or length of play – however we do hope the learning curve will not be quite as difficult since the rulebook has been revised with a (hopefully) more intuitive layout.

D. "Play-testing" is not occurring on the core mechanics/scenarios of the game, only to get feedback on the playability of the new board/card layouts.

E. Feel free to ask questions but I'm not a direct Valley Games employee and I can only answer questions that are about the development of RoR. I'm not going to respond to posts that are repetitive, that don’t ask a question or that aren't polite."
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Co do zasad to te które pamiętam były raczej zgodne z opracowaniami, które na ten temat czytałem. Czyli np. z osobistym rozwojem kariery i brakiem istnienia partii jako takich (mimo, że inne opracowania chciałyby widzieć partie np. popularów i optymatów).
Tylko gry wyglądały tak, że żeby Rzym się ostał to chyba cud musiałby się wydarzyć. A może tylko tak pechowo losowaliśmy wojny i wydarzenia...
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Anomander Rake, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Arteusz
Praetor
Posty: 3144
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 16:17
Lokalizacja: Kielce
Been thanked: 1 time

Post autor: Arteusz »

Finalna wersja planszy do RoR w nowej edycji. Dodano tory i tabelki po bokach do prezentowanego wcześniej fragmentu.
Obrazek
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Arteusz, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje gry
Szlachectwa nie nabiera się przez urodzenie, ale przez czyny.
"Moim obowiązkiem, jako patrioty, nie jest umrzeć za swój kraj, ale sprawić, żeby wróg oddał życie za własny".
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Ładny zbiór kawałków planszy, nazywany czasem planszą. ;D
Ale poważnie ładne.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Czy ktoś planuje zamówić, póki jest jeszcze w pre-orderze ? Chętnie bym się podłączył :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

Cena w preorderze wydaje się atrakcyjna, ale piszą, że shipping poza Amerykę będzie b wysoki. ktoś wie, jak wysoki?
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez adalbert, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jasz
Général de Brigade
Posty: 2146
Rejestracja: poniedziałek, 11 września 2006, 21:12
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Jasz »

Ja też mógłbym się podłączyć.
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Jasz, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Nie mam pojęcia, ale pewnie większa paczka wyjdzie i tak taniej niż kilka. Kwestia ew. cła wtedy... Nie zamawiałem, nie orientuję się zbyt dobrze :-(
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Smerf Maruda
Adjudant
Posty: 216
Rejestracja: sobota, 29 sierpnia 2009, 22:27
Lokalizacja: Ziemia
Been thanked: 9 times
Kontakt:

Post autor: Smerf Maruda »

adalbert pisze:Cena w preorderze wydaje się atrakcyjna, ale piszą, że shipping poza Amerykę będzie b wysoki. ktoś wie, jak wysoki?
Ja wiem. $70. Serio.

Z dobrych wiadomości: gra jest do zamówienia w przedsprzedaży na amazon.de - bliżej i taniej.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Post autor: adalbert »

Smerf Maruda pisze: Ja wiem. $70. Serio.
tak myślałem. to się nazywa przegięcie.

czy to ty "marudzisz" o Wallasie na jednej ze stron? fajny cykl
Steam Barons - ten produkt mam teraz na radarze
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

No to załatwia problem... (no chyba, żeby wysłanie kilku razem kosztowałoby niewiele więcej).

Co do Amazon to cena wyjściowa nie jest już tak atrakcyjna
57 euro - kosztu przesyłki do polski nie chciało mi się szukać, bo ja po niemiecku to niekoniecznie...
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”