Korona Piastów

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Re: Korona Piastów - władza i przeznaczenie

Post autor: Raleen »

Ernest von Lauenburg pisze:Znalazłem na facebooku coś takiego na interesujący mnie temat.

http://korona-piastow.pl/

W skali od 0 do "Osadników z Catanu" jak bardzo jest to euro?
Po pierwszym rzucie oka pewne rozwiązania przypominają moje, ale być może to po prostu kwestia tematu.
Jak dla mnie Erneście oba Wasze tytuły z daleka trochę przypominają euro, ale Twój zdecydowanie mniej ;)

Co do tytułu, generalnie nie jest bardzo oryginalny, więc "Koron Piastów" czy "Koron Królestwa Polskiego" może być więcej. Sam tytuł wywodzi się od terminu - wiemy jakiego, więc jego wykorzystywanie dla tego okresu jest do pewnego stopnia naturalne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”