Time of Crisis (GMT Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Time of Crisis (GMT Games)

Post autor: Teufel »

Zapowiedź szybkiej gry o kryzysie w Rzymie Od S. Sewera po Dioklecjana 235-284 AD.
Będzie mapa (brzydka :P ), karty i żetony. Do skończenia w 3 godziny.

Obrazek

Ciekawe jak wyjdzie porównanie z grą Vae Victis Imperator.

Tu wersja Beta przepisów: http://talk.consimworld.com/WebX?233@@. ... =.1ddae025

During the Crisis of the Third Century, the Roman Empire nearly collapsed in the face of calamitous internal and external strife, including continuous civil war and barbarian invasions from all directions. Beginning with the assassination of Emperor Alexander Severus, a period of 50 years saw nearly as many different men seize imperial power over all or part of the Empire, until the reforms of Diocletian in 284 AD ushered in an era of peace.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Time of Crisis (GMT Games) -

Post autor: Raleen »

Tak z ciekawości, to są jakieś gry dla tego okresu? Bo wydaje mi się, że póki co to nie za bardzo, więc wygląda na to, że GMT wchodzi w nowe obszary :). I autor też póki co mi nieznany - ale to dobrze, że ktoś nowy, a nie tylko stale Richard Berg i Mark Hermann.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Time of Crisis (GMT Games) -

Post autor: RyTo »

Wray Ferrel jest odpowiedzialny za Sword of Rome.

Ciekawa mechanika z kartami za prowincje i "tworzenie sobie ręki", w każdym razie.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: Time of Crisis (GMT Games)

Post autor: Raleen »

Faktycznie, w Sworda coś tam grałem, ale już dawno temu.

"Tworzenie sobie ręki" zazwyczaj zwiększa możliwość kontrolowania gry, zmniejszając w pewnym sensie losowość w doborze kart (tzn. w tym sensie, że jak można przechowywać karty i nie traci się ich na koniec tury, to w dłuższej perspektywie można sobie zgromadzić to co komu pasuje), więc jeśli chodzi o tą cechę gier, ja jestem generalnie na tak.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Re: Time of Crisis (GMT Games)

Post autor: Aldarus »

Jest seria gier w VeaVictis: Imperator, Ultimatus Romanorum i coś tam jeszcze. Czasopismo po francusku, ale reguły po angielsku do ściągnięcia internetu. Te 2 wymienione mam, ale jeszcze nie zagrałem - mają potencjalnie ciekawy mechanizm zamieniania się w trakcie gry stronami.
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: Time of Crisis (GMT Games)

Post autor: Leliwa »

Imperator (Marek Aureliusz - Septymiusz Sewer), Semper Victor (Kontantyn Wielki - Julian Odstępca), Ultimus Romanorum (z grubsza V wiek z akcentem na Aecjuszu) i Alea Iacta Est (Juliusz Cezar, Marek Antoniusz i Oktawian August). Nie ma więc tego okresu przedstawionego w grach Frederica Bey'a.

Z ciekawostek. Włoskie wydawnictwo Acies Edizioni ma wydać grę Patryka Receveure'a pt Trajanus Imperator (generalnie o wojnach dackich i partyjskich, oraz powstaniach żydowskich za panowania tytułowego cesarza oraz jednego z jego poprzedników (Domicjana) i następcy (Hadriana)). Mechanika na podstawie gier Spartacus Imperator (Hexasim) i Optimus Princeps (gra o wojnach dackich wydana w Vae Victis).
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Time of Crisis (GMT Games)

Post autor: RyTo »

Dla ludzi preferujących naukę o grze metodą naoczną:
http://boardgamegeek.com/video/53284/ti ... h-part-one
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”