Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Post autor: RyTo »

Polscy posiadacze "Hoplite". Tworzę właśnie dwa dodatkowe scenariusze wykorzystujące to, co znajduje się obecnie w pudełku... a pozwalające rozegrać dwie bitwy z czasów wyprawy sycylijskiej Ateńczyków. Chciałem poprosić o pomoc przy testowaniu - samotnie lub nie. Mogę przesłać rozpiski scenariuszy oraz pliki do modułu Vassal. Najbardziej liczę na komentarze po rozgrywce.

Wszystkich zainteresowanych proszę o kontakt przez PW :)
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Post autor: RyTo »

Jak wrażenia braci polskiej z tytułu "Hoplity"?
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Post autor: Baca11 »

Witam, prośbę mam o pomoc odnośnie gry Hoplite:
1. Czy gra oparta jest na mechanice SPQR czy są to gry podobne czy zupełnie coś innego?
2. W jakim stopniu jest skomplikowana instrukcja po ang. i ile ma stron czy trzeba biegle operować językiem żeby pograć w tą pozycję.
Awatar użytkownika
RyTo
Major
Posty: 1165
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 22:14
Lokalizacja: Kraków

Re: Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Post autor: RyTo »

ad. 1 Gry są podobne, ale w szczegółach się różnią. Trochę zmieniona jest procedura walki. Najbardziej zmieniona jest aktywacja - nie wodzowie i ich inicjatywa, ale formacje aktywowane żetonami z kubeczka. Ruch i charakterystyki jednostek, typy, tabelki - to jest znajome... choć oczywiście o tyle odmienne, że nie legiony a hoplici itd.

ad. 2 Nie wiem. Dla mnie nie sprawia problemu. To oczywiście nie jest zbyt pomocna odpowiedź. Stron jest 32. Starano się (z powodzeniem, moim zdaniem) o podanie większej ilości ilustrowanych przykładów, próbowano wyładzić niejasności z poprzednich gier. Mogę tylko powiedzieć, że generalnie gra jest prostsza od SPQR.

Ze swojej strony wiem, że z "powodów życiowych" nie będę w stanie wykonać polskiego przekładu instrukcji. Zasady są tutaj, więc można się z nimi zmierzyć i spróbować.

http://www.gmtgames.com/hoplite/Hoplite_Rules_FINAL.pdf

W razie jakichkolwiek wątpliwości, postaram się odpowiadać.
As-tu le cauchemar, Hoffmann?
Baca11
Carabinier
Posty: 26
Rejestracja: czwartek, 1 maja 2014, 19:38
Lokalizacja: Ostrołęka

Re: Hoplite, Great Battles of History Volume XV (GMT)

Post autor: Baca11 »

Dzięki wielkie ;) za rozjaśnienie tematu :) Pozdrawiam.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”