War Galley (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące starożytności i średniowiecza.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43344
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: War Galley (GMT)

Post autor: Raleen »

Prędkość każdy okręt ustala indywidualnie.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: War Galley (GMT)

Post autor: spitamenes »

Witam ponownie, dostałem odpowiedz o ruchach eskadr dzięki, a z tym poprzednim wyjaśni mi ktoś?

Witam mam pytanko czytając zasady?

Czy nasz okręt przed tym jak zostanie zaatakowany przez okręt wroga za pomocą taranowania, może zrobić kontrtaranowanie i/lub unik? Czy można rzucać na jedno i drugie czy oddzielnie wybrać tylko jedno?
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: War Galley (GMT)

Post autor: spitamenes »

Witam przeczytałem kilkukrotnie instrukcję i chyba jarze o co chodzi.

1. Jak nas próbuje taranować wroga galera ro możemy zrobić unik.
2. A kontrtaranowanie stosujemy gdy przed naszym dziobem płynie wroga galera.
Dobrze rozumiem?
spitamenes
Appointé
Posty: 31
Rejestracja: poniedziałek, 31 sierpnia 2015, 10:43

Re: War Galley (GMT)

Post autor: spitamenes »

Doczytałem zasady.
Unik (Avoidance) jest podejmowany gdy wroga galera się do nas zbliży, ale nie musi deklarować taranowania.
Kontrtaranowanie (defensive reaction ram) używane jest tylko wobec galer wroga płynących przez frontowe pola galery wykonującej ten manewr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Starożytność i średniowiecze”