Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 23 października 2017, 13:25

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Time of Crisis (GMT)
PostNapisane: czwartek, 6 lipca 2017, 15:49 
Sergent

9 nowych postów, żadnego nowego info o grze. :(
Może przenieście się na osobny wątek lub PW?

Sam czekam na info od kogoś kto miał okazję grać bo kusi mnie strasznie. Po instrukcji wygląda przyjemnie i z dużą interakcja, a szczególnie nietrudne co daje mi szansę sprzedać tą grę w mojej grupie.
Niestety na consimworld i BGG dalej tylko pytania o zasady, bez opinii i info z sesji.

PostNapisane: czwartek, 6 lipca 2017, 15:52 
Lieutenant

Jest to właściwe miejsce na dyskusję historyczną dotyczącą gry i nie ma potrzeby się przenosić ani zakładać nowy wątek :)

Amboss oder Hammer sein.

PostNapisane: czwartek, 6 lipca 2017, 17:04 
Adjudant

Samuel napisał(a):
Natomiast jeśli chodzi o grę w tematyce rzeczywiście symulacyjną, to nie ukrywam, że pociąga mnie pewien bardzo stary tytuł, mianowicie "Imperium Romanum", które w przyszłym roku ma się ukazać w trzeciej odsłonie. Choć może oznacza to przyznanie, iż dziwaczeję na starość, zapytam, czy ktoś z weteranów Forum miał styczność z tym tytułem? :)

Mnie Imperium Romanum II pociągnęło już dawno temu i wcale nie uważam się za dziwaka :)

Pociągnęło, ale niestety nie zatrzymało na długo. Gra ma mnóstwo uroku, ale jest ociężała, a jej historyczność/niehistoryczność (rezultaty bitew) nie zawsze mogła dostarczyć zabawy.

Dużo do gry wniósł pewien Włoch z bgg, który na bieżąco uaktualniał zasady o modyfikacje i erraty oraz stworzył wersję III.

Wersja z DG wygląda ślicznie, ale przez trzy mapy będzie niestety mało grywalnym potworem – z tego co pamiętam prawie wszystkie scenariusze wykorzystują cały dostępny obszar.
Co nie zmienia faktu, że bardzo kusi swym wyglądem :)

PostNapisane: piątek, 7 lipca 2017, 00:04 
Adjudant-Major

clown napisał(a):
Marco zachwala każdą recenzowaną grę, więc żadna z niego wyrocznia.

Hheh, no też mi się wydawało, że Marco zachwala nie wiadomo co i za co :D

Kilka żetonów, kilka kartoszek takich sobie i mapka też taka nijaka.

http://youtu.be/mkga5VM5aY0

http://www.youtube.com/watch?v=yw7c0RmrrSo

PostNapisane: piątek, 7 lipca 2017, 01:22 
Major

Renald - wielkie dzięki, na pewno zapytam jeszcze, ale to rzeczywiście na privie albo w innym wątku, na szczęście jest jeszcze rok czasu by się zastanowić nad sensownością wchodzenia w posiadanie IR. :)
Vandal - rozumiem frustrację, ale doświadczenie uczy, że gry GMT płyną z Hameryki ponad miesiąc, nie sądzę, by wielu graczy na Starym Kontynencie miało już - negatywne czy pozytywne - doświadczenia z tym tytułem. Stąd na razie w wątku dominują takie przedwstępne dyskusje historyczne czy uwagi natury estetycznej, obawiam się, że grę zobaczę dopiero w Brańszczyku i wtedy z pewnością odniosę się do niej samej.

PostNapisane: niedziela, 13 sierpnia 2017, 12:32 
Alférez de Navío

2 tygodnie temu (tuż przed moim wyjazdem na urlop) zagraliśmy w Agresorze z RAJem, Bambroughem i Naharem. Muszę powiedzieć, że gra bardzo mi się podoba, choć po lekturze instrukcji miałem swoje obawy. Wydaje mi się jednak, że pomimo pewnych elementów fantastycznych (widocznych nawet dla mnie, choć nie znam się na późnym Rzymie tak jak Samuel, wspominam o nim podczas dokładnie jednego wykładu każdego roku, i to już o czasach chrześcijańskich ;) ), w tej bardzo prostej mechanice bardzo sprytnie zaszyte są patenty całkiem udatnie emulujące tę epokę. Gra prosta (pod względem zasad, bynajmniej pod względem decyzji), szybka i bardzo moim zdaniem przyjemna.

PostNapisane: niedziela, 13 sierpnia 2017, 13:01 
Adjudant Commandant

Wilk napisał(a):
w tej bardzo prostej mechanice bardzo sprytnie zaszyte są patenty całkiem udatnie emulujące tę epokę. Gra prosta (pod względem zasad, bynajmniej pod względem decyzji), szybka i bardzo moim zdaniem przyjemna.

Potwierdzam. Mimo niewielkiej ilości chromu czuć ducha epoki.

PostNapisane: niedziela, 13 sierpnia 2017, 18:55 
Général de Division Commandant de place

Ja nic nie czuję, bo się nie znam na epoce, ale grało mi się świetnie :)

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]