Budapeszt 1945 (Mirage)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Raleen »

Ano właśnie, jak grałem z autorem w poprawioną, prototypową wersję, też go namawiałem na tego typu rozwiązania, chociaż tutaj dzielenie armii na części i dawanie każdej z nich chita aktywacyjnego raczej by się nie sprawdziło (a może się mylę - kiedyś można z pewnością spróbować :)).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Trochę też obawiam się, że raz utraconą inicjatywę nie byłoby łatwo odzyskać. Niby to realistyczne, ale jak na warunki schematycznej gry turowej byłoby mocno niegrywalne ;) No, chyba że mogłoby to funkcjonować jako dodatkowy objective - utrzymaj inicjatywę do któregoś tam etapu.
Awatar użytkownika
Max Hansen
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Max Hansen »

Czesc chlopaki ja pisze w takiej sprawie-prosbie. Bardzo zalezy mi na grze Budapeszt 1945, od ponad roku probuje ja dostac i bezskutecznie czy ktos z was mog by mi pomoc w jej znalezieniu lub ma ja na sprzedaz za co byl bym niezmiernie wdzieczny. Pozdrawiam i czekam na odp.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Raleen »

Max Hansen pisze:Czesc chlopaki ja pisze w takiej sprawie-prosbie. Bardzo zalezy mi na grze Budapeszt 1945, od ponad roku probuje ja dostac i bezskutecznie czy ktos z was mog by mi pomoc w jej znalezieniu lub ma ja na sprzedaz za co byl bym niezmiernie wdzieczny. Pozdrawiam i czekam na odp.
W zasadzie to takie ogłoszenia powinieneś zamieszczać w dziale Giełda Gier Planszowych, ale wyjątkowo zostawimy tutaj, skoro jesteś taki zdesperowany. Ewentualnie proponuję kontakt z sowabud - to autor Budapesztu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Paweł Sulich »

Max Hansen - musisz się uzbroić w cierpliwość i prócz przeglądania aukcji zaglądać też do działu Giełda Gier Planszowych na Forum. Ja się tak właśnie doczekałem Budapesztu ;)
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Od ponad roku próbujesz dostać, a ja w ciągu tego roku opchnąłem dwa egzemplarze ;)
Awatar użytkownika
Max Hansen
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Max Hansen »

No nie mów, gdzie, jak? A 3 nie masz przypadkiem? ;)
Awatar użytkownika
Max Hansen
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Max Hansen »

Z drugiej strony ja nie mam tak częstego dostępu do internetu co by na pewno pozwoliło na efektywniejsze poszukiwania, praca w delegacji itp...
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Po prostu ja z przyjacielem posiadaliśmy po egzemplarzu. Niestety nie posiadam ich więcej, ale mogę we wrześniu (jak wrócę z wykopalisk) popytać znajomych, czy ktoś nie ma. Ostrzegam jednak, że ta gra na allegro chodzi za ładne pieniądze :)
Awatar użytkownika
Max Hansen
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Max Hansen »

Tak zdaję sobie z tego sprawę... ale ja muszę mieć tą grę. Do ceny jaka padnie dorzucam jeszcze dużego Heinekena ;)
Awatar użytkownika
Max Hansen
Tambour
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 11 sierpnia 2012, 08:50

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Max Hansen »

Dzwonilem do firmy Mirage ale nie posiadaja juz na stanie Budapesztu jak byscie cos tam wiedzieli w tej sprawie kolego MARDER to dajcie znac ja w miedzy czasie na akcje bede polowal.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Leviathan »

Rozłożyłem po kilku przymiarkach Budapeszt i ruszyłem z Konradem I.

Panowie - szybka prośba o wykładnię. Mam jakąś pomroczność i proszę o wsparcie w interpretacji tego jak liczymy linię zaopatrzenia w Budapeszcie.

Z zasad:
[14.11] Linia zaopatrzenia jest to ciąg sąsiednich pól biegnących od bazy zaopatrzenia do danej jednostki.
[14.12] Linia zaopatrzenia może zawierać dowolną ilość pól, wzdłuż których biegnie droga oraz cztery heksy zawierające inne rodzaje terenu, po których droga nie biegnie.

itd.

Pytanie: czy wytyczając linię zaopatrzenia uwzględniamy też heks, na którym stoi zaopatrywana jednostka? Czyli, jeżeli jednostka stoi na heksie nie zawierającym drogi, to czy ten heks jest wliczany do limitu czterech heksów bez drogi, przez które może biec linia? A może tego heksu już nie liczymy?
Ostatnio zmieniony środa, 2 stycznia 2013, 09:58 przez Leviathan, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3919 times
Been thanked: 2489 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Raleen »

Pole zajmowane przez jednostkę jak najbardziej się liczy.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Leviathan »

Raleen pisze:Pole zajmowane przez jednostkę jak najbardziej się liczy.
Pięknie dziękuję. Tak właśnie grałem.
:D
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Budapeszt 1945 (Mirage)

Post autor: Leviathan »

Mam za sobą pierwszą partię. Grałem Konrada I i nie udało się przebić do Budapesztu. Sowiecka "barykada" była absolutnie nie do przejścia, a i próba przebicia się z okrążonego Budapesztu nie przyniosła efektu.

Jestem mile zaskoczony bo grało się naprawdę sympatycznie!
Na początku sknociłem lekko kwestię linii zaopatrzenia, ale nie miało to wpływu na finalny wynik partii.

Pełna relacja z rozgrwki, razem ze zdjęciami na BGG:
Budapeszt 1945 - Konrad I
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”