Pluton

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Mi sie tez podobal, ale wedlug mnie to planszowa kopia komputerowych gier firmy Talon Soft (Western Front, Eastern Front i Rising Sun) i do tego sa duze luki w przepisach. Kiedys sie bawilem w ich uzupelnianie.......


anonim pisze:Mi się osobiście podobał Pluton chociaż nie przeczę że jakieś małe zmiany w zasadach powinny być, podkreślam małe bo po treści postu autora wynika że robi zupełnie nowy system. Mówiąc szczerz przeraża mnie ten nowy pomysł, mało tabel to znak że przepisy raczej będą bardzo uproszczone, a od systemu w takiej skali oczekuję zasad które realniej przedstawiają pole walki. Druga sprawa to to, że nie podoba mi się pomysł z używaniem takiej dużej ilości kostek. Myślę, że sporo opinii negatywnych Pluton zawdzięcza scenariuszom, które mówiąc wprost były kiepskie. Pierwszy przedstawiający potyczkę piechoty był nudny z powodu małej różnorodności wojsk Drugi scenariusz wyglądał na ciekawszy, ale niestety z powodu złego określenia zadań dla obydwu stron Niemcy bezproblemowo osiągali swoje cele a Polacy nie dość, że nie mogli powstrzymać Niemców to dodatkowo nie mogli osiągnąć własnych celów.
W SL nie podoba mi się straszna losowość, dlatego chciałem żeby Pluton był kontynuowany w swej starej formie gdzie los odgrywa mniejszą rolę.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Mapa była najlepszą stroną tej gry.
anonim
Sous-lieutenant
Posty: 364
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 40 times

Post autor: anonim »

DT
Mi sie tez podobal, ale wedlug mnie to planszowa kopia komputerowych gier firmy Talon Soft (Western Front, Eastern Front i Rising Sun) i do tego sa duze luki w przepisach. Kiedys sie bawilem w ich uzupelnianie.......
Grałem w dwie pierwsze gry i też zauważyłem duże podobieństwo z Plutonem, ale mi to nie przeszkadza. Po to jest ten temat żeby luki w przepisach poprawiać. Myślę że dużo łatwiej poprawiać przepisy niż je pisać od zera.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”