Arnhem WZ w wersji zachodniej (Neu-Man)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Paweł Sulich
Podporucznik
Posty: 413
Rejestracja: wtorek, 7 listopada 2006, 10:16
Lokalizacja: Józefów
Been thanked: 3 times

Arnhem WZ w wersji zachodniej (Neu-Man)

Post autor: Paweł Sulich »

Znalezione na allegro:

http://www.allegro.pl/item217947366_arnhem_neu_man.html

Czy ktoś to zna?
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Pierwsze widzę. Do tego nie słyszałem nigdy o grach wydawnictwa NEU-MAN (tyle da się dojrzeć na pudelku).
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Nawet na BGG niczego nie można znaleźć o grze ani o wydawcy. :shock:
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Anomander Rake
Général de Division
Posty: 3095
Rejestracja: poniedziałek, 29 maja 2006, 13:06
Lokalizacja: Wawa i okolice
Been thanked: 3 times

Post autor: Anomander Rake »

Żadne NEU-MAN to "Polnishe Wirtschaft" produkcji WZ. Dwie rzeczy wyszły mu tylko gorzej (licząc tylko działalność publiczną) - Ardeny 1940 z jednego z magazynów i podobno Lenino też z magazynu. Lenino nie widziałem, więc może takie gorsze nie było. Żetony w tym Arnhem są na zwykłych papierkach i oczywiście nic się nie zgadza.
Awatar użytkownika
Aldarus
Chef de bataillon
Posty: 1021
Rejestracja: wtorek, 12 września 2006, 08:56
Lokalizacja: Warszawa - Bielany
Been thanked: 12 times

Post autor: Aldarus »

Chyba jakieś resztki tego leżą u mnie w szafie. Żetony papierowe (totalna porażka), a mapę to trzeba było sobie wyciąć, żeby spasować 2 części (sic!)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Awatar użytkownika
kadrinazi
Tat-Aluf
Posty: 3578
Rejestracja: wtorek, 9 maja 2006, 12:09
Lokalizacja: Karak Edinburgh
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Post autor: kadrinazi »

Przyznam się bez bicia - miałem tą grę :cool: Z braku czegoś innego dawało się grać, ale z całej gry fajna była tylko okładka. Beznadziejna mapa, papierki jako żetony, poprawki w opisie żetonów robione pisakiem... Ale na swoje usprawiedliwienie mogę powiedzieć - młody byłem gdy to kupiłem :wink:
Kontakt tylko na maila
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Wydawnictwa o niewiadomej proweniencji i zmienianie nazw prowadzonej działalności to rzeczywiście specjalność WZ :)

Zanim ostatecznie ukształtował swoją działalność pod szyldem TiS zmieniał szyldy wielokrotnie. Ostatnio występował pod nazwą "Heksagon".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
J E Y T
Lieutenant
Posty: 514
Rejestracja: sobota, 12 sierpnia 2006, 21:06
Lokalizacja: Kobyłka city

Post autor: J E Y T »

Dokładnie - mam El-Alamein właśnie z podanym wydawnictwem "Heksagon".
A zresztą jakby zajrzeć do sklepiku TiSu to na liście gier wydanych znajdziemy pozycje Dragona (szczególnie tyczy się to innych epok niż II WW).
"Nikt Cię nie broni Polsko
Gdy wokół głodne psy
Upokorzony naród
Cierpienie, nędza, łzy!"
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

J E Y T pisze:Dokładnie - mam El-Alamein właśnie z podanym wydawnictwem "Heksagon".
A zresztą jakby zajrzeć do sklepiku TiSu to na liście gier wydanych znajdziemy pozycje Dragona (szczególnie tyczy się to innych epok niż II WW).
Ja tam widzę tylko dragonowski Charków 1942. Reszta to produkcje późniejsze z tego co wiem.
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

Bormac pisze:
J E Y T pisze:Dokładnie - mam El-Alamein właśnie z podanym wydawnictwem "Heksagon".
A zresztą jakby zajrzeć do sklepiku TiSu to na liście gier wydanych znajdziemy pozycje Dragona (szczególnie tyczy się to innych epok niż II WW).
Ja tam widzę tylko dragonowskie Charków 1942. Reszta to produkcje późniejsze z tego co wiem.
A Kircholm i Wiedeń? Nie mówiąc iż Ardeny na stronie TiSu są przedstawione z I edycji tj. z Dragona... Nie wierzysz?!
http://www.taktykaistrategia.pl/?topic=wydanegry
Zajrzyj na dół...
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

W dziale "Sklep": http://www.taktykaistrategia.pl/?topic=sklep "nie-TiS-owy" jest tylko Charków. I o tym mówiłem.

W dziale "Wydane gry" faktycznie mamy więcej innych tytułów. Zarówno Dragona, jak i Mirage-Hobby.

Nie trzeba od razu z taką agresją. :roll:
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
TKS
Major
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 4 listopada 2006, 18:03
Has thanked: 3 times
Been thanked: 228 times

Post autor: TKS »

No właśnie, czy jest to fair? - podszywać się pod kogoś? (przepraszam jeśli poprzednia wypowiedź była zbyt agresywna, ale ostatnio pan WZ trochę mnie powiedzmy "irytuje")
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

TKS pisze:ale ostatnio pan WZ trochę mnie powiedzmy "irytuje")
Nie martw się, co do tego odczucia zapewniam, że nie będziesz na tym forum osamotniony. To zresztą jeszcze mały pikuś wobec spraw takich jakie kiedyś były z Ostrołęką, czy innych, ale nie ciągnijmy tu tematu (jak ktoś będzie ciekaw to zapraszam na priva).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Bormac
Adjudant
Posty: 240
Rejestracja: niedziela, 24 września 2006, 23:43
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 7 times

Post autor: Bormac »

TKS pisze:No właśnie, czy jest to fair? - podszywać się pod kogoś? (przepraszam jeśli poprzednia wypowiedź była zbyt agresywna , ale ostatnio pan WZ trochę mnie powiedzmy "irytuje" )
Fakt. Podawanie gier innego wydawnictwa, a tym bardziej autorstwa (Waterloo, Tanennberg) jako swoje jest co najmniej kontrowersyjne.

Kupuję jego gry (takie W-39 chcę już mieć kompletne), ale sama postać jest irytująca. Unikanie odpowiedzi na krytyczne uwagi, zamienianie ich w żart, czy wręcz wycinanie postów na tamtejszym forum jest denerwujące. Kupując nową grę liczę na to, że będzie w miarę bez błędów (już nawet nie liczę tych edytorskich w instrukcjach - inicjatywa Rosjan w Ardenach 44 na przykład), a errata będzie szybko dostępna. Zamiast tego mamy mozolne czytanie 18-stronicowego tematu na forum. :roll:
"If you are going through hell, keep going."
Winston Churchill
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Myślę, że pora przejść do tematu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”