Heroes of Stalingrad (Devil Pig Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
yanoo
Sergent
Posty: 106
Rejestracja: poniedziałek, 6 czerwca 2011, 00:15
Has thanked: 1 time

Heroes of Stalingrad (Devil Pig Games)

Post autor: yanoo »

Ruszył kickstrarter kontynuacji Heroes of Normandie, tym razem skoncentrowany na froncie wschodnim i bitwie o Stalingrad. Na pierwszy rzut oka dokładnie to samo co pierwowzór, jedynie nowe mapy i jednostki.
drab
Caporal-Fourrier
Posty: 94
Rejestracja: sobota, 13 sierpnia 2016, 23:09
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Heroes of Stalingrad (Devil Pig Games)

Post autor: drab »

Jak pierwszy raz usłyszałem o tym projekcie to się zastanawiałem czy będzie tylko miasto, czy i stepy wokół, czy zima czy lato.
Widać że tylko miasto i pora roku "uniwersalna" co dla terenu zurbanizowanego (szaro-burego) jest możliwe. Chyba uwzględnili zimę w scenariuszach bo wydaje mi się, że widzę Niemców w białych płaszczach.

Ciekawe są dla mnie punkty T-34/76.
Kiedyś portal Games wydał dodatek Czterej Pancerni
http://portalgames.pl/sklep/pl/heroes-o ... 272.p.html

Nie grałem, ale zastanowiły mnie punkty tej jednostki.
Szczególnie armaty: 1,3,0 - czyli 0 przeciwko ciężkim pojazdom.
Uznałem, że to mało, ale może i armata 76 nie była rewelacyjna (ale na pewno lepsza niż to co miały wczesne Panzery). Oczywiście był to autorski pomysł Portal Games.

Teraz widzę, że T-34/76 został zrobiony mocnym czołgiem, stanowczo lepszym od Panzera III J i słabszym od Panzera IV długolufowego z podstawowej wersji Heroes of Normandie (czyli zapewne wersje Panzer IV G,H, J). Podobają mi się te parametry.
Sprzedam francuski karabin z drugiej wojny światowej. Nie używany, raz rzucony na ziemię.
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”