A Victory Awaits (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Teufel »

Operacja Barbarossa w systemie AVL, 10 etapów, będzie jedna wielka gra bądź do rozegrania osobno trzy kampanie dla każdej z grup armii. Szkoda tylko, że nie będzie operacji Tajfun w niej zawartej, bo gra kończy się we wrześniu 1941r.

Już w preorderze, cena rozsądna.
http://www.multimanpublishing.com/tabid ... fault.aspx

A Victory Awaits – instrukcja (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:
http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Teufel »

https://boardgamegeek.com/geeklist/2439 ... 18-wbc-aar

Pod 6 pozycją zdjęcia playtestów. Jako wierny fan serii nie mogę się doczekać gry, tym bardziej, że będzie można osobno rozegrać natarcie każdej z grup armii, czyli mam 4 gry w 1 łącznie z całą kampanią. Cena 80$ do zaakceptowania.
Nie podoba mi się tylko te linearne początkowe ustawienie Rosjan. Aczkolwiek nie jestem pewien, jak wyglądało ustawienie Rosjan 22.06.1941r.
Gra przekroczyła już 50% zamówień w P550.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Leliwa
Hetman polny koronny
Posty: 5299
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:00
Lokalizacja: środkowe Nadwieprze
Has thanked: 39 times
Been thanked: 255 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Leliwa »

Vavkavysk. Była taka brygada kawalerii.
"Z kości moich powstanie mściciel"
Napis na grobie Stanisława Żółkiewskiego w Żółkwi.
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: stary gracz »

Obrazek

A Victory Awaits: Operation Barbarossa 1941 wykorzystuje lekko zmodyfikowaną wersję serii: Fierce fight!. Gra obejmuje Operację Barbarossa trwającą od 22 czerwca do połowy września. Rozgrywka opiera się na tej samej mechanice chit-pull, co w AVL, z 10 tygodniowymi turami. Gracze mogą grać w pełną kampanię lub scenariusze Grupy Armii Północ, Grupy Armii Centrum lub Grupy Armii Południe. Każdy ze scenariuszy rozgrywa się na jednej mapie lub rozegraj pełną kampanię na wszystkich trzech mapach!

Słynny płodny japoński projektant Tetsuya Nakamura powraca na front wschodni z projektem A Victory Awaits.

Ten projekt został pierwotnie opublikowany w Japonii jako seria trzech gier: Fierce fight! Leningrad Blitzkrieg, Fierce fight! Smolensk Blitzkrieg & Fierce fight! Kiev Blitzkrieg.

Gra zawiera także zasady gry wieloosobowej (od czterech do ośmiu graczy) oraz szereg zasad opcjonalnych. Zasady zostały fachowo przetłumaczone na język angielski, przy szczegółowej pomocy projektanta.

Czy na szerokich stepach Związku Radzieckiego możesz wyjść zwycięsko z pierwszych ciosów wojny rosyjsko-niemieckiej?

Skala gry:
Każdy heks ma około 10 mil (16 km).
Każda tura trwa 10 dni.
Jednostki: dywizje.

Komponenty gry:
Trzy kolorowe arkusze map
Trzy arkusze z żetonami
Jedna 32-stronicowa instrukcja
Jedna kość

Możliwość gry solo: Wysoka
Poziom złożoności: niski
Gracze: (1 lub) 2 lub więcej
Czas gry: 3-15 godzin

Instrukcja PL
Wkrótce
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Teufel »

Niestety niezbyt zbilansowana jest. Niemcy robią wszystko co chcą, praktycznie bez strat. Oczywiście obrona RKKA jest możliwa jednak automaty są możliwe. Północny scenariusz jest bez sensu bo można wygrać go nie zajmując Leningradu. To co dobrze chodzi i pokazuje gra, to tworzenie kotłów i wycinka Rosjan przez braki zaopatrzenia.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: stary gracz »

Zagrałem solo w scenariusz leningradzki jakiś czas temu. Faktycznie sowietom ciężko wyeliminować jednostki niemieckie, ale umiejętnie spowalniałem Niemców gdzie dopiero w przedostatniej turze dotarli w pobliże Zatoki Fińskiej. Wtedy musiałem podzielić siły, które uderzą na Tallin, a które pójdą na Leningrad. Obydwa miasta były ufortyfikowane i nie zdobyłem żadnego w myśl przysłowia "Kto dwa zające goni, ten żadnego nie złapie". Niemcy przegrali.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: RAJ »

Teufel pisze: sobota, 18 listopada 2023, 07:48 Niestety niezbyt zbilansowana jest. Niemcy robią wszystko co chcą, praktycznie bez strat.
No patrz, to całkiem historycznie. :)
Niemcy w tym okresie nie stracili żadnej dywizji... Owszem straty były i to znaczne, ale ciężko w tej grze odwzorować straty w dywizji na poziomie 25%...
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10381
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2024 times
Been thanked: 2755 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

W pierwszej fazie operacji Niemcy - wg sowieckiej wiki - mieli stracić w ludziach odpowiednik dywizji. W drugiej fazie, czyli do blokady Leningradu około 60.000 ludzi.

Fajnie oddał to Tomek Hanas w niedokończonej grze o HG Nord. Tak naprawdę bolą Niemców straty w dywizjach szybkich, zwłaszcza tych najbardziej doświadczonych.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: RAJ »

To chyba tylko zabici? Ogólnie z rannymi to było więcej. Najgorzej jednak miały pojazdy z uwagi na zużycie.
https://wielkahistoria.pl/niemieckie-st ... ossa-1941/
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
stary gracz
Adjudant-Major
Posty: 325
Rejestracja: środa, 18 lutego 2015, 10:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 93 times

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: stary gracz »

A Victory Awaits – instrukcja (PL) do ściągnięcia na Portalu Strategie:

http://portal.strategie.net.pl/index.ph ... Itemid=217
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Re: A Victory Awaits (MMP)

Post autor: Raleen »

Trochę to trwało, ale się udało. Wczoraj zamieściliśmy tłumaczenie "A Victory Lost", dzisiaj "A Victory Awaits". Przydałoby się jeszcze do kompletu "A Victory Denied", które było po drodze.

Dziękuję staremu graczowi za zaangażowanie i cieszę się, że tłumaczenie tej zacnej gry, oficjalnie (za zgodą wydawnictwa Multi-Man Publishing) mogło znaleźć się na naszym portalu.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”