GD: 40 (The Gamers)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

GD: 40 (The Gamers)

Post autor: Strategos »

The Grossdeutschland in World War II .
The Battle for Stonne 15 May 1940

Kiedys kupiłem te gre w sklepie u Izy w Warszawie- dawne to czasy.
Nigdy w nia nie zagrałem. Nawet nie wgłebiłem się w instrukcję .Kiedy w sklepie zobaczyłem żetony moje zdziwienie wywołały dobre parametry francuskich czołgów B1 bis.
Gra przez długie lata przeleżała na półce .Odnalazłem ją wreszcie po przeprwadzce .
Może ktoś z Was pomógłby mi w przetłumaczeniu instrukcji ( jak wiecie nie znam angielskiego :cry: posługuje się słownikiem , łapaniem kontekstów itd)
Gra wygląda ciekawie i ma chyba jakis nietypowy system walki.

www.boardgamegeek.com/game/4201
Awatar użytkownika
Wojpajek
Captain
Posty: 934
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:59
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Wojpajek »

Jest to gra plutowona. Jest jedną z długiej listy gier plutownoych. A co się tyczy GD'40 to wydano chyba jeszcze GD'41 o walkach w Rosji.
Całość wygląda dosyć ciekawie, jednak ja chyba wolę SL.
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Strategos - to dziwne, ze się dziwisz odnośnie Chara B1- bis, przecież on miał poteżny pancerz, którym ówczesne cieńkie i do bani czołgi panzer III mogły zagrozić tylko podkalibrowym :)
Własnie na charach Niemcy nauczyli się do czego służy 88 mm plot :wink: Natomiast char bez problemu rozwałkowywał niemieckie czołgi. Zabawne własnie jak kształtuje nas doświadczenie przeszłości.
Gdyby francuzi nie dostali lekcji w I wojnie, ze ich doktryna ataku jest bezsensowna to moze w II wojnie byliby bardziej ofensywni i słuchali " de gola" :wink:

Sprzet mieli o niebo lepszy od Niemców (oczywiscie mówimy o sprzecie pancernym :roll: ).
Dlatego chary górą 8) - to taka Kawucha z 37 roku :wink: - oczywiscie celność pozostawiała wiele do zyczenia ale niemieckie wersje trójek z 40 roku wcale nie były wiele lepsze... o czwórkach nie mówię bo one nie były projektowane z poczatku do walki z czołgami...
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Ja to wszystko teraz wiem ale jak kupowałem tę grę (daaawno temu) to mało wiedziałem o czołgach francuskich :)
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Kto wie, moze jak bys juz wtedy wiedzial to bys sie zaglebil w istrukcje i bys pokochal ta gre. Jak to czasami niewiele trzeba by stracic zainteresowanie ;)

Czy sprawa ze slownikiem i kontekstami takze dalej aktualna ?
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Na szczęście oprócz słownika i kontekstów mogę liczyć na pomoc Kolegów dzieki znajomościom na forach :)
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

I to jest wlasnie cud www :)

Bitwa ogolnie byla ciekawa : Miasto zmienialo posiadanie 17 (!) razy od 15-17 maja, tzn. w trzy dni. Niemcy nazwali to "Verdun 1940 roku".
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”