Quartermaster General (Griggling Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: RAJ »

DaRealOdi pisze:RAJU, przeprowadzenie ataku jest w QG 100%-skuteczne, no chyba, że przeciwnik ma odpowiedniego response'a na stole. Do każdego ataku tak samo trzeba się przygotować, jak i w grze wojennej (odpowiednia bitwa na ręku, do tego jakiś response albo status wzmacniający efekt). Nie widzę za bardzo różnicy między QG a heksówkami. I tam, i tu, starasz się zbudować przewagę, tylko w QG kartami (na których dobór masz wpływ), a w heksówce odpowiednim wykorzystaniem zasobów na planszy.
Nie o to mi chodziło. :) Ale mniejsza z tym.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Herman »

Samuelu ja przyznaje się, że zasad do QG nigdy całych nie czytałem. Opieram się na przekazie słownym naszego kolegi Karola, który jest właścicielem naszego egzemplarza. Karol tłumaczył nam to tak, że po odrzuceniu 4 kart możemy wykonać dowolną akcję z kart, które zostały już z decku odrzucone. Jak widać graliśmy w takim razie źle :mrgreen:
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Quartermaster General (Griggling Games)

Post autor: Samuel »

Dzięki, Hermanie, więc wszystko się wyjaśniło :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”