Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow'41

Post autor: hancza123 »

Pozostało nam 36 godzin na znalezienie czwartej osoby. Będzie żal jeżeli się nie uda...
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2075
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 90 times
Been thanked: 196 times

Re: Moscow'41

Post autor: adalbert »

I tak już chyba zostanie. Zebrać chętnych to jedno, ogarnąć wpłatę to drugie. Poza tym jutro będę miał bardzo sporadyczny dostęp do internetu.
W każdym razie próbowaliśmy.
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow'41

Post autor: hancza123 »

Wydawało się że na pewno się uda, może nawet w 6 osób. Rozczarowanie!
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moscow'41

Post autor: ghostdog »

Moze w sklepach sie pojawi. Teraz wszystko zależy od kursu....
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 121 times
Been thanked: 409 times

Re: Moscow'41

Post autor: RAJ »

FortGier pewnie bez problemu ściągnie.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moscow'41

Post autor: ghostdog »

Pytanie w jakiej cenie? Bo kursy szaleją....
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow'41

Post autor: hancza123 »

Gra kosztuje 49,94 Euro + wysyłka 13 Euro. Jeżeli kupić 5 sztuk to wysyłka bezpłatna.

Kusi mnie by zamawiać ale to co mnie powstrzymuje to pytanie czy będę miał z kim grać.. To trochę dużo kasy jak na ewentualnego pułkownika (gra leżąca na półce).
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Moscow'41

Post autor: clown »

Szkoda kasy na włoski badziew - dzięki EastFront II możesz rozegrać każde pół roku wojny na wschodzie - emocje niesamowite, czacha dymi a scenariusze trwają do 4 godzin maksymalnie. Naprawdę warto sięgnąć do klasyki.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
ghostdog
Sous-lieutenant
Posty: 488
Rejestracja: wtorek, 28 lutego 2006, 18:47
Lokalizacja: Warszawa

Re: Moscow'41

Post autor: ghostdog »

Ja juz zrezygnowałem bo mam EastFront II a na celowniku inne gry w tym roku.
"Obydwaj pochodzimy ze starożytnych plemion Obydwaj jesteśmy już na wymarciu Wszystko wokół nas zmienia się....."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Może Was jednak nie posłucham i kupię? Albo Moscow '41 albo inną grę która też przykuwa moją uwagę. GMT wypuszcza wkrótce: Absolute War! The Attack on Russia.
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: clown »

Hancza123 - a kupuj sobie co chcesz ;] to wolny kraj ;]
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Ja szukam dobrej i grywalnej gry o froncie wschodnim. Czas trwania tylko 120-240 min i musi być "fog of war" czyli bloczki. Dla mnie bez FoW to nie ma dobrej zabawy ale żmudne wyliczanie współczynników. No Retreat! odpada bo jest za długie i brakuje mu właśnie fog of war. East Front wygląda lepiej, są bloczki i jest element zaskoczenia ale wygląda mi na więcej niż 360 minut (na pudełku jest napisane 4-6 hours per scenario). Dlatego skłaniam się do Moscow '41 bo ta gra wydaje mi się spełniać moje kryteria. No chyba że znacie inną, lepszą grę niż ta, która spełnia te dwa kryteria? Jak znacie to chętnie sprawdzę.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: Jan1980 »

Ja z przyjemnością pomogę w tym, żeby Moskwa 41 nie została półkownikiem :)
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
hancza123
Appointé
Posty: 30
Rejestracja: środa, 12 sierpnia 2015, 08:26
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: hancza123 »

Jan1980 pisze:Ja z przyjemnością pomogę w tym, żeby Moskwa 41 nie została półkownikiem :)
No to rozwiałeś już moje wątpliwości. Pensja wejdzie na konto i zamawiam :)
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: Moscow '41 (Ventonuovo Games)

Post autor: clown »

Grajcie i relacjonujcie :) chętnie poczytam :)
EF jest moim zdaniem o tyle lepsza, że można tam zagrać każdy etap kampanii na wschodzie w formie półrocznych scenariuszy. Rozstawienie jest praktycznie dowolne, kompozycja sił też. Daje to niesamowity wręcz poziom regrywalności. Co do czasu rozgrywki, to bliżej jest 4 godzinom, ale to i tak niewiele - to szybka gra wojenna w sam raz na popołudnie. Dodatkowy plus to przepisy - łatwe do ogarnięcia, a potem można już tylko cieszyć się rozgrywką.
Od włoskiego wydawcy odrzuciły mnie dwie rzeczy: recenzja Raleena gry o froncie zachodnim (Blocks in the West) i moja rozgrywka w Blocks in the East. Przerost formy nad treścią.
Ale jak już mówiłem - kwestia gustu. Na pewno ciekaw jestem waszych wrażeń spod Moskwy.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”