Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dotarła do mnie ta gra.
Obrazek

Wydawca bardzo sprytnie się uwinął z dostarczeniem. Zamówiłem 29 stycznia 2024, dostałem 5 lutego 2024. Z przesyłką w złotówkach zapłaciłem 386 plus grosze.

Co w środku? Tak pokrótce.
Mapa, zasady, karty scenariuszy i tabele oraz żetony.

Mapa bardzo ładna, dłuższy bok jest ustawiony równoleżnikowo. Na północy mapa obejmuje Charków, na południu Rostów nad Donem i Mariupol.
Na zachodzie Dniepr i Zaporoże, na wschodzie kawałek Wołgi i Carycyn, znaczy Stalingrad.

Żetony mi się kompletnie nie podobają. Odwrót od ładnych i czytelnych sztoników z poprzednich dwóch gier. Na dodatek niemieckie dywizje pancerne mają kompletnie nieczytelne ikony tanków. Autor grafik chciał chyba dojechać do standardów amerykańskich z oznaczaniem współczynników, a przedobrzył.
Jeśli chodzi o wnętrze gry, czyli meritum nie wypowiem się. Gra mechanicznie nieco różni się od Victory Roads.
Poza tym chętnie zagram, ale czekam na moduł vassala.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 19 lutego 2024, 16:46 przez Karel W.F.M. Doorman, łącznie zmieniany 1 raz.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
bartek_sanok
Lieutenant
Posty: 523
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 19:18
Lokalizacja: Sanok
Has thanked: 938 times
Been thanked: 303 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: bartek_sanok »

Karel W.F.M. Doorman pisze: poniedziałek, 5 lutego 2024, 19:03 Dotarła do mnie ta gra.
Obrazek

Wydawca bardzo sprytnie się uwinął z dostarczeniem. Zamówiłem 29 stycznia 2024, dostałem 5 stycznia 2024.
Rozwiązali problem podróży w czasie? ;-)
"Czyń coś powinien, a będzie co być może"
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Oczywiście 😃 5 lutego rzecz jasna.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Teufel
Legatus Legionis
Posty: 2424
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:55
Lokalizacja: Stadt Thorn/Festung Posen
Has thanked: 17 times
Been thanked: 53 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Teufel »

A mi się podoba stylistyka żetonów. Mają klimat kolorów plakatów drugowojennych, są przytłumione i nie zbyt krzykliwe. Oczami wyobraźni pozwalają przenieść się do ruin Stalingradu. Szkoda, że w polskich sklepach jest jeszcze niedostępna.
Legiony i ja mamy się dobrze.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Teufel pisze: środa, 7 lutego 2024, 10:55 A mi się podoba stylistyka żetonów. Mają klimat kolorów plakatów drugowojennych, są przytłumione i nie zbyt krzykliwe. Oczami wyobraźni pozwalają przenieść się do ruin Stalingradu. Szkoda, że w polskich sklepach jest jeszcze niedostępna.
Ja mam oryginał. To co jest na stronie nie odpowiada temu, co jest na papierze. Znaczy grafiki te same, efekt znacznie gorszy.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Obrazek Zdjęcie żetonów. Proizwodieno w Kitaje. Rożnica z żetonami do Victory Roads widoczna okiem gołym. Na szczęście mapa jest bardzo ładnie wydrukowana.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: HoLi »

Karel W.F.M. Doorman pisze: sobota, 17 lutego 2024, 18:49 Obrazek Zdjęcie żetonów. Proizwodieno w Kitaje. Rożnica z żetonami do Victory Roads widoczna okiem gołym. Na szczęście mapa jest bardzo ładnie wydrukowana.
Żeton ze "Smutnym Hitlerem" robi robotę :D .
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

HoLi pisze: sobota, 17 lutego 2024, 18:52 Żeton ze "Smutnym Hitlerem" robi robotę :D .
To jest element pozostałych drugowojennych gier Ridenta. Hummeur de Hitler. Element losowego sterowania graczem. Nie wiem jak to działa tu, ale w Victory Roads jest tor humoru Hitlera. Najgorszym efektem jest dymisja gracza. Nowy etap zaczyna się od gorszych warunków. Poprawić nastrój wodza można odbijając pewne punkty terenowe i wykonując ataki wojskami pancernymi. Aż sobie jutro poczytam jak to działa w tej grze.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: HoLi »

Karel W.F.M. Doorman pisze: sobota, 17 lutego 2024, 18:59
HoLi pisze: sobota, 17 lutego 2024, 18:52 Żeton ze "Smutnym Hitlerem" robi robotę :D .
To jest element pozostałych drugowojennych gier Ridenta. Hummeur de Hitler. Element losowego sterowania graczem. Nie wiem jak to działa tu, ale w Victory Roads jest tor humoru Hitlera. Najgorszym efektem jest dymisja gracza. Nowy etap zaczyna się od gorszych warunków. Poprawić nastrój wodza można odbijając pewne punkty terenowe i wykonując ataki wojskami pancernymi. Aż sobie jutro poczytam jak to działa w tej grze.
Ja tam lubię jak czasami takie "niepoważne elementy" jak "smutny Hitler" znajdą się w poważnej grze :) . Czasami nawet łatwiej sobie jakiś tytuł przypomnieć: "A to ta gra z żetonem smutnego Hitlera?".
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10544
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2087 times
Been thanked: 2818 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Tak to wygląda w Victory Roads. Im bardziej żeton po lewej, tym Hycler bardziej wściekły, tym gorzej się gra. Cyferki to od góry liczba punktów uzupełnień i liczba losowanych żetonów wsparcia (supports).
Obrazek W grach Andrei Brusattiego o I wojnie na torze etapów przesuwamy marker z Wujkiem Einsteinem. Tu im Hycler się częściej wścieka, tym poziom równowagi się obniża 😉. Doktór Morel wyczynia farmakologiczne cuda.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
HoLi
Sous-lieutenant
Posty: 464
Rejestracja: sobota, 17 października 2015, 22:08
Has thanked: 108 times
Been thanked: 166 times

Re: Stalingrad Roads: Battle on the Age of the Abyss (Nuts! Publishing)

Post autor: HoLi »

Karel W.F.M. Doorman pisze: sobota, 17 lutego 2024, 19:09 Tak to wygląda w Victory Roads. Im bardziej żeton po lewej, tym Hycler bardziej wściekły, tym gorzej się gra. Cyferki to od góry liczba punktów uzupełnień i liczba losowanych żetonów wsparcia (supports).
Obrazek W grach Andrei Brusattiego o I wojnie na torze etapów przesuwamy marker z Wujkiem Einsteinem. Tu im Hycler się częściej wścieka, tym poziom równowagi się obniża 😉. Doktór Morel wyczynia farmakologiczne cuda.
Ten cały doktor Morel powinien stać na piedestale co do zasług (albo wręcz przeciwnie) Adolfa - bo mówi się o Adolfie, ale ciekawe ile by on osiągnął bez koktajli Morela ? :D
Śmiech śmiechem, ale tak na poważnie taki Adolf mógłby się skończyć znacznie wcześniej bez swojego doktora - a jakie by były implikacje takiego stanu rzeczy, kto wie ?
" Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz." - George Bernard Shaw
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”