Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest środa, 19 września 2018, 10:41

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 10:57 
Vice-admiraal

Ponieważ uznałem, że moje pomysły są jednak poronione (to wskutek słusznych uwag Rysia) , więc rezygnuję całkowicie z ich propagowania.
Wracam do swojej działki, tj. I Wojny na lądzie i morzu.
Tam prawie nie ma tanków, zaś walki morskiej nie da się sprowadzić do jednego współczynnika, żeby nie straciła swego charakteru.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 10:57 
Colonel Général

Nie są poronione, tylko trzeba jeszcze paru rzeczy, żeby to miało sens.

Zwróć uwagę, że WO jest walką jeden na jeden, a walka zwykła może przybrać postać walki kilka na jeden :idea: . Więcej już się nie odzywam, próbowałem zwrócić uwagę na pewne problemy.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 10:58 
Adjudant

Tylko Sławku nie rezugnuj całkiem z b-35
Bo na pacyfiku nie bedzie dużo WO i można jakoś przeboleć mnogość rzutów kośćmi (co mi osobiście nie przeszkadza).

B-35 ma jedną wielką zaletę, można sobie wybrać dowolny scenariusz. Jedni uwielbiają dużo WO z wszystkimi jej konsekwencjami, inni wolą niewielkie wsparcie pancerne.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 10:58 
Generaloberst

Ja osobiscie wole gdy WO jest raczej dodatkiem niz glownym rodzajem boju => wole scenariusze gdzie bron pancerna jest uzywana tylko czesciowo.

Dlatego proponuje walki jak np. Norwegia-Laplandia itd.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:02 
Vice-admiraal

dbj napisał(a):
Tylko Sławku nie rezugnuj całkiem z b-35
Bo na pacyfiku nie bedzie dużo WO i można jakoś przeboleć mnogość rzutów kośćmi (co mi osobiście nie przeszkadza).

B-35 ma jedną wielką zaletę, można sobie wybrać dowolny scenariusz. Jedni uwielbiają dużo WO z wszystkimi jej konsekwencjami, inni wolą niewielkie wsparcie pancerne.

Nie rezygnuję wcale z grania.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:03 
Generaloberst

Zaleta B.35 jest jak juz dbj napisal : tworzenie dowolnych scenariuszy. Jednak ciekawi mnie taki temat: Dlaczego nie robi sie map realnych a tylko fikcyjne? Przeciez mozna by bylo tak samo osadzac fikcyjne scenariusze na mapach ktore sa poprawne...
A ogromnym plusem by bylo to ze mozna by bylo tez robic scenariusze historyczne (lub przynajmniej po czesci..)

co wy na to?

Tytuł:
Vice-admiraal

Do walk na froncie wschodnim idealne są mapy W 39.
Można zrobić piękne zmagania radziecko-niemieckie.

Tytuł:
Generaloberst

Tak, ale niestety zero jest z polnocy (tez ciekawy front - walki w gorach) ani z zachodu (poza Arnhem).

Do tego chyba skala jest nie taka jak w B-35

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:04 
Vice-admiraal

Skala pasuje do starszego B 35, bez walki ogniowej.
reszta przecież byla taka sama, nawet zasięgi artylerii były identyczne (tylko, że przy skali kilometrowej spadły o połowę, ale to inna śpiewka).

Tytuł:
Generaloberst

Dobrze. Tylko wlasnie reszta frontow raczej kiepsko...

Tytuł:
Colonel Général

slowik napisał(a):
Zaleta B.35 jest jak juz dbj napisal : tworzenie dowolnych scenariuszy. Jednak ciekawi mnie taki temat: Dlaczego nie robi sie map realnych a tylko fikcyjne? Przeciez mozna by bylo tak samo osadzac fikcyjne scenariusze na mapach ktore sa poprawne...
A ogromnym plusem by bylo to ze mozna by bylo tez robic scenariusze historyczne (lub przynajmniej po czesci..)

co wy na to?

Mapy historyczne wymagają więcej roboty, a fikcyjne to jak się nie narysuje zawsze jest dobrze, byle graficznie nie nawaliło. I to jest prosta przyczyna, a panom się nie chce trochę popracowac i dlatego to tak wygląda.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:06 
Raleen napisał(a):
Mapy historyczne wymagają więcej roboty, a fikcyjne to jak się nie narysuje zawsze jest dobrze, byle graficznie nie nawaliło. I to jest prosta przyczyna, a panom się nie chce trochę popracowac i dlatego to tak wygląda.

Jasne. W B35 to mapy że tak powiem delikatnie...są nie dopracowane, a mapy z frontu wschodniego są już na poziomie WB95 źle zrobione, tak że już o B35 nie wspomnę.
Całe szczęście że jest ich mało :twisted:.
Wszytskie gry B35 cechuje: brak szczegółów i załatwienie sprawy po najmniejszej linii oporu. Mam na myśli tutaj gry/bitwy historyczne.

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:06 
Colonel Général

Ale te kwadratowe zakończenia rzek w ostatnim (15) numerze TiS to mnie powalają plus ta przesunięta grafika gór, które nie pasują w pewnym miejscu - cały duży fragment, nie jestem wymagający jeśli chodzi o te sprawy, ale to naprawdę wygląda jak by przedszkolak jakiś robił...

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:08 
Sergent

Aż się prosi o jakieś B35 deluxe edition z poprawionymi wszystkimi błędami ew. właśnie ze zwiększoną dokładnością historyczną... Chyba jak będę na emeryturze to się doczekam :)

Tytuł:
PostNapisane: sobota, 24 grudnia 2005, 11:08 
Ja już nie wnikam w błędy ze strony opracowania graficznego. Czasami nie wszystko wychodzi w druku tak jak się widzi na monitorze komputera.
Chodzi mi tutaj bardziej o opracowanie merytoryczne map i składu jednostek i scenariuszy.
Nadal podtrzymuje stwierdzenie że najgorzej spartaczona gra to Falaise 1944. Razi mnie wszystko w niej, w szczególności mapa, mimo powszechnej opini że to jedna z lepszych gier w B35.

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 403 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 27  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]