Last Crusade (CCG)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
usagi
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 11:59
Lokalizacja: WWa

Last Crusade (CCG)

Post autor: usagi »

Witam wszystkich

Będę starał się ożywić tą grę wynajdując wszystkich, którzy mają karty i chcą w nie grać, wymieniać się itp., na razie mam jakieś kilkaset sztuk i sporo kserówek z tej strony.
http://thepartisans.free.fr/
Niestety twórcy jeszcze mi nie odpowiedzieli na posty, spróbuję ich jeszcze namierzyć.
Na początek dobrze by było pozbierać spis kart tutaj do pierwszej i drugiej (!!!) części z innych stron i trochę pokomentować, oraz znaleźć kogo się da. Jak dokładnie poczytam zasady to spróbuję przeanalizować scenariusze do tej gry.

Pytanie do forumowiczów - czy ktoś z was widział karty do Russian Front? dodatkowo jest książka, autora karcianki - którą być może zamówię może też ktoś się zaznajomił.
Poza tym jeśli coś jest bardzo popularne, nie tylko w Polsce to ma spore szanse wrócić do życia - nie wiem czy to jest możliwe, ale wiem, że warto spróbować.

Na sieci jest jeszcze sporo nierozpakowanych decków i boosterów, które tylko czekają, żeby je rozbebeszyć.

Pozdrawiam wszystkich fanów strategii w każdym wydaniu.
"One becomes a beginner after one thousand days of training,
And an expert after ten thousand days of practice"
Sosai Masutatsu Oyama
Founder of Kyokushin Karate
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Last Crusade CCG

Post autor: BEF Hero »

Ostatnia Krucjata. Doskonała i niedoceniana gra. Byłaby doceniana, gdyby można było kupić ją w całości zamiast pracowicie zdobywać każdy zestaw. Gram w to od dobrych kilkunastu lat i jeszcze się nie znudziło.
Miliard kombinacji. Ciekawa hybryda gry planszowej, karcianki i ... gry figurkowej.
Myślałem, że jestem jeden, jedyny w Polsce. Okazało się że nie. Może uda się powymieniać karty?
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Last Crusade CCG

Post autor: Neoberger »

Norbert, ale ty masz każdą grę. Więc przynajmniej jedyny w Polsce czujesz, że masz czasami jedyny egzemplarz gry w Polsce. Inni gracze mają pewność. Norbert ma i ja. :-)
Berger
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Re: Last Crusade CCG

Post autor: BEF Hero »

Neoberger pisze:Norbert, ale ty masz każdą grę.
No właśnie nie mam, a chciałbym. ;)
Ostatnia krucjata to relikt współpracy z Robertem. Kiedyś grało w niego trochę ludzi ale utonęli w mroku dziejów. Pamiętam na jedynym konwencie organizowanym przez Gry Wojenne było kilku fanatyków LC.
Daleki jestem od układania talii, taktyk itp. Jestem na to za stary. W to naprawdę się świetnie gra a ja teraz lubię po prostu czasami sobie zagrać :)
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: Last Crusade CCG

Post autor: hubertok »

Witam - ja grałem, super gra, niestety nie mam kart, a bardzo bym chciał mieć :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: Last Crusade CCG

Post autor: hubertok »

Dziękuję koledze BEF Hero, iż za drobną opłatą :) zdecydował się częściowo podzielić kolekcją kart - będę mógł sobie w Kielcach popykać z kolegami :)
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Arthurius
Appointé
Posty: 46
Rejestracja: poniedziałek, 27 sierpnia 2012, 13:06

Re: Last Crusade CCG

Post autor: Arthurius »

Dla zainteresowanych - w dziale "giełda'' wystawiłem na sprzedaż "The Last Crusade - Russian Front". Potwierdzam - gra jest wyśmienita i bardzo klimatyczna.

Mechanika bardzo podobna do popularnej obecnie karcianej gry fantasy "Mage Wars", która czerpie z The Last Crusade bardzo dużo rozwiązań (podział pola walki na strefy, podział kart na kategorie: jednostki bojowe, ekwipunek, ulepszenia, efekty i ataki jednorazowe itp.).
nekhomanta
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 16:10
Lokalizacja: Basingstoke, UK
Kontakt:

Re: Last Crusade CCG

Post autor: nekhomanta »

Jesli ktos ma skany do Last Crusade to bylbym wdzieczny mogac je umiescic na mojej stronie:
http://karcianki.pl/index.php?opcja=listakart&idgry=17

W rece wpadlo mi kiedys kilkanascie kart, stad tylko tyle skanow. No i jakas dobra dusza podeslala skany kart promo.
nekhomanta
vtes.pl, karcianki.pl
usagi
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 11:59
Lokalizacja: WWa

Re: Last Crusade CCG

Post autor: usagi »

Poczekaj trochę, jak znajdę czas to doślę skany tego co mam.
"One becomes a beginner after one thousand days of training,
And an expert after ten thousand days of practice"
Sosai Masutatsu Oyama
Founder of Kyokushin Karate
nekhomanta
Chasseur
Posty: 11
Rejestracja: wtorek, 21 marca 2006, 16:10
Lokalizacja: Basingstoke, UK
Kontakt:

Re: Last Crusade CCG

Post autor: nekhomanta »

Dzieki za pomoc!
nekhomanta
vtes.pl, karcianki.pl
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: Last Crusade CCG

Post autor: hubertok »

Wczoraj grałem z kolegą w tą zacną grę - Ja USRR on Niemcy. Przeraził się siłą artylerii, która zmiatała kolejne pozycje obrony niemieckiej. Nawet Stukasy nie nadążały z niszczeniem. Bardzo fajnie się grało a Rosjan oparłem tylko i wyłącznie na piechocie i artylerii, bez czołgów i samolotów. Tydzień temu grałem z nim ale dowodziłem Amerykańcami - tam natomiast rządziły latające fortece ;)

Naprawdę przyjemna gra, cieszę się że do niej wróciłem po latach. Na marginesie - w USA można jeszcze kupić tę grę w rozsądnych cenach, zdecydowanie lepszych niż u wyprzedających się polskich graczy :P (nawet biorąc pod uwagę transport).

Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
usagi
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 11:59
Lokalizacja: WWa

Re: Last Crusade (CCG)

Post autor: usagi »

U mnie syn nie chce słyszeć o innej armii niż z Tygrysami (chociaż kserówki Anglików i inni też czekają).
Ostatnio sam mi zaproponował, że powinniśmy zrobić sami flotę i nowe landy, żeby dołączyć wodę.
"One becomes a beginner after one thousand days of training,
And an expert after ten thousand days of practice"
Sosai Masutatsu Oyama
Founder of Kyokushin Karate
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Re: Last Crusade (CCG)

Post autor: hubertok »

Ha, znowu się pobawiliśmy z kolegą po zakupie boosterków z USA. Tym razem kolega miał interesujący plan gry Niemcami - skupił się na obronie, wystawił masę plot i dalekosiężnych dział a na stole przez kilka tur królował Monthy fit - i nie mogłem atakować a fortece były skutecznie przestrzeliwane... Koniec końców udało się przełamać impas ale było niewesoło.
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
usagi
Chasseur
Posty: 10
Rejestracja: niedziela, 14 września 2014, 11:59
Lokalizacja: WWa

Re: Last Crusade (CCG)

Post autor: usagi »

Pytanie, ma ktoś tu może z was skany, z książki Beachhead to Berlin? Ta, co mam ma poucinane min. po 2 linijki na górach, a na zakup muszę jeszcze trochę poczekać.....
"One becomes a beginner after one thousand days of training,
And an expert after ten thousand days of practice"
Sosai Masutatsu Oyama
Founder of Kyokushin Karate
kufel
Enfant de troupe
Posty: 4
Rejestracja: wtorek, 13 stycznia 2015, 16:43

Re: Last Crusade (CCG)

Post autor: kufel »

Witam!
Od dawna szukam skanów kart Last Crusade CCG, podzieli się ktoś tymi skarbami?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”