D-Day at Tarawa (Decision Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Post autor: Jan1980 »

Nie wiem czy wiecie, ale Tarawa już kiedyś wyszła w wersji 1 osobowej:
https://boardgamegeek.com/boardgame/833 ... one-tarawa
i jeszcze Saipan:
https://boardgamegeek.com/boardgame/11115/saipan
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Post autor: Jan1980 »

Trochę zgłupiałem...pozycja japońska, odcięta od innych, ma 2 pola. Na jednym stoi mój oddział. Rozkaz z karty wypada " I ". Czy kładę tam japoński oddział?
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Post autor: clown »

Tak, kładziesz. Pozycja odcięta i w strefie ognia Amerykanów.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Jan1980
Lieutenant
Posty: 588
Rejestracja: sobota, 30 listopada 2013, 14:44

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Post autor: Jan1980 »

Zagrałem sobie tak jak planowałem:
"W następnej grze wezmę jednostki oznaczone D +2 i przygotuje z nich kolejne fale dla R1, tak, żeby zrównoważyć z R2 i R3."
Zająłem masę terenu ale i tak nie pomogło. Nie wybiłem wszystkich obrońców, starty miałem potworne. Ale grało się bardzo ciekawie. Polecam taki desant. Następnym razem też tak zagram.
Ой дарожка доўгая да дому
За Вялікае Княства за Карону
Пераможам ворагаў спакусы
Мы ж Літвіны, Мы ж Беларусы
c08mk
Caporal
Posty: 52
Rejestracja: wtorek, 10 czerwca 2014, 14:23

Re: D-Day at Tarawa (Decision Games)

Post autor: c08mk »

Mam pytanie odnoście komunikacji Japończyków w grze. Jakie heksy należy brać pod uwagę przy sprawdzaniu komunikacji? Konkretnie chodzi mi o heks wyjściowy i docelowy czy również bierze je pod uwagę czy może tylko heksy pomiędzy mają znaczenie?

PS. 1
Heksa wyjściowego nie biorę pod uwagę, docelowy tak (czasem może to mieć znaczenie np. przy pustym ale kontrolowanym przez US).

PS. 2
Nie są dla mnie jeszcze jasne warunki zwycięstwa w 30 turze. Wydaje mi się, że przykład z instrukcji trochę miesza.
O ile dobrze rozumiem to: trzeba zająć 3 pełne strefy z czego jedna musi być A lub F (albo obie na raz plus jedna inna) i 8 heksów z innych stref.
Przykład z instrukcji wymienia więcej stref i heksów. Czy może jest to właśnie to minimum potrzebne do zwycięstwa? Czy po prostu jest tam więcej niż potrzeba?
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”