Warszawa - Getto 1943

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące II wojny światowej.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Warszawa - Getto 1943

Post autor: Nico »

Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Jakoś mało mnie pociąga wcielanie się w Stroopa i pacyfikowanie getta. :?
A na zdjęciach i żetonach tradycyjnie - plakat i zdjęcia z Powstania Warszawskiego 1944.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Nie rozumiem sensu takiej gry .W tle - mordowanie ludności cywilnej i wywożenie do obozów zagłady... "Gracz" reprezentujący hitlerowców w sumie "wlaczy " BEZPOŚREDNIO o zapewnienie warunków skutecznej eksterminacji.A te zdjecia to rzecz niedopuszczalna .
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Ciekawe, czy w ramach tworzenia klimatu gra oferuje strzelanie do "spadochroniarzy", czyli kobiet z dziećmi, skaczących z wyższych pięter płonących budynków?
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

mylenie jednego upraisingu z drugim to cecha charakterystyczna "zgniłego zachodu" choć wynika w prostej linii z naszego kochanego PRL gdzie o powstaniu rocznik 44 nie mówiło się i zbytnio mówić nie powinno a co dopiero chwalić na zachodzie podczas gdy Żydzi rozgłaszali swoje bohaterstwo po całym świecie i ten marketing waleczności zrobił swoje.
My dopiero od niedawna szczycimy się uprisingiem '44 to i nie dziwota, że ludzie na zachodzie sobie to mylą i utozsamiają ze sobą... oczywiście co innego "ogół ludzi" a co innego twórcy gry, którzy jednak powinni trochę przysiąść nad lekturą. Jesli walą takie byki to ciekawe jak ujęli "realizm" gry - może wpuścili tam nawet "polskie pacyfikacyjne oddziały szturmowe" aby ppotem wywieźć Żydów do "polskich obozów zagłady"


Nieładnie...
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ciekawe czemu już nie wzięli się za powstanie warszawskie - choćby łatwiej zrobić i walk jakby więcej i bardziej wyrównane w porównaniu z gettem.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Dawno temu zrobili powstanie warszawskie w ramach magazynu S&T.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

hubertok pisze:My dopiero od niedawna szczycimy się uprisingiem '44
Dwa sprostowania:
1. Ja, moja rodzina, zdecydowana większość moich znajomych, szczyciliśmy się uprisingiem'44 (osobiście wolę termin: Powstaniem Warszawskim) "od zawsze".
2. Także dziś nie wszyscy się szczycą, o czym możesz przekonać się, czytając dyskusję w dziale Dyskusje historyczne, wątek Powstanie Warszawskie. Oczywiście "szczycenie się" nie powinno oznaczać bezkrytycznego kultu, o czym również można się przekonać, śledząc tę dyskusję.
Never in the field of human conflict has so much been owed by so many to so few...
Premier Winston Churchill, 20 sierpnia 1940 r.
...and for so little.
Porucznik pilot Michael Appleby, dzienny żołd 14 szylingów i 6 pensów
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nico pisze:Dawno temu zrobili powstanie warszawskie w ramach magazynu S&T.
Możesz rzucic jakiegoś linka Nico?
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nie wiem jak mozna sie szczycic poslaniem kwiatu mlodziezy i 200 tys. ludnosci cywilnej na smierc. Widac nie ktorym nie dosc bylo cmentarzy w Polsce.

http://www.boardgamegeek.com/game/6024
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2492 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nico nie przesadzaj :) , lepiej niech już tu będzie o samej grze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
cdc9
Generał Broni
Posty: 5618
Rejestracja: czwartek, 23 marca 2006, 09:23
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: cdc9 »

Gra wydaje się być interesująca, tak jak i interesujący był przebieg wydarzeń. Z pewnością było to wydarzenie, które wywarło jakiś wpływ na doskonalenie taktyki walki w miastach : zdobywanie bunkrów, tworzenie wyspecjalizowanych jednostek do walk nocnych, izolowanie getta od reszty Warszawy itd.
Co zaś do zastrzeżeń, natury moralnej to cóż, ale wszystkie gry, tyczące tego okresu mają w tle masowe mordy, eksterminacje itp. Biorąc więc na poważnie Wasze zastrzeżenia ciężko mi wyobrazić sobie kto miałby grać stroną niemiecką..........
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Raleen pisze:Nico nie przesadzaj :) , lepiej niech już tu będzie o samej grze.
No tak, 200 tys. to nie 2 mln ... miasta nie bylo, mieszkancow tez nie, a ja przesadzam.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
Awatar użytkownika
hubertok
Capitaine
Posty: 881
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Kielce

Post autor: hubertok »

Nico pisze:Nie wiem jak mozna sie szczycic poslaniem kwiatu mlodziezy i 200 tys. ludnosci cywilnej na smierc. Widac nie ktorym nie dosc bylo cmentarzy w Polsce.
Nie wiem jak można się szczycić poznańskim październikiem, powstaniem na Wegrzech pzreciw narzuconym rzadom debilnych pajaców, nie wiem jak można się szczycić Wujkiem, Strajkami na wybrzeżu...

Wszędzie gineli ludzie...
Taka gadka Nico mnie nie przekonuje. Natomiast co do KWIATU - już Rosjanie z upodobaniem zrywali takie kwiaty anytsocjalistyczne i sadzili je w miejscach o ograniczonym dostępie światła lub wręcz na terenach o oziębionym klimacie...

PRL to nie było miejsce na dobry wzrost kwiatów...


Pozdrawiam
"O Boże, jeśli w ogóle istniejesz, zbaw mą duszę, jeśli w ogóle mam jakąś duszę!"

Brytyjski żołnierz w bitwie pod Blenheim
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

hubertok pisze:PRL to nie było miejsce na dobry wzrost kwiatów...
ozdrawiam
Wzrost nie, ale troche moglo wiecej ich przetrwac, gdyby nie powstanie.
Niech żyje Napoleon! - wołaj ludzie tkliwy
niech żyje po tysiąc lat (kto z nas będzie żywy),
Niech Polak ostatni z tym czuciem umiera
A hasło: Napoleon! niech mu usta zwiera!
ODPOWIEDZ

Wróć do „II wojna światowa”