Orły i rakiety (Mars Games)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące okresu po II wojnie światowej.
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: dixie75 »

To czemu dopiero teraz te gry wychodzą?
Jakoś mam takie dziwne psieczucie, że to zaintersowanie wzięło się bardziej z obecnego "całokształtu" działań Rosji, niż naszego super strategicznego położenia. Pod tym względem gra jest wręcz prorocza (tzn. autor wyniuchał zagrożenie, które istniało chyba od dawna). Kilka lat temu mało kto się tym interesował, a jeszcze nie tak dawno nasz zachodni sąsiad wprost stwierdził, że d.... nie ruszy.
Historia uczy, że jesteśmy zadupiem i to tranzytowym.

BTW: https://boardgamegeek.com/thread/167572 ... -questions
Zainteresowanie rośnie :P
Swoją drogą, twardziel: solo game 8-)

Co do kart lotniczych, to na nich tekst jest tak krótki i schematyczny, że byle anglosas powinien sobie poradzić (chyba, że ich przeceniam...). Miałem problem jak zagospodarować tyle przestrzeni, że karaluchy mogłyby się ganiać, a i tak by nie zasłoniły treści :/
Co innego, polskie karty reakcji. Ale gdyby były w tym samym formacie, co "lotnicze", to bym się nie czepiał. A tak znowu wyślepianie się ....

Wg mnie jest dobry czas (chyba, że już trochę za późno, skoro ktoś inny wydaje temat) na reedycję z poprawionymi kartami.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: Szary »

Zadupiem to może być losowe państwo afrykańskie, niektóre państwa Azji i Ameryki Południowej.
Nasz problem jest właśnie w tym, że leżymy na pograniczu stref wpływów w kawałku nadzwyczaj bogatym w orające planszę wydarzenia historyczne. ;)
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: dixie75 »

Szary pisze:Zadupiem to może być losowe państwo afrykańskie, niektóre państwa Azji i Ameryki Południowej.
Nasz problem jest właśnie w tym, że leżymy na pograniczu stref wpływów w kawałku nadzwyczaj bogatym w orające planszę wydarzenia historyczne. ;)
... i dlatego nazwałem to zadupiem tranzytowym 8-) Jeździ po nas kto tylko chce i jakoś nie bardzo mamy możliwość się temu przeciwstawić. A czemu, to już insza inszość...
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: maciunia »

Dixie, zajrzyj sobie do pierwszego z brzegu podręcznika geopolityki (nie mylić z geografią ;) ) później do SJP pod hasło zadupie i zastanów się co napisałeś w dwóch poprzednich postach :idea: Co do samej gry, a w zasadzie jej niewykorzystanego potencjału marketingowego, to OiR są chyba przykładem "antypromocji". Może jej sytuację mógłby uratować ciekawy sequel, tym razem z unboxingiem, videorecenzjami i klaką na Wargamersach, BGG, CSW. Oczywiście wszystko po angielsku.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
dixie75
Sous-lieutenant
Posty: 462
Rejestracja: poniedziałek, 21 czerwca 2010, 08:06
Been thanked: 1 time

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: dixie75 »

Punkt widzenia zależy od wysokości stołka na którym się siedzi.
O tym jak należy rozgrywać politykę na terenach dawnej Korony to pisał już któryś z Fryderyków, ale w którym dziele, to już nie pomnę. I każden jeden po nim się tego trzymał i to po obu stronach granicy prusko-rosyjskiej.
Na tej planecie jest jeszcze kilka takich miejsc cholernie ważnych z geopolitycznego punktu widzenia i jakimś trafem nie są to krainy w mleko i miód płynące. Możemy się cieszyć, że u nas od ponad pół wieku jeszcze jest spokój, choć się nie przelewa (w skali świata zachodniego). Niestety na zapomnienie na najwyższych stołkach liczyć nie możemy z racji tego cholernego położenia... a podmiotem polityki, to byliśmy może jeszcze za Jagiellonów (i niektórych elekcyjnych, czyli krótko) i kawałek 20-lecia międzywojennego.

Gdyby np. Portal Games nabyło prawa, to gra ukazała by się NAJPIERW po angielsku i chyba nie oni jedni tak robią.
Może się to nam nie podobać (choć nie wiem czemu, urażona duma?), ale maketingowo podejście jak najbardziej słuszne. Nie zawsze jest miejsce na zabawy w dwujęzyczność, a przy dzisiejszym trybie wydawania gier zrobienie kilku wersji językowych jest po prostu łatwiejsze.
Przy obecnie zalegających i przecenionych zapasach na polską wersję nie byłoby co liczyć.
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: wheeski »

Pisałem w temacie Vassala ale teraz w temacie gry...

Poszukuję chętnej osoby do przetestowania modułu do gry Orły i Rakiety (takie tam testy przed innym projektem do Vassala).

Poproszę o maila na PW, to wyślę zgrabnie przez wetransfer

Z góry dziękuję.
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: maciunia »

Moduł już przetestowany, śmiga niemalże. Orły latają, rakiety spadają, a ja odkrywam tą grę na nowo. Wheeski odwalił kawał dobrej roboty :!:
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: wheeski »

Dzięki za poświęcony czas.. Kilka uwag dotyczących kwestii graficznych zostanie uwzględnionych przy najbliższej sesji z Vassalem.

Jak dokończone zostaną inne projekty które są na tapecie (jeden z DVG, jeden z VPG i jeden z FFG) w różnym stopniu zaawansowania to też będę prosił o testy.
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
wheeski
Adjudant
Posty: 241
Rejestracja: sobota, 14 czerwca 2008, 09:58
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 9 times
Been thanked: 8 times

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: wheeski »

Post pod postem ale..

Wobec braku odzewu ze strony autora gry, moduły wrzuciłem na bgg..
Vassal projects:
Facelifting: Rallyman, Outlaws:Adventures in the old west, SpeedCircuit (TransAmMOD), Formula Motor Racing
Finished: Down in Flames (DVG), DieCastTableRacing, Orly i Rakiety, We Must Tell the Emperor, Wings of Glory, The Barbarossa Campaign.

In plan: Red Storm Rising; Guderian's Best
Awatar użytkownika
Admiral Winfield
Petty Officer 2nd Class
Posty: 111
Rejestracja: piątek, 12 sierpnia 2011, 02:47
Has thanked: 11 times
Been thanked: 22 times

Re: Orły i rakiety (Mars Games)

Post autor: Admiral Winfield »

Jestem zadowolonym posiadaczem tej gry. Dzięki swojej prostocie i balansowi świetnie robi robotę w temacie wciągania ludzi "z zewnątrz" w strategie, udało mi się dzięki niej zainteresować grami strategicznymi swoją dziewczynę i jednego kumpla :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po II wojnie światowej”