Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest wtorek, 23 października 2018, 22:33

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ukraine '43 2nd ed. (GMT Games)
PostNapisane: niedziela, 14 stycznia 2018, 09:30 
Général de Division Commandant de place

Hobby? Dla normalnych? W życiu! I to jest właśnie piękne!

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: niedziela, 14 stycznia 2018, 13:11 
Legatus Legionis

A propos gry wczoraj z wujawem rozegraliśmy kampanię do 2/3. Zdecydowanie najlepsza nasza rozgrywka ze wszystkich z U'43, Rosjanie mieli 1 punkt do automatu już około 10 etapu. Generalnie jak front pęka przed Dnieprem nie ma co zbierać z Niemców. Jak ustaliliśmy wygrana Rosjan była pewna na 90% z uwagi na znaczne dziury we froncie. Gra jest bardzo dobra choć nie uważam jej za kobyłę. Stalingrad będzie większy o około 50% i 10 etapów.

PostNapisane: środa, 10 października 2018, 16:15 
Tambour

Dzień dobry!
Tłumaczę dla naszych podopiecznych zasady do Ukraine '43. Oczywiście nie jest to profesjonalne tłumaczenie i daleko mu do doskonałości. Chodzi ogólnie żeby było można w to zagrać... Z tego powodu mam kilka pytań.
Do czego służą cztery specjalne pola na mapie. Chodzi o wiersze dla czterech radzieckich frontów.
Na karcie do scenariuszy są specjalne wiersze podpisane "Place in eleminated box", na których znajdują się np. cztery żetony dział szturmowych. W jaki sposób wprowadza się je na plansze?
I o co chodzi z Frontem centralnym. Rozumiem, że rzucam kością od 6 etapu i od wyniku przestawiam żeton sygnalizujący tenże front... Ale jaki ma to wpływ na grę.

Chyba to wszystko. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!

PostNapisane: czwartek, 11 października 2018, 11:03 
Général de Division Commandant de place

Cytuj:
Do czego służą cztery specjalne pola na mapie. Chodzi o wiersze dla czterech radzieckich frontów.

Nie frontów, a armii - są to pola do umieszczania jednostek danej armii bez potrzeby stackowania ich na mapie. Te żetony i ramki to wyjątek od ogólnej reguły stackowania jednostek radzieckich. Mówi o tym przepis 22.
Cytuj:
Na karcie do scenariuszy są specjalne wiersze podpisane "Place in eleminated box", na których znajdują się np. cztery żetony dział szturmowych. W jaki sposób wprowadza się je na plansze?

Przepis 23.2.1 - można odbudowywać zniszczone jednostki wg tego przepisu.
Cytuj:
I o co chodzi z Frontem centralnym. Rozumiem, że rzucam kością od 6 etapu i od wyniku przestawiam żeton sygnalizujący tenże front... Ale jaki ma to wpływ na grę.

Przepis 24.3 - w zależności od rzutu kością na przesunięcie Frontu Centralnego, dotychczasowe źródła zaopatrzenia Niemców stają się źródłami zaopatrzenia Sowietów. Symuluje to efekt równolegle prowadzonej ofensywy Frontu Centralnego.

"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."

PostNapisane: sobota, 13 października 2018, 22:06 
Tambour

Dzięki! Teraz rozumiem! :)
Mam jeszcze jedno pytanie. Do tego jak Rosjanie zdobywają punkty zwycięstwa to nie ma problemu, ale nie mogę zrozumieć jak Niemcy to niwelują. Wiem tylko, że chodzi o źródła zaopatrzenia. Mógłbyś to wyjaśnić?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]