Tannenberg 1914 (Three Crowns Game Productions)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43348
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3922 times
Been thanked: 2490 times
Kontakt:

Tannenberg 1914 (Three Crowns Game Productions)

Post autor: Raleen »

Szwedzka produkcja o jakże dobrze znanej miłośnikom Wielkiej Wojny bitwie, u nas w kraju znanej m.in. za sprawą dragonowskiego "Tannenbergu 1914":

http://www.boardgamegeek.com/boardgame/ ... nberg-1914

Gra obejmuje także bitwę nad Jeziorami Mazurskimi.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
ToKu
Sergent-Major
Posty: 170
Rejestracja: wtorek, 25 września 2007, 09:35
Lokalizacja: Hiperborea

Post autor: ToKu »

Patrząc zaś na mapę dochodzimy do wniosku, że jej autor, kreśląc na niej linie kolejowe, wyszedł z założenia, że jeżeli jakaś linia nie dotrwała do naszych czasów, to i w 1914 jej nie było.
Awatar użytkownika
Leo
Colonel
Posty: 1594
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:08
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 14 times

Re: Tannenberg 1914 (Three Crowns Game Productions)

Post autor: Leo »

Wczorajsze popołudnie wypełniła pasjonująca, pełna zwrotów akcji rozgrywka w Prusach Wschodnich. Gra jest bardzo fajna - proste zasady, płynna rozgrywka, a przy tym dużo dylematów do rozwiązania. Zasiadając do niej przypomniał mi się stary, dobry dragonowski Tannenberg... Z tym, że ta gra jest dużo szybsza, spokojnie do rozegrania w jeden wieczór.
Myślę, że Niemcami można zaryzykować granie bez posiłków z zachodu, tylko nie wiem czy ich wprowadzanie nie jest obligatoryjne przy odpowiednim rzucie.

Bardzo chętnie jeszcze zagram. I to pewnie nie raz.
"Szlabany w głowach podnoszą się najwolniej..."
Awatar użytkownika
maciunia
Porucznik
Posty: 715
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 16:00
Lokalizacja: WWY
Kontakt:

Re: Tannenberg 1914 (Three Crowns Game Productions)

Post autor: maciunia »

Zagraliśmy z Leszkiem w sobotę, no cóż... Gra nie jest tak szybka, ma najsłabszą instrukcję z gier MMP jakie znam, ale ma w sobie to coś :) Po dzisiejszej lekturze rulsów i BGG wiem, że jednak zbyt restrykcyjnie potraktowaliśmy zaopatrzenie sztabów na terytorium przeciwnika, źle graliśmy pościgi za uciekająca kawalerią i ominęliśmy 1hex movement (Leszku sypię głowę popiołem) i coś jeszcze. Konkludując gra Niemcami to wyzwanie, niemniej uważam ich zwycięstwo za możliwe. Chętnie usiądę nad mapą ponownie.

Niech moderator doda w nazwie wątku MMP i nową nazwę dla lepszej identyfikacji gry.
Mówimy gierka, myślimy zjarka.
Youtube nie jest od tego, żeby ludzie go oglądali, tylko od tego, żeby dawali suby - WojennikTV
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”