Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest niedziela, 24 września 2017, 03:24

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Orzeł i Gwiazda (Leonardo)
PostNapisane: piątek, 18 kwietnia 2014, 14:19 
Colonel Général

Podesłałem. Tylko mam nadzieję, że kupiłeś wersję polską tłumaczoną na angielski, a nie to późniejsze wydanie ze zmianami, bo tam były różnice w przepisach.

Jak pograsz, podziel się wrażeniami na forum.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: niedziela, 15 czerwca 2014, 14:42 
Enfant de troupe

Witam serdecznie,

Również w ostatnim czasie stałem się właścicielem gry Orzeł i Gwiazda i również poszukuje instrukcji w języku polskim. Jeśli była by taka możliwość proszę o przesłanie. Wysłałem maile do producenta i twórcy jednak bez odpowiedzi. Będę wdzięczny za pomoc!

Pozdrawiam!

PostNapisane: niedziela, 15 czerwca 2014, 14:58 
Général de Division

Palladinus napisał(a):
"Ilustracja na nim [pudełku] może nie zachwyca, jednak pasuje do tematyki gry." Toż to Kossak! Jak Kossak może nie zachwycać?!

Cóż! Nic languście po biuście, czyli o gustach trudno dyskutować. Zresztą może autor recenzji nie znał żadnego z Kossaków :lol:

PostNapisane: wtorek, 15 lipca 2014, 10:06 
Adjudant-Major

Ktoś coś wie o dodruku polskiej wersji? Ostatnio zauważyłem, że zniknęła z półek sklepowych, a moja angielska wersja nie zawsze przekonuje mało uzdolnionych lingwistycznie.

PostNapisane: wtorek, 15 lipca 2014, 19:49 
Caporal

Przylaczam sie do pytania ;) Poszukuje od paru dni i albo nie mam szczescia albo wszystko wykupione..

PostNapisane: piątek, 25 lipca 2014, 11:18 
Adjoint

Już od dłuższego czasu gra w polskiej wersji jest niedostępna. Ostatnio miałem kilka w zeszłym roku.
Nie liczyłbym na jej dodruk.

PostNapisane: środa, 6 sierpnia 2014, 13:29 
Caporal

Witam!

Czy ma ktos doswiadczenia z gra solo? Jak z mgla wojny? Nie zawsze jest ktos chetny do grania a gra jednak wciaga i chce sie wiecej ;) Na BGG pisano o po prostu zamianie rol i probie grania jak najlepiej dla kazdej ze stron - no ale sam siebie nie zaskocze. Moze kubeczek z rozkazami zastosowac (jak w Field Commanderze)? Stosujac wiecej rozkazow dla tzw. sztucznej inteligencji, a dla gracza wiecej kart w zamian?
Jestem z fazie karkolomnych (z braku czasu) testow i szukam w miare najlepszego podejscia ;)

Pozdrawiam

PostNapisane: środa, 6 sierpnia 2014, 15:19 
Colonel Général

Wydaje mi się, że będzie trudno coś sensownego wymyślić. Od rozkazów bardzo wiele zależy i nie ma tu automatyzmu. Zwykle podczas rozgrywki są do wyboru różne opcje jeśli chodzi o wyznaczanie rozkazów. Tajemnica i kolejność ich rozkładania ma znaczenie. To musiałby być naprawdę znakomity algorytm, żeby to uchwycić w miarę zadowalająco w grze dla jednego gracza. Z kolei przy rozkazach często jeden czy dwa błędy bardzo wiele ważą. Nie bardzo da się tu wprowadzać przypadkowość. Nie chciałbym Cię oczywiście zniechęcać, tak że próbuj, ale moim zdaniem OiG nie bardzo nadaje się na grę solo.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: środa, 6 sierpnia 2014, 15:55 
Caporal

Wlasnie tez tak to mniej wiecej widze. Kazda zmiana w jedna badz druga strone, majaca na celu wprowadzenie solo-losowosci, w jakims sensie splyci inny rownie wazny-ciekawy aspekt gry; albo w ktoryms momencie stanie sie to wlasciwie inna gra na bazie pierwowzoru. No coz, poki co jeszcze popróbuje :)
Poza tym chyba trzeba poszukac dobrego solitaire w tym temacie badz ogolnie pierwszej wojny..

W kazdym razie dziekuje za odp!

PostNapisane: środa, 3 sierpnia 2016, 22:59 
Carabinier

Kilka miesięcy temu udało mi się zakupić na rynku wtórnym polską wersję Orła i Gwiazdy. Dzięki dyskusji w tym wątku dowiedziałem się, że instrukcja została poprawiona. Udało mi się znaleźć wersję 1.1 na stronie gry na BGG. Jest tam również plik pod tytułem: The Eagle and the Starr Erratta, Clarifications & C&A Compilation. Jak mniemam dotyczy on angielskiego tłumaczenia gry, a nie wydanej później na zachodzie gry Strike the Eagle. W związku z powyższym zakładam, że jest on rozszerzeniem do instrukcji 1.1 i wyjaśnienia w nim zawarte można stosować do polskiej wersji gry. Jeśli tak jest, to powstaje pewien problem. Mianowicie w polskiej instrukcji jest napisane, że rozkazy wydawane są naprzemiennie poczynając od gracza nieposiadającego inicjatywy. Z kolei z tego pliku po angielsku wynika, że najpierw wydaje rozkazy gracz bez inicjatywy (wszystkie na front), a następnie gracz z inicjatywą (strona 2, punkt VI). Rozbieżności są zatem duże i dlatego chciałbym dowiedzieć się, które zasady są prawidłowe: czy te w instrukcji w wersji 1.1, czy też te z pliku The Eagle and the Starr Erratta....
Będę bardzo wdzięczny za w miarę szybką odpowiedź.

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2016, 07:37 
Colonel Général

Tu chyba tylko autor gry pomoże (u nas pisuje jako robert-wg), ale ja bym przyjmował tą pierwszą wersję tzn. wydaje mi się, że tłumaczenie w skrótowy sposób starało się wyrazić pierwotną ideę i jak to czasem bywa gdy próbuje się krócej innymi słowami wyrazić to samo...

PostNapisane: czwartek, 4 sierpnia 2016, 20:28 
Carabinier

Dzięki wielkie za odpowiedź :)

PostNapisane: czwartek, 21 września 2017, 12:18 
Chasseur

Ktoś może powiedzieć ile orientacyjnie zajmuje rozegranie 1 rundy w Strike of the Eagle (w scenariuszach obejmujących całą mapę)?

Bo tak czytam rozpiskę scenariuszy i najdłuższe scenariusze zajmują 2 rundy i 5 rund (albo 6 - już nie pamiętam). Reszta jest liczona w operacjach, czyli mają czas poniżej 1 rundy.

Zastanawiam się ile mniej więcej zajmie rozegranie tych scenów przy założeniu gry 1 vs 1. Zakładam, ze 2 rundy da się rozegrać na posiedzeniu, ale czy to samo można powiedzieć o scenie najdłuższym?

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1108 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 70, 71, 72, 73, 74

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]