[Tannenberg 1914] Kiedy sprawdzamy zaopatrzenie?

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Nasza stara dyskusja, do której mam nadzieję wrócimy jeszcze. Mam do niej jakiś sentyment :)

Zulusie i Grohmannie, a jak Wam się podoba z perspektywy czasu :) :?:

Wszystkim polecam do poczytania: jest tu wszystko, merytoryczna dyskusja, szybkie zwroty akcji, emocje :twisted: ...bardziej wciągające niż niejedna telenowela :wink: , a jednocześnie na temat 8-) .
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10558
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2095 times
Been thanked: 2825 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Trzeba rozkręcić na nowo, gdyż zastanawiam się nad wydaniem Galicji w takiej czy innej postaci (jak klon Tannenbergu albo jako coś nowego).
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Ja bym chciał o samych zasadach podyskutowac, bez mieszania do tego bieżących spraw.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10558
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2095 times
Been thanked: 2825 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Raleen pisze:Ja bym chciał o samych zasadach podyskutowac, bez mieszania do tego bieżących spraw.
A mi akurat dyskusja o zasadach jest potrzebna do spraw bieżących.
Dyskutowanie ma dwojaki sens:
albo rozstrząsamy jak grać w to co jest, albo co zrobić, żeby to, co ma być, było lepsze.

Obie dyskusje mi odpowiadają.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Grohmann
Starosta
Posty: 898
Rejestracja: środa, 4 stycznia 2006, 22:39
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 2 times

Post autor: Grohmann »

Propo dyskusji, tak jakby było to wczoraj :)

Obecnie najbardziej ciekawi mnie jakie stanowisko zająłby autor gry Pan Góralski. Jak on to widział. No i też w jakim stopniu wpływ na przepisy miał Pan Rakowski.

A na dzień dzisiejszy to optowałbym za tym co zrobić aby było lepsze (jeżeli nie najlepsze ;) )
Ale to chyba lepiej w nowym temacie poprowadzić, przynajmniej taka mała sugestia z mojej strony.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43394
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3965 times
Been thanked: 2526 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Co do sugestii Grohmanna - w pełni popieram.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”