The Great War in Europe - Deluxe Edition (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Dlatego pytałem Andreasa o który okres mu chodzi.
Do niemieckich dywizji liniowych i rezerwy należy w sierpniu 1914 doliczyć dywizje Landwehry (4, z czego 3 i 4-ta ujęte w Landwehrkorps gen Woyrscha) oraz dywizje zapasowe.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Oczywiscie ze nalezy doliczyc - nie liczylem dalej bowiem chcialem wiedziec o jaki okres czasowy Andreasowi chodzi.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Ad Hudson: rzeczywiście, nie zauważyłem tego - napisałem im o tym błędzie. Pytasz dlaczego - zapewne dlatego, że klawisz F jest obok klawisza R na klawiaturze...

Czy wydrukowali już mapę? Nie wiem, zapadła cisza z ich strony. Ted Raicer pracuje równolegle nad co najmniej dwoma grami i to może być powód. Mam nadzieję, że mapy jeszcze nie ma, póki co nikt się nie ustosunkował do moich uwag (po niej nastąpiła tylko jałowa krótka dysputa o tym, czy gra nie będzie zbyt opasła). Jak dla mnie to typowo amerykański przejaw dość swobodnego podchodzenia do błędów rzeczowych.

Ad Słowik: tak, chodziło mi o całość, aby zorientować się, z jaką ilością żetonów będzie się miało do czynienia. Po stronie niem. w miarę ponoszenia strat zapewne część nowych dywizji będzie zastępować te rozbite, ale ciekawi mnie ile dywizji przygotowali w ogóle.

Ad Bjorn: te Ersatze nie były wysyłane na front? Jeśli tak, to nie powinno ich w ogóle być w formie żetonów - i zapewne tak będzie.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Aha, no to zaczniemy szukac calosci...
te Ersatze nie były wysyłane na front?
Roznie bywalo jezeli mnie pamiec nie myli.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Wszystkich Ersatzów na pewno nie wysyłano - było ich zbyt dużo.
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Po zmobilizowaniu formacji Ersatz byla taka ich ilosc ze po prostu czesc wyslano na linie jako osobne/samodzielne jednostki. Pamietam ze mialem kiedys spisane przyklady ale tak na pamiec nie podam niestety dokladnych danych.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Hudson
Sous-lieutenant
Posty: 497
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:49
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Hudson »

Andreas von Breslau pisze:Ad Hudson: rzeczywiście, nie zauważyłem tego - napisałem im o tym błędzie. Pytasz dlaczego - zapewne dlatego, że klawisz F jest obok klawisza R na klawiaturze...
Niby drobnostka, ale niechlujnie to wygląda.
Widać niestety, że wśród testerów zabrakło geografów...Ted zawsze może powiedzieć, ze takiego Bugu i tak prawie żaden Amerykanin nie zauważy, ale nie tylko oni będą w to grać...
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

4. Ersatzdivision np. byla uzywana normalnie na linii napewno przez pewien czas.
urodzony 13. grudnia 1981....
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Przemówił sam Ted Raicer, dobrze szacowaliśmy:

"The Germans have about 200, the French have over 100 divisions, the British and Austrians about 80. The Italians have about 60.

The game will be ready to ship in about four weeks (barring any last minute printing or shipping disaster)."


Wypada w tym miejscu dodać, że nie wolno podczas planowania ruchów i ataków zaglądać sobie w stosy. Można to uczynić dopiero przy przeliczaniu stosunku sił... a wtedy nie można już odwołać ataku.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
Bjorn
Lieutenant
Posty: 504
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:29
Lokalizacja: Wa-wa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Post autor: Bjorn »

Dlatego pytałem Andreasa o który okres mu chodzi.
Do niemieckich dywizji liniowych i rezerwy należy w sierpniu 1914 doliczyć dywizje Landwehry (4, z czego 3 i 4-ta ujęte w Landwehrkorps gen Woyrscha) oraz dywizje zapasowe.
W czasie całej wojny czy tylko w 1914?
Awatar użytkownika
Karel W.F.M. Doorman
Admiraal van de Vloot
Posty: 10570
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 16:24
Lokalizacja: lichte kruiser HrMs "De Ruyter"
Has thanked: 2101 times
Been thanked: 2829 times

Post autor: Karel W.F.M. Doorman »

Na pewno w czasie całej wojny.

http://www.agw14-18.de/formgesch/formatio_div.html

Tu jest wykaz niemieckich dywizji walczących w I wojnie, z datą formowania i ewentualnie losami.
Follow me!
Kontradmirał Karel Doorman do swoich podwładnych, Morze Jawajskie, 27 lutego 1942 roku.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Doskonała ta strona. Oto bardziej szczegółowe informacje o dywizjach występujących w grze:

The Countermix has 237 German infantry and 11 cavalry divisions. The only omissions are the Guard Ersatz and 19th Ersatz Infantry divisions. Both were depot formations that were fleshed out[literally]with late arriving reservists and freiwilliger and provided with a few batteries of artillery and even fewer machine guns and dispatched to the front in September of 1914.

Russia has 146 infantry divisions and 9 cavalry Corps.

Britain has 76 infantry, 5 cavalry divisions.

France has 113 infantry [plus two divisional equivilents; the Lille Fortress Division and the Polish Legion, both appreciably smaller than divisions but treated as such for game purposes]and 3 Cavalry groups.

Austria-Hungary has 68 infantry divisions and 5 cavalry corps[what the A-H forces lack are the three Armee HQs [2nd, 5th and 6th] that start in Hungary and along the Serbian frontier, respectively.

I have really enjoyed playing this game and am looking forward to the 'new' edition.
Muss ich sterben, will ich fallen
Awatar użytkownika
slowik
Generaloberst
Posty: 4838
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 15:00
Lokalizacja: Wien
Been thanked: 5 times

Post autor: slowik »

Bardzo dokladna strukture tych trzech armii AW mamy na forum (druga musze jeszcze przeniesc na forum)
The only omissions are the Guard Ersatz and 19th Ersatz Infantry divisions. Both were depot formations that were fleshed out[literally]with late arriving reservists and freiwilliger and provided with a few batteries of artillery and even fewer machine guns and dispatched to the front in September of 1914.
Oj nie wiem czy tylko te formacje tak mialy...
urodzony 13. grudnia 1981....
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”