Triumph of Chaos (CoA)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Nie ma watpliwosci, marna dlubanina!:P Reds bije ja na glowe :P.
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Rozjaśniłeś mi nieco, Strategosie. :) A Nico mąci, bo jest maruda i zapewne z Układu! :wink:
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Mam nadzieję ,że dobrze przetlumaczyłem przepisy sprawdź proszę mój tok rozumowania w wolnej chwili :)

Nico jest z Układu K6 contra K6 . Ten układ przewiduje sprowadzenie wszystkich gier do tych dwu rzutów . :wink:
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Strategos pisze:Nico jest z Układu K6 contra K6 . Ten układ przewiduje sprowadzenie wszystkich gier do tych dwu rzutów . :wink:
To najgorszy z układów. Do tego Nico jest skażony manicheizmem, bo dla niego albo coś jest dobre, albo złe, stanów pośrednich nie ma. Konkluzja może być jedna - na stos. Zajmie się tym nasz forumowy miłośnik Świętej Inkwizycji i jej metod - Gość. :wink:
Darth Stalin
Censor
Posty: 6598
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 79 times
Been thanked: 180 times

Post autor: Darth Stalin »

To się wcale nie nazywało "Święta Inkwizycja" (ani tym bardziej "Hiszpańska Inkwizycja", której się nikt nigdzie nie spodziewa :lol: :D ) tylko ŚWIĘTE OFICJUM [obecnie: Kongregacja do spraw Doktryny Wiary; przypominam, że Jego Świątobliwość Benedykt XVI, jako wieloletni szef owej Kongregacji, może być swobodnie uznany za Najwyższego Inkwizytora :!: ]
Awatar użytkownika
Raubritter
Padpałkownik
Posty: 1467
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 19:14
Lokalizacja: Miasto Stołeczne Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Raubritter »

Tyż prawda. Coż za faux pas... :oops:
Awatar użytkownika
Nico
Général de Division
Posty: 3838
Rejestracja: poniedziałek, 24 kwietnia 2006, 10:50

Post autor: Nico »

Na wasz brak gustu sily nie ma :P !
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

I tak oto okazało się, że również Raubritter jest z Układu. Co zresztą od dawna podejrzewałem.
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Kolega Serge z Brukseli pisze o "Triumfie Chaosu". Są zafascynowani tą grą, planują rychłe opracowanie scenariusza historycznego. Pytają więc nas o nasze uwagi i sugestie, skoro jesteśmy "nieco" bliżej tego co przedstawia gra. Niesety nie znam tej gry, więc liczę na Waszą pomoc.

Ktoś ma jakieś pomysły?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Chętnie ale najpierw muszę rozegrać pełną partię -choć jedną- i ogarnąć całość złożoności gry( ( będę miał problem z czasem do końca kweitnia w mjau może zagramy w Plocku z Archaniołem i Darthem) . Tylko wtedy można wiedzę historyczną przełożyć na język gry :)
Awatar użytkownika
Andy
Grossadmiral
Posty: 9508
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:49
Lokalizacja: Piastów

Post autor: Andy »

Na razie ze znanych mi osób tylko Strategos dysponuje grą. Pozostaje lobbowanie na rzecz zakupu ToC do Klubu. Do partii zwolenników tego rozwiązania należą póki co Raubritter i ja. Andrzeju, zapisujesz się?
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Na razie jestem sceptyczny, głównie ze względu na grafikę, która razi moje poczucie estetyki. Ale nie mam nic do samej gry - można mnie przekonywać.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Dobra, to podrzucam Wam myśl strategiczną : weźcie Andreasa na patriotyzm :wink: .
W żadnej , znanej mi, zachodniej grze oprócz "Reds ! " rola Polski nie jest tak wyeksponowana . To trzecia siła militarna w grze . Autorzy przewidują , w przyszłości,nawet wariant 4 osobowy z Czerwonymi, Białymi ,Polską i Ukrainą. Nie tylko pieknie prezentują się na kartach gry Piłsudski i Haller ale bardzo dokładnie oddane są możliwości reakcji Polski na wojnę domową w Rosji.

Co do estetyki to na odwrotnej stronie kart Białych jest śliczna podobizna Cara Mikołaja -Andreasie nie widziałeś czegoś podobnego w grach wojennych - zapewniam !
Strategos pisze:Co do estetyki to na odwrotnej stronie kart Białych jest śliczna podobizna Cara Mikołaja -Andreasie nie widziałeś czegoś podobnego w grach wojennych - zapewniam !
Jednak można zobaczyć to w sieci :)


http://www.boardgamegeek.com/image/105220
Awatar użytkownika
Andreas von Breslau
Kapitän zur See
Posty: 1625
Rejestracja: środa, 17 maja 2006, 12:10
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Andreas von Breslau »

Ładny obrazek, rzeczywiście. Tle że Car na tym obrazku to chyba nie z okresu wojny, tylko tak ze 20 lat wcześniej, prawda?
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Strategos »

Tak właśnie znawcy problematyki komentują ten obrazek :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”