What Price Glory? (MMP)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Bambrough
Adjoint
Posty: 738
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 14:45
Lokalizacja: Ortelsburg/Warszawa
Has thanked: 2 times
Been thanked: 26 times

What Price Glory? (MMP)

Post autor: Bambrough »

W piątek z Petru Raresem rozłożyliśmy kolejną grę z cyklu Area/Impulse i Card Driven Game. "What Price Glory?" posiada niewiele żetonów i proste zasady zawarte na 8 stronach. Nic więc dziwnego, że spodziewaliśmy się w miarę szybkiej rozgrywki. Wstępnie planowaliśmy nawet rozegrać rewanż, jednakże gra nas bardzo zaskoczyła. Ciężki dylemat tworzy zasada mówiąca, że każda ze stron z dostępnej puli dowolnie dobiera sobie karty na każdy etap. Jakby tego było mało, karty można zagrywać w wielu kombinacjach. Stąd też trzeba trochę pogłówkować aby znaleźć drogę do zwycięstwa i zaskoczyć przeciwnika. Gra choć jest prosta to bardzo fajnie ukazuje akcenty i dylematy Wielkiej Wojny. Wiele razy jako dowodzący Ententą miałem wrażenie, że epizody Naszej rozgrywki odnoszą się do wydarzeń sprzed 100 lat. M. in. wielkim poświęceniem francuskiego żołnierza powstrzymałem Niemców pod Verdun. Później rozochocony dobrze zapowiadającymi się atakami już widziałem przełamany front i otwartą drogę do Berlina, a za chwilę obserwowałem jak Niemcy niweczą moje marzenia. Dodatkowo kiedy Petru potraktował moich wojaków gazem, na myśl przyszła mi od razu rozmowa rodem z C.K. Dezerterów: "von Nogay: Anglików wytrujemy gazem jak szczury! Kania: Tak jest! Gazem!" Koniec końców partyjka w "What Price Glory?" przyjemnie zagospodarowała nam cały wieczór.
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: What Price Glory? (MMP)

Post autor: adalbert »

Bardzo mnie ta gra ciekawi, więc dzięki za raport.
RAJ
Général de Division
Posty: 3945
Rejestracja: czwartek, 14 maja 2015, 14:09
Has thanked: 120 times
Been thanked: 409 times

Re: What Price Glory? (MMP)

Post autor: RAJ »

Też mnie zaciekawiła. Przymierzałem się do zakupu a później w recenzji trafiłem na porównanie do To the last man! i postanowiłem skusić się na ten drugi tytuł. :)
Ale dziękuję, za przywołanie tematu, bo to naprawdę interesująca gra.
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”