Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Planszowe gry historyczne (wojenne, strategiczne, ekonomiczne, symulacje konfliktów) dotyczące I wojny światowej i okresu międzywojennego.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Leviathan »

Zapraszam do lektury recenzji Fields of Despair na Board Times!

Fields of Despair, France 1914-1918. Recenzja
adalbert
Général de Brigade
Posty: 2058
Rejestracja: czwartek, 17 kwietnia 2008, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 87 times
Been thanked: 186 times

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: adalbert »

No, to prawdziwa laurka wystawiona grze. Szacunek za tak szeroką jej prezentację. Sam dotąd grałem tylko w scenariusze I-II, będzie z 5 razy, ale od ostatniego upłynęło już nieco czasu.
Kilka uwag/krytyk:
Wydaje mi się, że w dowolnym momencie to można bloczki konsolidować, a dzielić chyba na początku ruchu i przy przerzutach strategicznych.
Lakoniczność instrukcji może powodować jednak pewne niejasności podczas rozgrywki, np. odnośnie do kwestii zaopatrzenia. Moim zdaniem dość kontrowersyjna, przy tej skali gry, jest możliwość masowania artylerii na polu z własną piechotą o minimalnej sile i wieloma dywizjami przeciwnika, które po takim ostrzale mogą niemal wyparować. To ciągłe rozmienianie bloczków i ilość punktów siły powoduje, że można coś pomylić, nawet nieintencjonalnie, zapomnieć o restrykcjach dotyczących bloczków dummy itp.

Moje zdanie o FoD jest na ten moment pozytywne (gra m.in. oferuje sporą decyzyjność, ciekawe, choć abstrakcyjne mechaniki), ale nie aż tak entuzjastyczne.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Leviathan »

Kilka miesięcy temu prezentowaliśmy unboxing (KLIK), później pierwsze wrażenia z rozgrywki (KLIK), a teraz przyszedł czas na recenzję!

Wojennik TV # 31: Fields of Despair - recenzja

Zapraszamy do oglądania!
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Wilk »

Czy ktoś walczył z tym jednoosobowym wariantem i jest w stanie wypowiedzieć się, jak to chodzi? Czy warto to kupować ze świadomością, że duża część rozgrywek będzie właśnie jednoosobowa, czy też jest to bot w stylu tego z COINów i EotS i lepiej kupić coś dedykowanego?
Salvadore21
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: piątek, 20 września 2013, 15:06

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Salvadore21 »

Warto poświęcić 280 zł na tą pozycję?
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Leviathan »

Wilk pisze:Czy ktoś walczył z tym jednoosobowym wariantem i jest w stanie wypowiedzieć się, jak to chodzi? Czy warto to kupować ze świadomością, że duża część rozgrywek będzie właśnie jednoosobowa, czy też jest to bot w stylu tego z COINów i EotS i lepiej kupić coś dedykowanego?
Grałem i tryb świetnie działa. Mam przygotowaną recenzję trybu solo - niedługo pojawi się na Wojenniku.
Salvadore21 pisze:Warto poświęcić 280 zł na tą pozycję?
Odpowiedź jak zawsze brzmi: "To zależy".
Mnie osobiście gra bardzo się podoba - jestem zdania, że to jedna z lepszych wojennych, jakie poznałem w ostatnim czasie.
Awatar użytkownika
Leviathan
Sous-lieutenant
Posty: 467
Rejestracja: środa, 26 stycznia 2011, 10:04
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 14 times
Been thanked: 6 times
Kontakt:

Re: Fields of Despair, France 1914-1918 (GMT)

Post autor: Leviathan »

Jakiś czas temu przedstawialiśmy na Wojenniku materiał o Fields of Despair, opisujący jak gra chodzi w "klasycznym", dwuosobowym trybie. Sygnalizowałem wtedy, że trybowi solo chciałbym poświęcić docelowo oddzielony materiał. Oto i on!

Wojennik TV # 47: Fields of Despair solo - recenzja

Zapraszam do oglądania!
ODPOWIEDZ

Wróć do „I wojna światowa i dwudziestolecie międzywojenne”