Fall Weiss 1939

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Telamon »

Reedycja, wersja 2.0 ciągle ulepszana patchami.

Albo jakoś tak:

http://www.gry-online.pl/S020.asp?ID=9266
Awatar użytkownika
Match
Captain
Posty: 1647
Rejestracja: poniedziałek, 30 stycznia 2006, 15:57
Lokalizacja: Warszawa

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Match »

To jest zupełnie nowa gra, wywiad donosi, że marna.
Moje gry
"Diplomats! The best diplomat I know is a fully activated phaser bank!" - Lt. Cmdr. Montgomery Scott
Obrazek
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Zgadza się nowa gra - wypisz wymaluj z serii PG i na dodatek ma pełno baboli min. sztab może jak równy z równym walczyć z pułkiem piechoty hehe, nie ma fortyfikacji mławskich itd. Co chwila robią patche. Jak ktoś lubi PG to będzie idealna, dla mnie byłaby dobra gdybym nie znał starego dobrego Fall Weiss 1939. Szkoda że schrzanili taką tematykę a już myślałem że będzie w końcu godny następca :( A co do starego Fall Weissa to mi chodzi bez żadnych problemów na Win7 32 bit.
J.Mad
Caporal-Fourrier
Posty: 89
Rejestracja: niedziela, 14 października 2012, 14:00
Kontakt:

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: J.Mad »

Nie wiem jak jest z Wrześniem 39, ale jest to gra z tej samej serii co Time of Wrath, Storm over the Pacific i Time of Fury, a one są bardziej podobne do serii Strategic Command (Battlefront) czy Commander (Matrix Games) niż PG.

Chociaż skala konfliktu pewnie rzeczywiście sprawia, że więcej w tej grze z PG.
Awatar użytkownika
Piskor
Podporucznik
Posty: 347
Rejestracja: czwartek, 31 grudnia 2009, 17:53
Lokalizacja: Dolny Śląsk

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Piskor »

Od kilku dni jestem posiadaczem "Września 1939". I z ręką na sercu nie polecam zakupu.

Gra wyglądała zachęcająco ze względu na tematykę i rolę wspomnianego już następcy "Fall Weiss". Niestety jest przesiąknięta jest błędami i niedoróbkami, widać że była robiona (czy też przerabiana) w pośpiechu. Pomimo, że mój komputer spełnia wymagania techniczne, gra ładnie się odpala, nie mam możliwości zapisu gry (przy próbie gra wywala do pulpitu), to samo tyczy się takich akcji jak: zmiana nazwy oddziału, wydzielenie części sił jako nowe zgrupowanie, połączenie dwóch zgrupowań. Gra często sama z siebie potrafi się wyłączyć. Co więcej, mnóstwo jest błędów merytorycznych: polski 3. batalion czołgów lekkich sformowany w Warszawie przedstawiony jest na zdjęciu jako francuskie czołgi Somua S-35, śmieszna odległość przejazdu transportu kolejowego (z Wilna do Warszawy jedzie się ponad 10 dni...), brak umocnień na pozycji mławskiej oraz na Śląsku, długo można by jeszcze wymieniać. Dziwią sytuacje, gdy zdjęciem pułku piechoty są porzucone tabory na leśnym dukcie, brak możliwości wykonania nalotu "Łosiami" (czyżby tylko u mnie?).
Siła polskich jednostek jest moim zdaniem dziwnie niska. Dla przykładu pułk piechoty może zostać rozbity przez dwa niemieckie pułki piechoty już 1 września bez szansy wycofania się. Masakrycznie słabe są polskie bataliony czołgów, które przy starciu z pułkiem zmotoryzowanym bite są na głowę.
W grze brak jest flotylli rzecznych, lotnictwa typowo rozpoznawczego (typu samolotów RWD), pociągów pancernych, brak także dróg (zaznaczona jest jedynie trakcja kolejowa). Niemcy posiadają zdolność zasilania uzupełnieniami nawet swych w pełni otoczonych jednostek, następstwem czego było w mojej kampanii rozbicie Suwalskiej BK przez jeden pułk straży granicznej... litości...

Gra zdecydowanie jest niedopracowana o czym świadczą choćby wydawane non-stop patche poprawiające rozgrywkę. Graficznie prezentuje się nie najgorzej, lecz przy tylu usterkach grafika nie daje żadnej radości.

Dodam także na koniec, że gra stroną polską sprawia wrażenie, jakby była zaplanowana na klęskę w przeciągu dwóch tygodniu.
"Polska nie zna pojęcia pokoju za wszelką cenę!"
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Czyli bubel jakich mało :D To już ten stary Fall Weiss mimo że ma babole to gra się nim wyśmienicie. Tam polski batalion 7 TP (3 kompanie) rozbije bez większych problemów niemiecki pułk piechoty zmotoryzowanej ( o ile ten pułk jest w szczerym polu,nie jest wspierany przez artylerię, lotnictwo itd) Przejazd koleją z Grodna (niestety Wilna nie ma na mapie ) do Warszawy zajmuje około 5-6 tur czyli max 24 godziny . Są fortyfikacje i koło Mławy i na Śląsku. Bombardować też można tyle że jest ono mało skuteczne no ale przecież nasze bombowce Karasie i Łosie nie były samolotami A-10 ;) Pociągi pancerne też są i są nawet dość skuteczne w jeżeli się je odpowiednio użyje . Drogi również występują :D
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Z okazji rocznicy września mam pytanko czy jest ktoś chętny do pogrania w Fall Weiss 1939? ;)
BeneQ
Caporal
Posty: 55
Rejestracja: poniedziałek, 14 listopada 2011, 19:15

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: BeneQ »

Ponownie ja, wreszcie mam czas na to :) Chętnie, by był oprócz nas ktoś jeszcze, bo na przykład można zagrać we dwóch dowódców niemieckich czy polskich i jakiś większy scenariusz.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Mam 2 takich chętnych tyle że na rozegranie całej kampanii ;-) Proponuje najpierw żebyśmy rozegrali jakiś mniejszy scenariusz np. Bzura wg mnie najlepszy bo obie strony mają takie same szanse na wygrane.
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Ok w takim razie zaczynamy Bzurę. Może uda mi się odwrócić bieg historii i niemiecka 8 Armia zostanie pobita a wojska polskie zajmą Łódź ;-)
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Neoberger »

Ja kupiłem za 2 euro na Gamersgate, ale w okolicach 2 lub 3 września gra mi się wywaliła.
Smutne.
Berger
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Zdarza się że wywala grę niestety. Domyślam się że grałeś z kompem więc spróbuj jeszcze raz rozegrać fazę walki bo komputer za każdym razem trochę inaczej planuje ruchy. Powinno pójść dalej. U mnie tak było. I jeszcze jedna rada. Jeżeli masz 2 (lub więcej) oddziałów na jednym polu nie wydawaj w tej samej turze jednemu oddziałowi rozkazu uzupełniania a drugiemu odpoczynku bo też może wywalić grę. A jak masz ochotę pograć z "żywym" przeciwnikiem to zapraszam. Różnica jest ogromna :-)
krajarek
Sergent-Major
Posty: 156
Rejestracja: czwartek, 2 września 2010, 08:55
Lokalizacja: Księstwo Siewierskie

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: krajarek »

No proszę, są jeszcze miłośnicy tej serii. A ja ciągle jeszcze ma ją na komputerze i dodatkowo zabezpieczona w kilku miejscach, na wypadek jakiegoś kataklizmu. Swego czasu grałem trochę cała kampanię za pomocą maili, roboty było co nie miara.
Co nieco zachowało się tutaj: http://fallweiss39.blogspot.com/

A tak przy okazji. Baaaardzo dawno temu kupiłem taką grę, która mieściła się na jednej dyskietce. Polska produkcja, tytuł "Wrzesień 1939" albo jakoś tak. Do zagrania chyba 6 (a może 8) scenariuszy. Ma ktoś może coś takiego?
Fan39
Caporal
Posty: 62
Rejestracja: piątek, 7 października 2011, 13:18
Been thanked: 4 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Fan39 »

Witam kolegę z serii zaciętych gier w Fall Weissa :)
Pierwsze słyszę o takiej grze na dyskietce masz ją jeszcze?
Awatar użytkownika
Neoberger
Général de Brigade
Posty: 2098
Rejestracja: sobota, 7 listopada 2009, 19:19
Lokalizacja: Wwa
Has thanked: 5 times
Been thanked: 125 times

Re: Fall Weiss 1939

Post autor: Neoberger »

A co sądzicie o tej grze?
http://www.slitherine.com/games/DC_Blitz

Zasadzam się by ją kupić. Mam Advanced Tactics Gold i jest to fajny system. A ta gra jest parta o ten silnik.
Jak jest z "historycznością"?

Edit - skończyli promocję i już nie kupię. :cry:
Berger
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”