Najnowsze gry z serii Total War

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Czy ktoś grał może w najnowszy DLC, którego akcja rozgrywa się w Italii w IV p.n.e?

Etruskowie mnie ciekawią. Dzisiaj przetestowałem podstawkę i o dziwo uruchomiła się na moim komputerze.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Philip79 »

Ukazała się nowa TW pt Total War Saga Thrones of Britannia, z okresu kształtowania się królestw na wyspach, tuz po okresie najazdu wikingów. Prezentuje się całkiem przyzwoicie, głównym aspektem jest szeroka rozbudowa kwestii strategicznych: zarządzanie dynastią, postaciami, rozbudową imperium. Musze przyznać, że narobili się nieco, grałem kilka razy i jeszcze nie jestem w stanie ogarnąć trybu zarządzania królestwem.

Jeśli chodzi o TW to warto rzucić okiem na modyfikacje, bo niektóre sa zrobione na prawdę profesjonalnie i zmieniają prawie wszystkie aspekty gry.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Gdyby ktoś był zainteresowany to na stronie cdkeys.com można teraz kupić Warhammera I & 2 za 50zł każdy. Zresztą jest też wiele innych ciekawych promocji ale akurat nie na gry historyczne.
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Ufff..

Gdyby po przeczytaniu powyższego posta kogoś naszła ochota na zabawę w Warhammera... Odradzam. Mimo okazyjnego zakupu - żałuję. To samo co w Rome II. Coś wycięto, coś dodano, bezsensownie namnożono dlc i podano graczom.
Pozostawiono największe idiotyzmy - komputer dalej nie potrafi budować armii w tej części. Tylko te jednostki dostępne na najniższym poziomie koszarów. Jeżeli są dobre to komputer sobie z nimi poradzi. Jeżeli nie...
Dajmy na to Bretonnia, która jednoznacznie kojarzy się z rycerstwem.... Ta, w WFB. Tutaj opiera swe armie na chłopstwie, które prezentuje się wyjątkowo słabo na polu bitwy. Aby było "zabawniej" to rolnicza gospodarka owej frakcji opiera się na chłopach więc gdy komputer wysysa rekrutów z folwarków to tym samym skazuje się na gospodarczą wegetacje.

Bezsens goni bezsens. W Rome II cieszył mnie klimat etruskiej Italii i możliwość poznania historii tego regionu z microperspektywy. Tutaj nawet tego nie ma. Nie mam już nawet ochoty na współczesne total wary narzekać...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”