Najnowsze gry z serii Total War

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Torgill »

https://youtu.be/s4D42vMUSIM
Sega/CA bierze się za nowy temat - Trzy Królestwa, czyli przeniesiemy się do Chin. Premiera jesienią 2018 zatem zapewne będzie to po prostu przeniesienie silnika Shoguna/Rome 2 do Chin z poprawą grafiki i może jakimiś nowymi opcjami. Z trailera wynika, że będą walki championów na polu bitwy - w sensie, że będą tam bohaterowie prawie nadludzie.

https://youtu.be/-Fu0UPnk4kc
https://youtu.be/V98hwWVNox8

Z kolei z serii Total War Saga pojawią się Trony Brytanii, czyli wracamy do czasów Wikingów.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: runnersan »

Na innym forum pisałem, ale się powtórzę. Chiny w tym okresie są chyba jedynym momentem w historii kiedy mogą przenieść tanim kosztem herosów z Warhammera w historyczne ramy. Zatem nasi historyczni bohaterowie będą wyżynać pół armii, jak potrafił bohater w Warhammerze. Ponadto zapewne jest tam dużo miejsca na wszelkie DLC z dokupywaniem kolejnych historycznych super herosów.

Mnie się ta koncepcja zupełnie nie podoba. Mniej więcej od czasów Medievala II (czyli Empire, Rome II) nie podoba mi się to co z generałami i dowódcami robią w warstwie strategicznej.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: runnersan »

W Empire nie, ale już w Napoleonie ich nieśmiertelność była irytująca. W Medievalu, miałeś "umarł król, niech żyje król"
W Rome II uprościli i przez to dla mnie obdarli z tego nieco RPG-owego aspektu generałów. Pozbyli się też drzewka rodowego itp (tzn w Empire, ale tam to miało sens). Niby kierowałeś rodem Juliuszy, ale rodu w tym nie było za wiele. Jeśli zaś to nie był ród, a frakcja, to też gdzieś po drodze zniknął aspekt kto jest czyim klientem np.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Ale nad czym tu dyskutować? Sega zamierza wydać produkt na rynek chiński. Każdy z nas chyba widział ich filmy "historyczne" o tym okresie. ;)

Dla mnie Total Wary już dawno sięgnęły dna, a raczej z nich wyrosłem. Nawet muzycznie już nie prezentują tego poziomu co w czasach geniusza Van Dycka.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: WarHammster »

Ja zostaje przy Attyli i jej modach. Ale jeśli mody do nowszych produkcji będą ciekawsze niż Attilowe, to czemu by nie.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Torgill »

runnersan pisze:W Empire nie, ale już w Napoleonie ich nieśmiertelność była irytująca. W Medievalu, miałeś "umarł król, niech żyje król"
W Rome II uprościli i przez to dla mnie obdarli z tego nieco RPG-owego aspektu generałów. Pozbyli się też drzewka rodowego itp (tzn w Empire, ale tam to miało sens). Niby kierowałeś rodem Juliuszy, ale rodu w tym nie było za wiele. Jeśli zaś to nie był ród, a frakcja, to też gdzieś po drodze zniknął aspekt kto jest czyim klientem np.
W Warhammerze poszli dalej. Legendarny lord jak zginie, to za kilka tur odradza się za darmo. Co najwyżej traci jakiś przedmiot...
Darth Stalin
Censor
Posty: 6571
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:58
Has thanked: 73 times
Been thanked: 170 times

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Darth Stalin »

Prawdę mówiąc to w Rome II nawet nie zagrałem... ba, nawet nie kupiłem... :oops:

Chyba sobie muszę w końcu sprawić Imperial Edition plus patche i do tego Attilę... i poszukac modów.

Poza tym zainstalować Medievala II i na nim najnowszą wersję EB II :ugeek:

A w ogóle to odnowić sprzęt, zainstalować starego dobrego Rome i w końcu zaszaleć na EB 1 :D
Awatar użytkownika
Torgill
General of the Army
Posty: 6209
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 00:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 917 times
Been thanked: 435 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Torgill »

Rome II po wszystkich patchach jest dobrą grą. Z niektórymi modami nawet bardzo trudną. Gra taką np. Kartaginą nawet na hard (nie mówiąc o legendary) jest już BARDZO trudna.

Pykam trochę w Warhammera Total War.

Krasnoludy - bardzo łatwe. Świetne machiny i jednostki strzelające, do tego wytrzymała piechota i nikt nie podskoczy. Wszystko się odbija. Brakuje tylko jednostek do ścigania. Nie można mieć wszystkiego.
Imperium - dosyć łatwa kampania. Trzeba tylko zdobyć Marienburg (a wcześniej cały Reikland) i już nigdy nie brakuje Ci kasy. Zlikwidowałem wampiry a potem dosyć łatwo odparłem inwazję Chaosu.

Trudna jest Bretonnia - od samego początku. Szcześliwie Louen to jeden z najsilniejszych lordów w grze, to bardzo pomaga. Różnych strategii próbowałem, raz nawet zająłem Estalię, ale pieniędzy niestety brakuje, a kraj jest bardzo rozciągnięty. Od początku są silni przeciwnicy. Moussilon robi ze 2 - 3 armie. Trudno z nimi wygrać. Dodatkowo jeśli elfy się zjednoczą... Z zielonymi trudniej się walczy niż z Chaosem. Trzeba zupełnie inne armie wystawiać.
Znalazłem jednak metodę na Bretonnię. Też trzeba zająć Marienburg (całą prowincję), na początku nie interesować się południem. Interesy są w Imperium i w Norsce. Trzeba tylko rozwalić Moussilon.
Efekt był taki, że odparłem inwazję Chaosu, a jeszcze nie zdążyłem dokonać zjednoczenia całej Bretonni, Couronne, Parravon czy Bordelaux były osobno i bardzo dobrze - odpierały elfy (potem z moją małą pomocą).
Wyzwaniem jest jednak finałowa bitwa. Tam trzeba mieć naprawdę potężną i elitarną armię. Najlepiej rycerzy na hipogryfach i grali. Bez tego nie do wygrania. Super sprawa.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: adi2 »

Telamon pisze:Ale nad czym tu dyskutować? Sega zamierza wydać produkt na rynek chiński. Każdy z nas chyba widział ich filmy "historyczne" o tym okresie. ;)

Dla mnie Total Wary już dawno sięgnęły dna, a raczej z nich wyrosłem. Nawet muzycznie już nie prezentują tego poziomu co w czasach geniusza Van Dycka.
Polecam zagrać kampanie mp z żywych graczem. Odkąd jest ta możliwość nie gram sp w TW.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Żal mi życia aby się męczyć w wielogodzinnym(dniowym) mp, będąc uzależnionym od dobrej woli drugiej osoby. ;)
Wolę poszukać ciekawszej gry.

Poza tym akurat nie piłem we wcześniejszym poście do AI.
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: adi2 »

Telamon pisze:Żal mi życia aby się męczyć w wielogodzinnym(dniowym) mp, będąc uzależnionym od dobrej woli drugiej osoby. ;)
Wolę poszukać ciekawszej gry.

Poza tym akurat nie piłem we wcześniejszym poście do AI.

Nie bądź taki pesymista aż tak strasznie to nie wygląda czego najlepszym przykładem jestem ja 8-) :) ;)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Ja natomiast w ciągu dwóch miesięcy znalazłem całe 2h na grę w "The Raven". :P
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: adi2 »

Telamon pisze:Ja natomiast w ciągu dwóch miesięcy znalazłem całe 2h na grę w "The Raven". :P

Bo resztę czasu pewnie poświęcasz na swoje hobby 8-)
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Telamon »

Bo resztę czasu pewnie poświęcasz na swoje hobby 8-)
Da. W tej chwili mam już pięć kotów... a miałem siedem. :P
Awatar użytkownika
Malory
Sous-lieutenant
Posty: 422
Rejestracja: poniedziałek, 19 marca 2018, 22:08
Lokalizacja: Trójmiasto
Has thanked: 141 times
Been thanked: 157 times

Re: Najnowsze gry z serii Total War

Post autor: Malory »

A czy grywa z Was ktoś w Total War Arenę? Bo szukam znajomych do gry.
“The saddest thing about any man is that he be ignorant, and the most exciting thing is that he knows.”
― Alfred the Great
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”