Order of Battle

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Order of Battle

Post autor: nexus6 »

Widzę, że nie ma tu swojego wątku, więc zakładam. Sama podstawka, która oferuje kilka tutorialowych scenariuszy jest darmowa, rozszerzenia to poszczególne kampanie dla gry solo i kilka map do multiplayera przez pbem. Gra przypomina podrasowanego starego panzer generala i jest moim zdaniem lepszy dzięki kilku drobnym modyfikacjom. Na forum gry można też znaleść dodatkowe scenariusze do multiplayera między innymi mega scenariusz Poland 1939 - ogromna mapa i setki jednostek.

http://slitherine.com/products/516/deta ... rld.War.II
Emrys_Vledig
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:44

Re: Order of Battle

Post autor: Emrys_Vledig »

Kupiłem na promocji na steam za grosze prawie wszystkie scenariusze. Gra się przyjemnie, ciekawie i warto zainwestować, bo ciężko znaleźć grę planszową o podobnej skali bitwy, którą można by było rozegrać tak szybko i sprawnie.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Order of Battle

Post autor: Philip79 »

Z góry chciałbym przeprosic za gramatyke ale pisze z pada dotykowego (poprawie jak usiadę do komputera).

No cóż, nie chcę tutaj urazić żadnego z fanów, ale, że jako nieco orientuje sie w tym gatunku gier (nie mylić z maniakiem), wypadało by napisać kilka słów o tej komercyjnej porażce jaka jest order of war.
Będzie to bajka o pazerności, nieudacznictwe i głupocie twórców gier.
Nie trudno zgadnąć iż miał to być piękny 3D następca Panzer Corps. Panowie z miejsca się rozpędzili po całości, wysypując kolejne DLC z prędkością której mógłby chyba dorównać tylko Warhammer. Jednakże twórcy taktycznej wersji Warhammera sa profesjonalistami i doskonale wyczuli popyt, tak panowie od Order of War powinni zmienic nazwę firmy na "robimy sobie na rękę", gdyz ich produkt już po pierwszej odsłonie okazał się jakaś pomyłką, jednak z uporem maniaka wypuszczali kolejne DLC. No bo cóz to za strategia na której mamy 5 jednostek na krzyż, do tego z mechanizmem walk polegajacym na ustalonych z góry algorytmach (tzn mozecie sobie zrobic save przed jakąś bitwą i do usranej smierci wczytywac a wynik bitwy bedzie identyczny, czyli zero przypadku/losowości).
Ale to nie koniec smaczków, gdyz poczatkowo ciekawie wygladające zaplecze strategiczne z zakupem i szkoleniem wojsk pomiedzy walkami okazał sie lipą kutą na 4 nogi, gdzie są awanse, szkolenia, specjalizacje i wszystko to co oczekujemy po grach z rodziny Panzer General.
Ano o wszystkim widocznie twórcy zapomnieli, gdyz pochłaniało ich widocznie robienie kolejnej animacji jadącego czołgu czy lecącego samolotu. W koncu rozpacz chyba kazała im udostepnic grę za darmo.

Order of Battle jest chyba idealnym przykładem czegos co sie nazywa: "jak nie masz pojecia o tym co robisz lepiej sie za to nie bierz" i tak chyba jedynymi konsumentami którzy skozystali z tej strategii byli zapewne gimnazjalisci, którzy po obejzeniu screenów na pudełku zaprapragneli miec to cudo.

Może troche przesadziłem z krytyka tej gdy, ale musze przyznać, że nic mnie tak nie irytuje, szczególnie w grach strategicznych jak kompletny brak ambicji i patrzenie na produkt wyłacznie przez pryzmat wizualnego oszukania klienta, do tego jeszcze branie sie za cos o czym nie maja zielonego pojecia.

Osoby które szukają ambitnych produkcji, chciałbym zaprosić na mój blog na FB, gdzie opisuje gry, które wpadają mi w ręce i które są warte poświecenia tych kilku godzin na testowanie i napisanie recenzji.
Ci którzy szukają jakiejś dobrej strategii a nie mogą się zdecydować, (bo zdaję sobie sprawę ile są warte recenzje na komercyjnych serwisach) to serdecznie zapraszam, pod warunkiem, że zostawicie jakiś komentarz lub lepiej recenzję. Linki ponizej.


Pozdrawiam wszystkich

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Emrys_Vledig
Chasseur
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek, 6 sierpnia 2018, 11:44

Re: Order of Battle

Post autor: Emrys_Vledig »

Tzn o czym ten post jest. O Order of War czy Order of Battle?
Awatar użytkownika
nexus6
Lieutenant
Posty: 586
Rejestracja: niedziela, 27 lipca 2014, 14:52
Lokalizacja: Szczecin
Been thanked: 1 time

Re: Order of Battle

Post autor: nexus6 »

Bez sensu post philipa 79. W gry strategiczne gra się aby powalczyć z żywym przeciwnikiem. Nie za dużo jest tam oryginalnych mapek do multiplayera, ale mimo to miło spędziłem czas na rozgrywkach z żywym przeciwnikiem. A jak jeszcze dodać mapki customowe, to już w ogóle (choć nie do końca są przetestowane, ale to zrozumiałe). A już motyw z wczytywaniem savów to już mistrzostwo nad mistrzostwami. Gościu nie ma silnej woli, aby czegoś takiego nie robić, to obwinia program za taką możliwość. A tak w ogóle to chyba pomylił gry...
Zbrozlo
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 13 listopada 2023, 07:42

Re: Order of Battle

Post autor: Zbrozlo »

Witam. Gra nie jest idealna, ale daje pole do robienia swoich scenariuszy i kampanii. Sam zrobiłem moda - "Polska 1939" i można rozegrać kampanie Wojskiem Polskim w realiach września 1939. Co prawda pierwsza kampania, którą stworzyłem, ma pewne problemy techniczne. Pracuję nad poprawkami i dodatkowymi scenariuszami do tej dużej kampanii. W międzyczasie stworzyłem krótką kampanię dla 10 Brygady Kawalerii. Potrzebne są niemal wszystkie DLC żeby sobie pograć bez problemów. Szczegóły znajdziecie na: https://www.facebook.com/profile.php?id=100082988419547
A tu można pooglądać gameplay: https://www.youtube.com/watch?v=7jQWeYQ ... sy&index=2
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”