Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest poniedziałek, 20 sierpnia 2018, 11:15

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Autor Wiadomość
 Tytuł: Warlords
PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 15:12 
Warlords 2. Nie jest to strategia historyczna, tym niemniej wspominam ją z sentymentem bo była to moja pierwsza strategia komputerowa. Był to chyba pierwszy, jeszcze nieopierzony protoplasta gier typu King's Bounty, no i docelowo - Heroes of the Might and Magic. Jestem ciekaw czy ktoś jeszcze pamięta tą grę?
Wprawdzie recepta na sukces była dość prosta (robienie jak największej ilości questów w świątyni, za które dostawało się smoki - najsilniejsze jednostki w grze) ale i tak z kumplem zagrywaliśmy się w to całymi dniami, aż do momentu gdy pojawił się PG 1, a potem HOMM 3.

Fajną gierką z bitwami w trybie taktyki turowej było też UFO. Słyszałem że jakiś czas temu wyszła odświeżona wersja, nie miałem jednak możliwości jej wypróbować

Tytuł: Re: Warlords
PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:19 
Général de Brigade

Grałem w Warlordsów 1 chyba na Amidze ale nie podeszła mi ale miałem sporo innych strategii turowych na tamten komputer. A wcześniej mając Atari też miałem nie wąski wybór.

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:39 
Colonel Général

Też zagrywałem się w Warlordsów. Najpierw w część 1, potem trochę grałem w 2, i potem jeszcze w część 3. Ponoć jeszcze wyszła część 4, ale przestałem śledzić. Smoki były dobre na początku, w pierwszych częściach, z czasem trochę traciły na wartości. Pojawiły się też zamki, gdzie można było budować różne specjalne jednostki, które wcześniej dostawało się tylko przeszukując ruiny, świątynie itp. Pod względem strategicznym najlepsza była chyba jedynka.

Dzięki za przypomnienie i odświeżenie. Trochę nas jeszcze jest starych dinozaurów pamiętających tamte pionierskie czasy ;)

UFO i HOMM (Heroes of M&M domyślam się...) też kojarzę, ale chyba mnie wtedy aż tak nie wciągnęły.

Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)

PostNapisane: poniedziałek, 23 lipca 2018, 17:47 
Général de Brigade

Ufo mimo uciążliwości dyskoteki (żąglowanie dyskietkami) wciągnęło mnie tak jak i Laser squad lub potem przykładowo Jagged alliance.

PostNapisane: wtorek, 24 lipca 2018, 10:02 
Capitaine

UFO uwielbiam (chyba gram we wszystko co dalej wychodzi jako wariacje tej marki), natomiast Jagged Alliance zainteresowałem się w okolicach 2, więc już niżej jakoś nie chciało mi się schodzić, ale w każdym razie gra genialna. Szkoda, że jej klony są dużo słabsze niż klony UFO (real time, jakoś mnie męczy).

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/

PostNapisane: wtorek, 24 lipca 2018, 17:16 
Général de Brigade

Pierwsi Warlords to był dla mnie chyba największy przełom w historii grania i powód dla którego chciałem mieć PC-eta, prawie 20 lat temu.
Warlords 2 to gra do której robiłem masę scenariuszy i zagrywaliśmy się w to z kumplami.
Potem był Warlords 2 Deluxe, dosyć nieudana wersja (i chyba bez edytora scenariuszy).
Następnie W 3 z jakimś przydomkiem, bez edytora i z takim sobie generatorem.
No i później przełomowy W 3 Darklords Rising z bardzo udanym generatorem scenariuszy, jak do tego zainstalowało się jakieś mody to była najlepsza rozrywka na nocne spotkania z kumplami. Sieć lokalna i taki turowy RTS (tury robione jednocześnie). To chyba z 15 lat temu? Fajnie to też było pograć PBEM.
Później wyszedł W4, ale był niezbyt udany i chyba bez możliwości takiego multiplayera jak przy W3DLR.

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]