Rule The Waves

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

Obrazek

Nowa taktyczna gra morska. Przyznam, że jeszcze nie ogarnęłem zasad, ale z tego co widze mamy mozliwośc grania wszystkimi flotami wielkich mocarstw z okresu II wojny św, także zapleczem, produkcją, naprawami i budową. Parametry, rodzaje maszyn oraz uzbrojenie okrętów są szczegółowo oddane.
Gra nieco przypomina kultowy destroyer command.

Obrazek

Więcej nie jestem w stanie napisać na ta chwilę, ale gra zapowiada sie ciekawie, mam nadzieje, że ktos dorzuci nieco więcej na temat tej produkcji. Cena ok $34.
Gra niby jest w becie, jednak oznaczenie v1.34, świadczyło by że jest to juz pełna wersja ale w fazie testów.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: xardas12r »

Nowa taktyczna gra morska. Przyznam, że jeszcze nie ogarnęłem zasad, ale z tego co widze mamy mozliwośc grania wszystkimi flotami wielkich mocarstw z okresu II wojny św, także zapleczem, produkcją, naprawami i budową. Parametry, rodzaje maszyn oraz uzbrojenie okrętów są szczegółowo oddane.
Na screenie są floty z Wielkiej wojny, nie z drugiej...
Obrazek
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

xardas12r pisze:
Nowa taktyczna gra morska. Przyznam, że jeszcze nie ogarnęłem zasad, ale z tego co widze mamy mozliwośc grania wszystkimi flotami wielkich mocarstw z okresu II wojny św, także zapleczem, produkcją, naprawami i budową. Parametry, rodzaje maszyn oraz uzbrojenie okrętów są szczegółowo oddane.
Na screenie są floty z Wielkiej wojny, nie z drugiej...
Hmm, na pierwszy rzut oka nie wygladały mi na Dreadnoty. Poza tym co najsmieszniejsze nie zauważyłem w opisach aby pisali czy są to okręty |I czy II wojenne :)


ps. Ale czy podczas I wojny Włochy dysponowały juz silna flotą?

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: xardas12r »

Tak. Były jednym z głównych graczy. A w trakcie drugiej Austria nie miała floty ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

xardas12r pisze:Tak. Były jednym z głównych graczy. A w trakcie drugiej Austria nie miała floty ;)
Racja Austryjacy mieli jakąs tam flote w wielkiej wojnie. Chyba nawet mieli 1 Pancernik.
Skoro tak, to nawet lepiej bo niewiele jest morskich symulacji z okresu wielkiej wojny :)
Poza tym masz racje bo te okręty strasznie kopcą (typowe dla I wojny) :)

Jeszcze nie roztrzaskałem zasad gry

Obrazek

Obrazek

Nie wiem za bardzo za co tu się złapać :)

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: xardas12r »

Austriacy mieli 4 drednoty, całkiem sensownie zaprojektowane i 3 semi-drednoty. A marynarka wojenna była chyba najbardziej profesjonalnym rodzajem sił zbrojnych u nich ;)
Obrazek
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rule The Waves

Post autor: runnersan »

Już myślałem, że wydali dwójkę. Teraz właśnie pracują nad wersją z drugiej wojny światowej. Jestem ciekaw jak poradzą sobie z lotniskowcami. Gra wbrew pozorom ma już kilka lat.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

Wrzuciłem manual do gry (niestety w eng):
https://drive.google.com/file/d/0B0J0tE ... sp=sharing

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Rule The Waves

Post autor: runnersan »

To nie jest wczesna beta. Oni już pracują nad drugą częścią.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Rule The Waves

Post autor: Silver »

Chętnie bym tą grę nabył, o kompleksowych działaniach flot w realiach I Wojny, gdyby była łatwa do zakupu.
A może znacie inne, też o działaniach różnych typów krążowników na dalekich szlakach handlowych?
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

Silver pisze:Chętnie bym tą grę nabył, o kompleksowych działaniach flot w realiach I Wojny, gdyby była łatwa do zakupu.
A może znacie inne, też o działaniach różnych typów krążowników na dalekich szlakach handlowych?
Poczynając od kultowych gier... bo wszystko zaczęło się od serii Harpoon, ale to było tak dawno temu, że wszystko było czarno-białe :p
Ale już po 2000r zaczęły sie ukazywać bardziej zaawansowane pozycje, jak np "Destroyer Command" czy "Fleet command" i podobne.
Na tą chwilę uwieńczeniem tego gatunku gier był by chyba "Command: Modern Air/Naval Operations", który jest już masakrycznym kombajnem, gdyż jest to... jakby może to nazwać - "symulacją kompletną" :) obejmującą, wszystkiego typu wojska, wraz z uzbrojeniem i wyposażeniem. Wykonywane są różnorodne operacje, które zawierają chyba wszystkie czynniki jakie mogą wpływać na współczesne pole bitwy.
Ja przyznaje się bez bicia, że mam kłopoty i brak takiej ilości wolnego czasy, aby w całości ogarnąć tą grę. Szkoda, że nie ma spolszczenia, ale jakby się tak zastanowić, to spolszczenie tamtejszej encyklopedii, było by na miarę niezłego wyczynu.

Ale są też pozycje mniej wymagające, ale równie atrakcyjne. Np ostatnio trafiłem na jeszcze "ciepłą" grę pt "Dangerous Waters", będącą symulacją działań morskich, współczesnych okrętów nawodnych i podwodnych, gdzie możemy się wcielić w dowódcę np nowoczesnej łodzi podwodnej. Poznajemy nowoczesne rodzaje broni i taktyki z ich wykorzystaniem.
Jest to gra bardziej taktyczna, niż strategiczna, bo dowodzimy pojedyńczymi jednostkami.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
qqrq
Appointé
Posty: 49
Rejestracja: czwartek, 12 kwietnia 2007, 00:23
Lokalizacja: Szczecin

Re: Rule The Waves

Post autor: qqrq »

W Rule the Waves najfajniejsze jest projektowanie własnych okrętów i sterowanie postępem technicznym. Można sobie projektować całą flotę a później sprawdzić w boju. Niestety doprowadzenie do wojny jest dość trudne, a zwykle kończy się na wojnie z wszystkimi. Silnik "taktyczny" jest chyba analogiczny jak w innych grach tego wydawnictwa. Jest na średnim poziomie szczegółowości, ale dość łatwo zautomatyzować działania eskadr i rozgrywać rozbudowane starcia z wieloma okrętami.
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Rule The Waves

Post autor: Anders »

Kupiłem parę miesięcy temu i...

...i w sumie sobie chwalę. Nie próbowałem jeszcze grać 'prawdziwymi' mocarstwami (UK/USA) ale Japonią (moją ulubioną) i Niemcami gra się przyjemnie.

Bardzo rzadko miałem wojnę z więcej niż jednym państwem na raz. Trzeba po prostu ostrożnie dokonywać wyborów.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Rule The Waves

Post autor: Philip79 »

Anders pisze:Kupiłem parę miesięcy temu i...

...i w sumie sobie chwalę. Nie próbowałem jeszcze grać 'prawdziwymi' mocarstwami (UK/USA) ale Japonią (moją ulubioną) i Niemcami gra się przyjemnie.

Bardzo rzadko miałem wojnę z więcej niż jednym państwem na raz. Trzeba po prostu ostrożnie dokonywać wyborów.
Może byś jakiś podstawowy tutorial zrobił? żartuje oczywiście.
Ale wielu ludzi ma problemy z zabraniem się za tą grę, szkoda, że nie polskiej wersji, albo przynajmniej instrukcji w PL.
Ja przyznam też jeszcze nie ogarnąłem jej, muszę któregoś dnia przysiąść.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Rule The Waves

Post autor: Anders »

Tutorial może nie. :D
Właśnie skończyłem rozgrywkę Niemcami - w 1950 r., z prestiżem 107 albo 108, po kilku zwycięskich wojnach z Rosją i Francją oraz po upokorzeniu Wielkiej Brytanii (pomimo poparcia jej przez Włochy).

Tak sobie myślę, że następna rozgrywka będzie dokumentowana AAR-em, może kogoś to zainteresuje.
Jakieś propozycje co do kraju, który byłby ciekawy? Chcę się też pobawić opcjami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”