Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest sobota, 18 listopada 2017, 17:51

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Panzer Corps Wehrmacht
PostNapisane: środa, 7 grudnia 2016, 10:04 
General

Już mogę powiedzieć, że pod pewnymi względami dodatki zarówno amerykański jak i radziecki (a prawdopodobnie także See Lion) sa mocno rozbudowane pod względem nieliniowości. W poprzednich częściach co najwyżej decydowaliśmy po niektórych bitwach co chcemy robić dalej - np. desant na Kretę morski czy powietrzny. Tu w ramach jednego scenariusza sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie. W pierwszej bitwie z Niemcami (kampania ZSRR) miałem utrzymać trzy wysunięte punkty - co sporym wysiłkiem się udawało - po czym jak już w zasadzie mnie okrążyli to dostałem rozkaz wycofania się na nowe pozycje obronne :O Podejrzewam, że zrobienie tego wcześniej nie wchodzi w grę bo zapewne utrata tych trzech punktów będzie skutkowała porażką. Z kolei w scenariuszu USA w Tunezji najpierw mam wyznaczone cele do ataku; potem jeden jest eliminowany bo mam zbyt mało sił a wreszcie Niemcy wyprowadzają kontratak i się okazuje, że dążąc do zdobycia celu w zasadzie mam siły kompletnie nie tam, gdzie trzeba aby bronić nowego celu...

Tytuł: Re: Panzer Corps Wehrmacht
PostNapisane: niedziela, 1 stycznia 2017, 21:29 
Sous-lieutenant

Było juz kilka prób remejków kultowego "panzera", jednak dopiero Panzer Corps okazał się porządną grą. Ja już przeszedłem wszystkie dodatki i gram nadal. Poza podstawowymi DLC, polecam zaopatrzyć się we wszystkie "Grand Campaign", poza szeroko rozbudowanymi kampaniami, z dużą ilością nowych scenariuszy, mamy tam możliwość kontynuacji i przenoszenia własnych jednostek do kolejnej kampanii. W rezultacie możemy np poprowadzić sobie wojska wehrmachtu, poprzez cały konflikt, podzielony na kolejne kampanie.
Poza tym gra nabiera kolorów po wgraniu moda "Amulet mod", tam, poza dużą ilością nowych jednostek, mamy kilka dodatkowych możliwości, jak np opcja ognia bezpośredniego, przez artylerię i działa plot. Działa są wtedy skuteczniejsze przeciwko jednostkom pancernym, a plot zyskują opcję wsparcia ogniowego sąsiadujących jednostek, albo możliwość zakupu/ulepszenia do jednostek elitarnych.

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/

Tytuł: Panzer Corps
PostNapisane: środa, 21 czerwca 2017, 19:49 
Sous-lieutenant

Jako, że grywam do tej pory w tą grę, chciałbym przedstawić do jakiego poziomu rozrosła sie gra jesli chodzi o kwestię wszelakich dlc, modów i oczywiscie kampanii single.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek

Do tego linki do stron z modyfikacjami, oraz dodatkowymi kampaniami i scenariuszami.

http://www.twcenter.net/forums/showthread.php?551264-Panzer-Corps-mods-and-modding

https://www.designmodproject.de/download

Słowem mówiąc jak ktoś lubi następce kultowego panzer general, to jest na prawdę w co grać.
Osobiście polecam tzw "Amulet MOD", stworzony przez "panzerowego" maniaka psychopatę, który poza wprowadzeniem dużej ilości jednostek, autentycznych dźwieków, to dokonał sporej ilości zmian w mechanice gry zwiekszając realizm rozgrywki, dając duzo większa przyjemność z gry.

Osobiscie polecam, bo w wolnych chwilach nadal "wałkuje" tą grę :)

Zainteresowanych zapraszam tez do najnowszej odsłony "panzero podobnej" gry, która całkiem niedawno opisałem tutaj:
http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=30&t=16602

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]