Steel Division: Normandy 44

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:We wcześniejszym poście napisałem dużo na temat niekorzystnych różnic. Ta gra nie jest specjalnie dobra, a przez wsparcie Paradoxu będzie wręcz okropną, uproszczoną wyrzynaczką pieniędzy z portfeli. Durne DLC z jedną dywizją, używającą dwóch-trzech nowych jednostek... bzdurny dodatek dodający nowy front w cenie pełnoprawnego produktu... to będzie norma.

Przerobili mercedesa na syrenkę. Miałem nadzieję, że po prostu przeniesiono Wargame w II wojnę zamiast go kastrować.

Grupy próbowałem tak sformować, niespecjalnie mi to wychodziło ale wierzę. Poruszanie po drogach jak już mówiłem było nawet w pierwszym Wargame. Nawet rozkazu wypakowania się piechoty z ciężarówy bezpośrednio po jej zamówieniu nie ma.
Nie widzę różnic w AI własnych jednostek. Piechota i pojazdy szukają osłony tak jak poprzednio i tak jak wcześniej jadą przed siebie jeżeli nie wydam im rozkazu. Artyleria nie strzela automatycznie... Sposób atakowania przez wroga się zmienił... ogólnie rzecz biorąc jest w tej części wyraźnie mniej czołgów zatem nie atakuje wielkimi klinami pancernymi.

Aktywnej pauzy nigdy nie było w Wargame - wszak o to właśnie chodziło aby kombinować w biegu.
Cóż każdy ma prawo do własnej opinii.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Telamon »

Aby moje zarzuty co do Paradoxu nie były "gołosłowiem".

Dodatek Red Dragon kosztował w wersji pudełkowej 60-70zł. Kilka kampanii, masa nowych frakcji z unikalnym sprzętem i map.
Potem Eugene poszło pod skrzydła Paradoksu, pojawiły się trzy DLC:

Z Izraelem za 25-30zł
Z Holandią za 25-30zł
Z Finlandią i Jugosławią za 45zł.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Philip79 »

Telamon pisze:Aby moje zarzuty co do Paradoxu nie były "gołosłowiem".

Dodatek Red Dragon kosztował w wersji pudełkowej 60-70zł. Kilka kampanii, masa nowych frakcji z unikalnym sprzętem i map.
Potem Eugene poszło pod skrzydła Paradoksu, pojawiły się trzy DLC:

Z Izraelem za 25-30zł
Z Holandią za 25-30zł
Z Finlandią i Jugosławią za 45zł.
Fakt Paradox drogo sobie liczy za swoje produkty...
Ale to dlatego, że zdaje sobie sprawę z tego, że jest teraz na fali jeśli chodzi o strategie.
Ale pazerność ludzka to studnia bez dna, zawsze będzie mało...

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Philip79 »

Jest juz dostępna pełna wersja gry.
Zajmuje aż ponad 20giga na hdd.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
Kosma
Caporal
Posty: 71
Rejestracja: piątek, 13 czerwca 2014, 23:57

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Kosma »

Gram, jest fajnie. :D
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Philip79 »

Kosma pisze:Gram, jest fajnie. :D
Mogli by trochę popracować nad wydajnością, nie mam najnowszego PC ale muszę ustawiać wszystko na low żeby grac przy jakichś 30 fpsach. A na niskich wszystko wygląda na prawdę nieciekawie.

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
adi2
Adjudant-Major
Posty: 337
Rejestracja: piątek, 5 lipca 2013, 21:10

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: adi2 »

Dostałem maila o tej grze i tutaj wpadłem :) Polecacie? Filip kup sobie lepszy komputer jak często grasz. Szkoda się tak męczyć. Ja kupiłem sobie kompa pod serie z Total War i po 5 latach nadal mogę grac w co chcę i na bardzo dobrym poziomie.
Chętnie zagram online (Vassal itp.). Moje filmiki z gier PC kampanii mp(Europa Universalis 2):

http://youtu.be/mkga5VM5aY0
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: Philip79 »

adi2 pisze:Dostałem maila o tej grze i tutaj wpadłem :) Polecacie? Filip kup sobie lepszy komputer jak często grasz. Szkoda się tak męczyć. Ja kupiłem sobie kompa pod serie z Total War i po 5 latach nadal mogę grac w co chcę i na bardzo dobrym poziomie.
Jeśli opisuję grę i piszę np o jej optymalizacji to nie robię tego wzorujac się na swoim starym złomie, tylko na wypowiedziach graczy.

A co do mnie to, z pewnoscią przydałby mi sie lepszy sprzęt, bo mam juz nie najnowszego 4 rdzeniowca 2.7GHz, ale przynajmniej INTELA (chociaż właściwie to by karta grafiki wystarczyła, trzeba by wydać z 500zł, bo kiedyś patrzyłem na allegro)

Ale wiesz co?
wejdź sobie na pierwsze lepsze forum i poczytaj jak wściekaja sie gracze którzy maja mocne komputery a gra nie chce im normalnie chodzic na 30 FPS (wiadomo, że jak ktos juz wyda te 3-4 tys na nowy PC to chciałby grac na max ustawieniach...
a tu dupa :)

Z drugiej strony będe wydawał tyle kasy, żeby pograc w kilka gier, jak głównie gram w strategie?
Np Endles Space II, czy Endless Legend chodzą mi płynnie na podziałce mojego monitora.

Poza tym powiem ci, że cała masa nowych gier wychodzi i okazuje się, że jak chcą to mogą spokojnie zoptymalizować gry nawet na potrzeby 5-8 letnich komputerów.
Wiadomo, że chodzi o manipulacje i spisek producentow, bo przecież doskonale wiadomo, jaki jest układ miedzy producentami sprzętu komputerowego i producentów gier.
Więc czy jest sens brac udział w wyscigu w którym i tak nie mamy szansy wygrać?


Przepraszam, że tak sie rozpisałem, ale akurat kiedyś z pewnym mądrym człekiem rozmawiałem własnie na temat wydajności sprzetu i optymalizacji gier.

Z drugiej strony nie wszystko jest w az tak czarnych barwach.
Ostatnio ukazał sie silnik zwany UNITY, obecnie jest bardzo popularny.
Wydajność tego silnika i jakość wizualna uzyskiwana za jego pomocą chyba nie podlega dyskusji, a co najwazniejsze jest dowodem na to, że mozna tworzyć porządne gry które chodzą płynnie i na 10 letnich sprzętach.

Więc gdzie tu pies pogrzebany??? :)

Ale obawiam sie, że lobby sprzętu komputerowego zrobią wszystko aby zniszczyć takie projekty, udowadniające, że gry wcale nie muszą mieć az tak dużych wymagań sprzętowych.

Ale nie tylko silnik UNITY, bo najnowsza wersja UNREAL też jest godna uwagi jesli chodzi o mozliwości wydajności.
Nie pamietam na jakich silnikach są takie gry jak Fallout 4, Daylight, Dishonored, Mass Effect, czy najnowszy snajper IV, który ukazał sie na dniach.
Wszystkie te gry chodza mi płynnie na średnich ustawieniach, a przeciez sa to najnowsze hity...
więc okazuje się, że można... i nie zawsze trzeba od razu siegac do kieszeni po grube tysiące.


Oczywiście każdy kij ma dwa końce i chciałbym dodać tutaj jedna dość ważną rzecz. Mianowicie, zauważyłem, że większość użytkowników nie potrafi poprawnie konserwować i dbać o sprawność swojego sprzętu.
Sprawa okazuje się na tyle poważna, że nawet stare gry będa latac po 20FPS kiedy sprzęt jest zasyfiony i to jest najczęstszy problem.

Oczywiście taki gieniusz zamiast odpalic głupiego ccleanera czy malwarebytes, to biegnie na forum żaląc się że gra sie nie nadaje do niczego bo przeciez mama kupiła mu najnowszy komputer a tutaj ma 10FPSów

Jak doczytałes cierpliwie do końca to dziekuje ci bardzo za cierpliwość i poświęcony czas.

Pozdrawiam
Filip

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Steel Division: Normandy 44

Post autor: runnersan »

Jest już druga część tej gry o froncie wschodnim. Niby nic, ale dziś zapowiedzieli DLC Vistula. Dodają nowe "dywizje" Armia Krajowa czy 1 dywizja im. Tadeusza Kościuszki.

Wygląda zatem na to, że będziemy w 1944 mieli szansę w grze jednak przeskoczyć Wisłę podczas Powstania.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”