Tank Warfare: Tunisia 1943

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
Philip79
Sous-lieutenant
Posty: 448
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2015, 18:34
Lokalizacja: Radom
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Tank Warfare: Tunisia 1943

Post autor: Philip79 »

Kolejne, najnowsze dziecko Graviteam :)
Dla tych którzy nie spotkali sie z poprzednikami tego studia (np Steel Armor - Blaze of War), podpowiadam, że jest to połączenie strategii z symulacja pola walki i to zrobione na medal.

Porównując do poprzednich odsłon...
Na silniku i interfejsie znanym wszystkim z poprzednich produktów. Zdążyłem już nieco pograć i jestem dość mile zaskoczony.
Gra skupiła się nieco na potyczkach taktycznych, np manewry plutonami czołgów, wspieranych przez piechotę i artylerię.
Poszerzony został interfejs o szereg nowych rozkazów, oraz zdecydowanie polepszone zostało AI, do tego stopnia, że możemy automatyzować manewry nawet własnych jednostek.

Oczywiście gra dzieli się na fazę taktyczna i strategiczną (tak jak w poprzednikach)
Faza strategiczna polega na planowaniu i ruchu całych jednostek, natomiast faza taktyczna jest to czysta symulacja pola walki z udziałem wszystkich rodzajów jednostek.

Graficznie prezentuje sie bardzo ładnie, czołgi oddane są z dużymi detalami, doszło więcej statystyk, oraz to co mi sie podobało w Steel Fury (po bitwie można było przeanalizować pentrację i uszkodzenia maszyn w postaci wektorów pocisków).
Gra jest zdecydowanie lepiej zoptymalizowana i nie powinna sprawiać problemów na starszym sprzęcie.

Gra będzie podobała się zarówno fanom symulacji, jak i taktykom, gdyż pola bitew, maszyny, są wiernie odwzorowane, AI jest na bardzo wysokim poziomie, z czego oczywiście Graviteam słynie.

Osobiście polecam i nie mogłem powstrzymać się od wklejenia paru screenów


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

"kłótnia z idiotą, jest jak gra z gołębiem w szachy. Nieważne jak dobrze grasz, gołąb i tak poprzewraca pionki, a na koniec nasra na szachownicę"

Szukasz porządnej strategii?
Więc zanim wywalisz pieniądze w błoto, zobacz Gry Strategiczne, które polecam:

https://www.facebook.com/Gryzalecane/no ... e_internal
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”