Crusader Kings II (Paradox)

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: czarek0402 »

A może po prostu taki kod gry? Silnik programu? Mechanizm rozgrywki? Co byś nie robił, państewka pogańskie muszą upaść, tak jak w historii? Poza tym Frankowie, jako ojcowie chrzestni i inni chrześcijanie nie pomogli krucjatami, krzyżowcami, ochotnikami Tobie, jako Neoficie? ;)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

No właśnie tu pojawił się problem. Myślałem, że mam mocnego sojusznika, wydałem kilka córek za ich władców a zamiast pomóc mi przed atakami germanów i Słowian toczył sobie boje w Hiszpanii. Czarek, udało mi się już raz poprowadzić imperium Słowiańskie (lędzianami) do wygranej i zreformować wiarę pogańską. Gram tylko w trybie Ironman.
http://strategie.net.pl/viewtopic.php?f ... 1&start=75
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
czarek0402
Sous-lieutenant
Posty: 487
Rejestracja: poniedziałek, 7 sierpnia 2006, 17:38
Lokalizacja: Dolnośląskie
Has thanked: 148 times
Been thanked: 20 times

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: czarek0402 »

Mam gołą wersję, najnowsza łatka to 2.3.3(DAQH)? Kiedyś muszę spróbować rządzić od hrabiego, gdzieś w Królestwie Polskim, w trybie ironman. ;)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

czarek0402 pisze:Mam gołą wersję, najnowsza łatka to 2.3.3(DAQH)? Kiedyś muszę spróbować rządzić od hrabiego, gdzieś w Królestwie Polskim, w trybie ironman. ;)
Tak to najnowsza łatka.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Vandal
Sergent
Posty: 135
Rejestracja: czwartek, 6 marca 2014, 16:01
Lokalizacja: Warszawa

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: Vandal »

Przy okazji - jeżeli ktoś chce spróbować CK2, to do poniedziałku na Steamie można pograć w grę za darmo i kupić z dużym rabatem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

WarHammster pisze:Ostatnio pogrywam sobie w CKII Obodrzycami (czytam Pod Pogańskim Sztandarem). Zacząłem rozgrywkę od VIII wieku. Szybko podbiłem Wieletów, Ranów, Sorbów, Pomorzan i Prusów. Frankowie od pierwszych chwil wysyłali do mnie biskupów. Na początku wszystkich więziłem i brałem za nich okup. Toczyłem długie boje z Dunami i Saksonami. Zdobyłem Holsztyn, Jutlandię, Bawarię i inne tereny Dunów i Saksonów okalające ziemie związku Obodrzyców. Przyszedł czas, że przyjąłem od Franków chrzest i wtedy zaczęły się problemy. Polanie najechali moje ziemie i zdobyli Branibórz. Książe Prus zbuntował się i odłączył od związku. Dunowie wraz z innymi Skandynawami najechali Jutlandię. Poddani książęta nie wysłali nawet jednego woja do pomocy. Po przyjęciu chrztu borykam się z wewnętrznymi problemami, głównie z wiecem (elekcyjny system jest straszny). Po utracie Braniborza sięgnąłem po Prusy i zdobyłem całą Bawarię wymazując Saksonów z historii (tak mi się wydawało). Niestety radość nie trwała długo. Dunowie ponownie najechali ziemie Obodrzyców. Zaraz po nich ruszyli Polanie i trzy powstania słowiańskie w Prusach. Aby tego było mało Widukind wraz z 12 tysiącami saskich wojów (wydarzenie historyczne w grze) dokonał rajzy na Bawarię. To jeszcze nie koniec, mój krewny odłączył się od związku tworząc księstwo Holsztyńskie. Ctibor, były książę Bawarii wyruszył na czele 5 tysięcy wojów na Widukinda, niestety został zabity a jego armia całkowicie rozbita. Jednak uważam to za sukces ponieważ osłabił Saksonów, dzięki czemu odparłem późniejszy ich najazd na Turyngię. udało mi się zniszczyć rajzujących Dunów. Oddałem Łużyce Polanom bez walki, straciłem Bawarie i Saksonia się odrodziła. Podbiłem ponownie Holsztyn. Niestety mam na karku 15 tysięczną armie słowiańskich buntowników palących wszystkie grody na Prusach i Pomorzu. Coś czuję, że koniec Obodrzyców jest bliski. Zbyt wcześnie przeszedłem na chrześcijaństwo. Aktualnie stacjonuje wraz z 4 tysiącami wojów na Ranie. Spore bonusu z tereny pozwalają mi odpierać ataki 3-krotnie liczniejszych armii.
Po kilku miesiącach grania utworzyłem imperium Wielkopomorskie. Aktualny czas gry - XIII wiek.
Obodrzyce podbili (wymienię tylko królestwa):
- Polskę,
- Litwę,
- Danię,
- Germanię,
- Zachodnią Francję,
- Brytanię,
- Akwintanię,
- Fryzję.

Wczoraj zleciłem zamordowanie Króla Italii - mojego kuzyna i jego syna. Pozostawiłem przy życiu nieletnią córę i zaręczyłem ją ze swoim wnukiem. Teraz czekam na własną śmierć i śmierć syna: grę zacznę potomkiem wnuka jako prawdopodobny imperator całej Europy ponieważ utworzenie świętego cesarstwa rzymskiego jest już w zasięgu ręki: tylko Italii brakuje (i chyba Wschodniej Francji).

Obodrzyce aktualnie podzieleni są na trzy rody:
- Pomorski (najczęściej przy władzy)
- Niemiecki
- Francuski (sporadycznie przy władzy)

Papieżem najczęściej pozostaje Obodryta lub Lechowicz.
Ostatnie państewka słowiańskie stanowią Lechowiczowie z Jaćwięży i Radymiczowie

Pozostaje mi jeszcze podbić Wschodnią Francję i Bawarie. Później sięgnę po muzułmańską Hiszpianię i ziemię świętą. Mam nadzieję, że z tej gry wpadną mi dwa achivy: z utworzenia HRE i graniczenia z islamem poprzez Jerozolimę.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

Gra Obodrytami (tryb Ironman) zakończona.

Sukcesy:
Utworzenie Imperium Wielkiego Pomorza (moja fanaberia)
Utworzenie Świętego Cesarstwa Rzymskiego
Podbicie Grecji

Porażki:
Brak :)

Obrazek

Przy zakończeniu, miałem już 22k z wojsk domeny (+około 8k zaciężnych) i już grubo ponad 100k od wasali:
Obrazek

Wynik to niespełna 300k:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

I cesarzowie ŚCR:
Obrazek

Kolejna gra:
Mercja.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: Strategos »

Gratulacje Mistrzu! Może powinieneś założyć dział porady CK II jak z lennika Aksum stać się Cesarzem Rzymskim narodu Etiopskiego :) ?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
oreczek
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: sobota, 11 lipca 2015, 18:00

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: oreczek »

Witam mam pytanie odnośnie dziedziczenia miast i zamków przez moich baronów.
Jeżeli na przykład podaruje miasto, czy też zamek dalekiemu członkowi mojego rodu, (brak roszczeń do tronu itp.)
a będzie miał on więcej niż jednego syna, to czy przy podziale majątku tu mam na myśli złoto, które baron zarobił w trakcie panowania a nie wydał na ulepszenia, odziedziczy wyłącznie główny spadkobierca, czy też np. 400 g zostanie podzielonych na 3 synów?
Anders
Lieutenant
Posty: 508
Rejestracja: niedziela, 8 października 2006, 16:19
Lokalizacja: Łódź

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: Anders »

Czy tu jet tak jak w I, że w którymś momencie przychodzą tatarzy i niszczą wszystko na swojej drodze? Nigdy nie udało mi się zatrzymać ordy, prawie nie ruszała jej atrycja, a zwykle liczyła bodaj 5-6 x 25000.
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

Oreczek, dziedziczy tylko jeden spadkobierca czyli najstarszy syn (Gavelkind) w przypadku posiadania tylko jednego zamku. Nie wiem natomiast jak to jest w przypadku kiedy baron ma 2 i więcej zamków a posiada kilku synów ale wydaję mi się, że i tak dziedziczy całe złoto najstarszy. Jeśli w królestwie, księstwie imperium panuje Primogeniture to nie ma się o co martwić ponieważ wszystko dziedziczy jeden spadkobierca. Jeśli chodzi o miasta to one nie podlegają dziedziczenia tylko wolnej elekcji, owszem może się zdarzyć tak, że jeden ludek z twojej dynastii zostanie wybrany na burmistrza.

W CKII jest wydarzenie (historyczne), które informuje o nadciągającej hordzie. Następnie po jakimś czasie (na mapie - zakrytej) widać, jak stepy zmieniają barwę na żółtą - w zależności od AI gry Złota Orda może obrać kilka tras, skupić się na Rusinach, przewalić się do Polski lub uderzyć na arabów. Złota Orda po zdobyciu jednej prowincji staję się frakcją (imperium): od tej pory może budować nowe włości, werbować ludzi i wdawać się w mariaże. ZO początkowo posiada potężną armię (około 100k ludzi) ale porusza się w kilku grupach i każde miasto czy baronie bierze ze szturmu i powoli stopniowo topnieje, także po walkach z różnymi władcami. Jeśli się da to najlepiej wydać syna/córkę za kogoś z bliskiej rodziny Hana w celu pozyskania sojuszu. Ja ani razu nie miałem problemów z Ordą - tylko raz odważyła się ruszyć na Imperium Wenedyjskie :). Skupiłem swoją brać w Krakowie, gdzie najlepiej się bronić (mocne bonusy do obrony), czekałem aż hordy zdobędą jak najwięcej moich włości tym samym tracąc sporą część wojowników oraz z uwagi na niewystarczający limit ichniego zaopatrzenia. Później odbijałem prowincję i zajmowałem ichnich prowincję, gdzie po kilku latach wygrałem i dostałem sporo złota :). Jednak nie obyło się bez strat, czasem traciłem którąś z ruskich prowincji, m.in Moskwę. Zaś w innych grach Orda skupiała się na stepach, Rusinach czy arabach. Częstokroć biorę mariaż z Hanem Ordy.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
runnersan
Capitaine-Adjudant-Major
Posty: 998
Rejestracja: poniedziałek, 21 sierpnia 2006, 18:16
Has thanked: 2 times
Been thanked: 10 times

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: runnersan »

Taktyka czekania w Krakowie dalej się sprawdza po nowym dodatku? Wiem, że teraz ordy mają możliwość niszczenia osad i mogą Ci prowincje w pustkowia zmienić.
Zapraszam do przeglądania...

http://wirtualnygeneral.blogspot.com/
Awatar użytkownika
Strategos
Censor
Posty: 8264
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 17:53
Lokalizacja: Łódź

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: Strategos »

WarHammster pisze: Jeśli się da to najlepiej wydać syna/córkę za kogoś z bliskiej rodziny Hana w celu pozyskania sojuszu.
Tak miałem w przypadku sojuszu z jedną z Ord ale dopiero w momencie, gdy jej elita stała się prawosławna.
Czy da się zorganizować mariaż w przypadku innych religii narzeczonych?
Nie spotkamy się z odmową z przyczyn religijnych?
Pogubiłem się, jak to teraz działa (w dawnych wersjach udawały się jak pamiętam mariaże mimo tej przeciwności z muzułmanami)?
"Bądź szybki jak wicher, spokojny jak las, napastliwy i żarłoczny jak ogień, niewzruszony jak góra, nieprzenikniony jak ciemność, nagły jak piorun"

Sun Tzu
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Crusader Kings II (Paradox)

Post autor: WarHammster »

Fakt, nie zwróciłem na to uwagi. Mariaże można zawierać tylko w obrębie danej grupy religijnej (np. miaphysyci, ortodoksi, chrześcijanie). Grając Polakami (zgodnie z moim powyższym postem) panowało u mnie zreformowane pogaństwo i mogłem zawierać mariaże z poganami z Ordy :), oczywiście do mariaży z poganami inszymi nie musiałem mieć zreformowanej wiary.

Nie wiem jak się sprawdza czekanie w Krakowie na nowym dodatku ponieważ nie mam ostatnich dwóch tzn.:
The Way of Life
The Horse Lords

W pustkowia, ciekawe :). Jak mi wróci ochota na CKII to kupię ten dodatek :).
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 lutego 2016, 13:34 przez WarHammster, łącznie zmieniany 1 raz.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Herold
Enfant de troupe
Posty: 1
Rejestracja: wtorek, 10 listopada 2015, 22:41

Crusader kings 2 Game of thrones i problem z zapisywaniem.

Post autor: Herold »

Witam, mam problem z tym modem. Gdy chcę zapisać grę to wywala mnie do pulpitu. Co mam robić ? (Mam wersję steam).

W plikach gry nie mam w ogóle pliku ,,Save games " a jakoś mi się w normalnej grze zapisuje. Po za tym nie widzę pliku z modem. W pliku ,,mods" mam napisane ,,Dont install mods in this folder ". Co mam robić ? Prosił bym o instrukcję w punktach.

Z góry dziękuję. :mrgreen:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”