Strategie

Forum historyczno-wargamingowe
Teraz jest piątek, 17 sierpnia 2018, 20:35

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: War Thunder
PostNapisane: poniedziałek, 4 marca 2013, 23:06 
Major General

Czyli takie World of Tanks w powietrzu. Oczywiście twórcy WoT przygotowują World of Warplanes (które jest na etapie zamkniętej bety), ale War Thunder ma moim zdaniem przewagę:
- jest robiony przez ekipę, która wcześniej stworzyła chociażby Il-2 Sturmovik: Birds of Prey (nie, żebym był znawcą symulatorów :D ),
- zamiast wymieniać jeden pojazd na drugi tworzymy kolekcję i możemy swobodnie rozdawać samoloty między nasze załogi (choć samoloty nie mogą się powtarzać + musimy wpierw zapłacić punktami za szkolenie każdej z załóg w obsłudze danego modelu),
- w ramach każdej nacji mamy kilka załóg (na starcie 3 na nację), które podczas rozgrywki liczą się jak "życia" - po zestrzeleniu jednej możemy zacząć grę kolejną, aż do zestrzelenia wszystkich,
- lista samolotów nie składa się w 70% z prototypów i konstrukcji powojennych - jedynie kilka pierwszych samolotów to przestarzałe konstrukcje, oprócz nich 1 czy 2 najlepsze konstrukcje z danej nacji są z czasów wojny w Korei; kilka prototypów i samolotów zdobycznych możemy odblokować za dodatkowe punkty (zdobywane w specjalnych misjach lub kupowane za pieniądze) albo dostać w prezencie,
- oprócz gry arcade z mieszanką przeróżnych samolotów mamy bitwy historyczne, kampanię, a także misje kooperatywne (można np. zapolować na admirała Yamamoto) - póki co nie miałem okazji w nie zagrać.

Wybór samolotów jest szeroki - myśliwce, myśliwce pokładowe, ciężkie myśliwce, bombowce, samoloty szturmowe, bombowce pokładowe... Póki co latam tylko myśliwcami, ale chyba wszystkie typy są użyteczne, choć to oczywiście zależy od typu misji. Zdarzyło mi się, że myśliwce zajęły się sobą, a bombowce jednej ze stron zniszczyły cele naziemne drugiej i było po rozgrywce.
Nacji mamy 5: USA, Wielka Brytania, Niemcy, ZSRR i Japonia. Do tego Brytyjczycy mają dostęp do 2 samolotów australijskich (2 wersje Boomeranga) jako samolotów specjalnych (czyli jak zdobyczne/prototypowe), a Niemcy mają jedno drzewko konstrukcji włoskich.

Awansowanie jest dość szybkie - w jeden dzień dorobiłem się 4 nowych maszyn (2 amerykańskich i 2 japońskich). Gorzej za to z ulepszaniem samolotów - niby jakieś są, ale niewiele i trzeba niesamowicie dużo samolotem polatać, by je odblokować.

Na razie jest dość mało misji, przynajmniej tych z trybu arcade - ale w multi nie tylko o nowe mapy chodzi.

Poważniejszą wadą jest balans dobierania przeciwników. Na początku, przy samolotach poziomów 0 i 1, było dobrze. Jedynie kilka razy pojawiły się Cataliny (bombowce 1 poziomu) i w zasadzie same wygrywały grę, bo masowo niszczyły cele naziemne.
Ale jak dorobiłem się samolotów 2 poziomu (Buffalo i Hayabusa), nagle zaczęło mnie rzucać przeciwko Spitfire'om, Warhawkom, Bf 109 (maszyny 4 poziomu i wyżej)... A ja nadal mam 2 załogi latające na myśliwcach 0 poziomu. Mam nadzieję, że jakoś to poprawią (na razie mamy do czynienia z otwartą betą).

Kolejnym minusem jest skuteczność tylnych kmów na bombowcach - mam wrażenie, że są za dobre jak na broń-straszak.

Gdybym kogoś zainteresował, oto link do strony gry: http://warthunder.com/en/

Twórcy planują w ramach jednej gry wprowadzić jeszcze kontrolowane przez graczy jednostki naziemne i morskie (na razie są zautomatyzowane), ale dla mnie to już trochę przesada.

The Node / Sturmovik Commander PL Zapraszam!

Tytuł: Re: War Thunder
PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 14:57 
General

MM wygląda w ten sposób, że dobiera cię według najwyższych samolotów jakie masz w hangarze - z jakimś lekkim naddatkiem. Czyli jeżeli masz samolot 5 poziomu to będzie cię rzucało na takie maszyny - lub nawet 6-7 - nie patrząc na to, że masz także Swordfisha z rezerwy.

Generalnie opłaca się trzymać zrównoważony garaż - np. Sowietami poszedłem w bombowce i o ile na mapach z misjami do bombardowań się przydaję, to Stalingrad w trybie dominacji powoduje, że jestem niemal bezużyteczny.

Tylne km w bombowcach są skuteczne jeśli:
a) jest bardzo dobrze wyszkolony strzelec
b) pilot przełączy się na sterowanie ręczne - co nie zawsze jest możliwe.

Generalnie opłaca sie latać jednym samolotem do zapełnienia całkowicie paska doświadczenia - wtedy wymienia się go na inny ponieważ po zapełnieniu paska spada ilość doświadczenia przyznawana załodze.

Gra w trybie arcade ma intuicyjne sterowanie - myszka + klawiatura - i jest bardzo łatwa do opanowania.

Jakby ktoś chciał latac w eskadrach to niech mnie łapie na gg (albo pw tutaj) bo w samym WT spędzam mało czasu.

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 18:02 
Major General

Wczoraj wykupiłem po 1 dodatkowej załodze do moich wiodących nacji (USA i Japonia) i latam na zestawie 3 samoloty rezerwy i samolot 1 poziomu, aż wykupię jeszcze 1-2 lepsze maszyny.

Próbowałeś może czegoś poza Arcade? Intrygują mnie misje, popolowałbym sobie na statki.

A co do sterowania, opanowałeś ręczne posługiwanie się lotkami? Mi to za nic nie wychodzi.

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 18:21 
General

Latam tylko arcade i na uproszczonym sterowaniu. - nie jestem aż takim fanem symulatorów, żeby bawić się w zaawansowane sterowanie.

Grałem kilka pojedynczych misji; jak kiedyś będziesz miał czas możemy polatać razem - tylko do misji historycznych trzeba miec odpowiednie poziomy w danej nacji żeby je uruchomić.

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 18:27 
Major General

Przy uproszczonym sterowaniu też można sobie pomóc lotkami - klawisze Q, W, E, A, S, D. Chyba, że ja cały czas gram na zaawansowanym. :mrgreen:
Ale samą myszką sobie radzę, więc chyba nie.

Na misję można by się umówić, pytanie do której nacji. Bo Sowietów, Niemców i Brytyjczyków prawie nie ruszałem.

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 19:30 
General

No ja z kolei mam tylko Brytyjczyków i Sowietów. Ale mogę nadgonić; pierwsze trzy - cztery rangi szybko idą.

PostNapisane: wtorek, 5 marca 2013, 20:48 
Major General

Już wiem, o co chodzi z tą irytującą Cataliną - Sowieci mogą ją kupić za gotówkę i jest u nich z jakiegoś powodu samolotem 1 poziomu... A potem ląduje taki spryciarz na lotnisku i siedzi, bo mało co z poziomów 0-1 potrafi go zestrzelić. I jeszcze ma pretensje, jak się go taranuje.

PostNapisane: środa, 6 marca 2013, 10:17 
General

A wystarczy 50kg bombka i cwaniak przestaje cwaniakować ;) Polecam, testowane - chociaz ja z braku 50 potraktowałem go 500 więc nawet celować nie musiałem.

Faktem jest, że samolot jest niesamowicie pancerny; bez działka albo rakiet nie podchodź.

PostNapisane: środa, 6 marca 2013, 11:17 
Major General

Jak się tłuczemy samolotami rezerwy i 1 poziomu, to prawie nikt nie ma bomb. U mnie tylko 1 samolot.

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 11:40 
Général de Division Commandant de place

Mam pytanie - dużo się trzeba nalatać aby zdobyć D.520?
Gra mi się ściąga powoli więc zastanawiam się czy warto (mam sentyment do lotnictwa), skusiła mnie wizja D.520 i Ki-61.

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 11:58 
Colonel en second

D.520 za kase tylko, Ki-61 Hien - zalezy jak duzo czasu poswiecisz ale jest na niskim tierze, w pol dnia mozna jak tylko Japoncami sie bedzie latac. Bardzo fajna maszynka, pierwszy dobry mysliwiec japonski, w swoim tierze jeden z lepszych. Bardzo, bardzo zwrotny, z relatywnie duza sila ognia.
A cala gierka jest ogolnie fajna, przypomniala mi sie zamknieta beta World of Tanks, wtedy mialem rownie duzo funu. Naprawde warto sprobowac.

http://polskiefigurki.blogspot.com/

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 12:21 

Czyli na D.520 trzeba będzie wyłożyć kasę (no trudno, chyba nigdzie indziej nim nie polatam).
Cieszę się iż Ki-61 jest szybko dostępny, to mój ulubiony japoński myśliwiec i mam z nim (z Ił-2) bardzo miłe wspomnienia.

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 12:23 
Major General

Ki-61a lata się jak marzenie (jedyny japoński myśliwiec, w którym mam wszystko odblokowane), ale nie zgodzę się, że to "pierwszy dobry myśliwiec japoński".
Ki-10 to moim zdaniem najfajniejsza z rezerwowych maszyn - nie ma siły ognia I-15, ale nadrabia zwrotnością.
Ki-43 jest bardzo przyzwoity, latałbym nim więcej, gdyby nie rzucało mnie na maszyny 6-7 poziomu. Ale jak już się dorobiłem lepszych, to bardzo długo zajmował u mnie pozycję rezerwowej maszyny.
A6M2-N, choć przez kiepską zwrotność wymaga trochę wprawy w pilotowaniu, dzięki działkom działa cuda, zwłaszcza na swoim poziomie - nim obok Ki-61a osiągam najwięcej zestrzeleń.

Dotarłem teraz do A6M2 i nim radzę sobie najgorzej ze wszystkim maszyn, z których obecnie korzystam - głównie przez kłopoty ze zwrotnością przy prędkościach powyżej 400 km/h.

Nie zmienia to faktu, że w grze rządzą Bf 109, P-39 i różne ruskie myśliwce, przy czym to ostatnie jest chyba przejawem patriotyzmu autorów.

Punkty na D.520 możesz zdobyć też podczas różnych promocji, ale nie wiem, kiedy będzie następna i jak dużo się ich dostaje.

Edit.
A, no i Ki-61b ma nieco gorszą zwrotność w porównaniu do poprzednika, ale ma za to lepsze uzbrojenie.

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 17:05 

A jak się prezentuje kwestia włoska? Trudno się rozwija, jak się prezentują ich myśliwce (szczególnie Fiat CR.42 i Macchi Mc.202) w tej grze (wiem jak w historii było. ;)).

PostNapisane: piątek, 19 kwietnia 2013, 17:14 
Colonel en second

Tak jak w historii:) Wlosi sa na razie czescia drzewka niemieckiego, docelowo maja dostac ponoc wlasne. Ich maszynki sa mocno srednie moim zdaniem, sa tez maszynami pierwszych paru poziomow, wiec szalu nie ma.

http://polskiefigurki.blogspot.com/

Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1037 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 70  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1 [ DST ]