War Thunder

Oczywiście najbardziej lubimy strategie i gry historyczne.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: War Thunder

Post autor: SPIDIvonMARDER »

Kilka pierwszych wrażeń po nowym patchu:

1. Bombowcem ciężko trafić cel naziemny. O ile wcześniej pojedynczym przelotem He 111 nad kolumna pancerną mogłem zdobyć nawet 5 fragów, teraz z trudem zdobywam jeden. pudłuję Stukasami (!), co mi się wcześniej nie zdarzało. Wyższe nagrody za cele nie rekompensują zmarnowanych bomb i czasu.
2. Walki myśliwskie stały się szybsze. Rachu ciachu i do piachu.
3. Nie wiem jeszcze, co myśleć o zmniejszeniu liczby tierów. Mam wrażenie, że zrobił się lekki chaos.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Sarmor »

Dalsze wrażenia z gry HB - jak zatopię 2 statki czy zniszczę most, to nawet wychodzę na plus. :) Co prawda jeszcze nie udało mi się wrócić do bazy po nowe bomby, ale co tam...
Za to jak mnie coś dopadnie wcześniej lub ktoś te cele zniszczy przede mną, to dupa, nagrody za pojazdy są niskie i z reguły kończę z wynikiem 800-1200 na minusie. A te wszystkie szczęśliwe trafienia są ultra frustrujące - ostatnio po doleceniu do celu pelotka ogłuszyła mi pilota...
Mam pokusę kupić sobie do tego B-25, ale muszę jeszcze wcześniej trochę zarobić (bo to durne nowe drzewko przed zdobyciem P-38 kazało mi nie tylko "opracować" P-400, ale jeszcze go wykupić, choć nie zamierzam nim latać).
Trochę żałuję, że Lightning nie ma opcji zostania szturmowcem... Trzeba będzie wziąć się za Thunderbolta.
SPIDIvonMARDER pisze:3. Nie wiem jeszcze, co myśleć o zmniejszeniu liczby tierów. Mam wrażenie, że zrobił się lekki chaos.
Wydaje mi się, że jest mniejszy chaos, niż poprzednio. Zmniejszyła się rozpiętość Tierów (kiedyś widziałem bitwy 0-8, teraz z reguły 2-3 lub 3-4, przy czym dominuje zawsze jedna grupa) a sam podział IMO jest sensowniejszy - nigdy nie rozumiałem, czemu pierwsze prawdziwe Zero (2 myśliwiec z działkami u Japończyków, ale prawie bez amunicji) czy myśliwce USN (same półcalówki i brak możliwości skręcania) były zrównane np. ze środkowymi Bf-109.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Telamon »

Dalsze wrażenia z gry HB - jak zatopię 2 statki czy zniszczę most, to nawet wychodzę na plus. :) Co prawda jeszcze nie udało mi się wrócić do bazy po nowe bomby, ale co tam...
Spróbuj polatać SBD-5. Świetny samolot, zwłaszcza na niektórych mapach (Berlin 1945). Z racji niskiego lvl nie natykasz się raczej na wypasione myśliwce, twój strzelec ma podwójny km, dźwigasz chyba 500kg bombę. Ale to kmami siejesz spustoszenie niszcząc miękkie cele jak działa plot. Latałem tym trochę i nawet koksiłem.
Awatar użytkownika
SPIDIvonMARDER
Hauptmann
Posty: 766
Rejestracja: sobota, 4 czerwca 2011, 10:37
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 10 times
Been thanked: 31 times

Re: War Thunder

Post autor: SPIDIvonMARDER »

To się zgodzę, że stary podział tierów był niesprawiedliwy (Me-109 na 5 tierze, a Iły-2 na 4? Czemu?), ale teraz latając np. jakimś japońskim 3 tierowym złomem walczę z Messerschmittami. Tzn one walczą, a ja ginę :)
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Sarmor »

A wcześniej nie walczyłeś? :P
3-tierowym według którego podziału?

@Telamon
O słabszych maszynkach jakoś zapomniałem... To może być niegłupie wyjście. Choć bomba 1000-funtowa jest zawsze jedna (jakoś przyzwyczaiłem się do 4 500 funtowych). Zobaczymy, co da się nim zdziałać.
Może i z Japończykami tak zrobię? Bo na razie z HB czekam na najnowszy bombowiec morski.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Telamon »

Przed patchem (ciągle pobieram) niski lvl USA rzucało jedynie na ZSRR i Japońców, dało się więc przeżyć takim SBD-5 - nie ma co się skupiać na bombie (chyba, że zaatakujesz okręt), tutaj kosisz kmami - SBD-5 ma fajną prędkość i niezłą zwrotność do takich operacji, ustawiasz skupienie karabinów na 800 metrów i już z 1 km rozpoczynasz ostrzał. Karabinki są potężne. Długo nim nie grałem ale pamiętam, że w jednym przelocie sprałem jakoś tak 30 celów naziemnych i zestrzeliłem 1-2 samoloty. :D

B-25... jeżeli masz wyszkolonych strzelców możesz ryzykować ale nie polecam. Nad Pacyfikiem nie radziły sobie tak źle (ale teraz jest ten tiuning działek Ki-45...), origami padało od byle serii... ale Europa to inna bajka, tutaj nawet Me-109 cię może zarąbać działkami, a co dopiero Me-410 lub Do-217... w jednym locie na Ju-87G-2 zestrzeliłem od niechcenia 3 B-25 (w tym dwa w ataku czołowym! :D )... to jeden z nielicznych samolotów, które jestem wstanie dogonić z lotu nurkowego na Złomku. Do tego wielka, więc trafienie z 37mm działka (z dwóch działek) nie jest specjalnie trudne.

Nie zapominajmy też o dzielnych Sowietach z ich plazma gunami w Yakach-9 i Aircobrach. ;)
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Przemos19 »

Ki-45 stał się wreszcie grywalny, jakby celność działek wzrosła. A6M2 też morderczy się stał bardziej.
IŁ-2 wytrzymał całkiem ostry ostrzał, pancerz mu ulepszyli?
USA - tutaj widzę wzrost potencjału na serii FxF.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Telamon »

Ki-45 stał się wreszcie grywalny, jakby celność działek wzrosła
Nie widzę powodów aby ten samolot był wcześniej uznawany za niegrywalny. Mam nim dobry stosunek zwycięstw do strat. Samolot szybki, bardzo zwrotny (zwrotniejszy niż myśliwce aliantów wyjąwszy P-63) i z działkiem 37mm. :P To, że celne nie było przeszkodą z racji jego wielkiej zwrotności (i możliwości siedzenia wrogowi na ogonie). Dodajmy do tego, że zaczynaliśmy najczęściej na 3k metrów.

Jeżeli uczynili go jeszcze bardziej niszczycielską maszyną... cóż, szkoda USA bo już wcześniej życia nie mieli...
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Przemos19 »

Ki-45 zwrotny? O_o chyba mamy różne pojęcia zwrotności. Denerwowało mnie to, że na czołówce nie dało się nic trafić bo pociski leciały ładnie na boki. Teraz jakby lepiej.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Telamon »

Tak, zwrotny - gros samolotów jakie zestrzeliłem to były myśliwce US Army/Navy i RKKA. W tym toczyłem zwycięskie walki z US Zero. W walce kołowej, tym bardziej gdy pilnujemy energii (tzn. gdy wchodzimy na dobrej prędkości do walki). Trochę ich zestrzeliłem, a ubiłbym jeszcze więcej gdyby nie mój internet. Celność działka to faktycznie był drobny problem (trzeba było zamiast snajperem stać się Rambo i walić serią) ale też tragicznie nie było (pamiętam jak stojąc na lotnisku zestrzeliłem atakującego mnie od czoła F6F. :D). Jeżeli go ulepszyli to tylko się cieszyć bo to mój ulubiony samolot (na równi z Ki-61 i D.520) w całej grze.
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Przemos19 »

Amerykański tier dzięki P400 jest lepszy :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Sarmor »

A bardzo on się różni od P-39, poza 20mm zamiast 37mm? Bo niby kazali mi go kupić, ale jakoś nie widzę sensu korzystania z niego, gdy mam 2 normalne Airacobry.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Przemos19 »

Nie wiem co ma Aircobra, wiem że ten ma 4 rodzaje uzbrojenia :D
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Sarmor »

Ale w jakim sensie 4?

Airacobra ma działko 37mm, 4 .50 cal. i w jednej wersji dodatkowo 2 7.62mm. Plus teraz dano im wyrzutnie rakiet.

I poprawny zapis to Airacobra, nie wiem dlaczego.
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: War Thunder

Post autor: Przemos19 »

P400 ma 20mm, 2 rodzaje 12,7 i 7,62mm.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Gry komputerowe”