Sturmovik Commander (Assault Publishing)

Recenzje przepisów, relacje z rozgrywek (After Action Reports), zasady domowe.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Osobiście polecam skalę 6mm (2mm ma IMHO zbyt mały wybór modeli i trudno jest poznać typy samolotów):

1/285
GHQ (dobra jakość, jednak dość drogie i mały wybór samolotów, jednak p-lotki mają niezłe)
CinC (zaskakująco dobra jakość, dość drogie, trochę wybór lepszy, zbyt miękki stop)
Raiden Miniatures (jakość "wargaming", duży wybór, niska cena)

1/300
Scotia (jakość ponoć ujdzie, niska cena, OGROMNY wybór)
Navar (j/w)
Skytrex (nie próbowałem, jednak czytałem, że miewają problemy z jakością).

Obie skale są ze sobą porównywalne (~5% wielkości modeli), co w praktyce 6mm umożliwia mieszanie ich mieszanie w ramach jednej kolekcji.
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

No do scotii mam wlasnie dostep, a i tanie jak barszcz (tylko pytanie czy mozna je kupic z podstawkami lotniczymi hmm)przy okazji odbierz wiadomosci ode mnie w znanej sprawie XD

Pozdro i dzieki za info!
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

ACHTUNG, ACHTUNG!

Po ponad miesięcznej pracy, właśnie zamieściłem najnowszą wersję squadron listu dla Luftwaffe! Zawiera ona ogrom nowych samolotów, nowe zasady, korekty błędów oraz drobne poprawki stylu.
Jak zwykle do pobrania za friko z www.sturmovik-commander.com :cool:
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Wstydzilibyście się Panowie! :oops: ;)
Oto, co dzisiaj przypadkiem znalazłem w sieci!
http://www.megaupload.com/?d=8CZ82AAO
Awatar użytkownika
apj
Lieutenant
Posty: 564
Rejestracja: środa, 12 kwietnia 2006, 12:59
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: apj »

Coz trzeba pogratulowac ! Jezeli ludziom sie chce piracic legalne bezplatne zasady gry... to jest to definitywny sukces. Z drugiej strony wiem ze sa osoby ktore sciagaja pliki wylacznie z takich serwisow... :rotfl:
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Nie wiem czy ściągnąłeś ten pliczek. To jest hiszpańska wersja językowa.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

To pewnie sygnał, że czas na polską wersje :>
Awatar użytkownika
maly_kapral
Capitaine
Posty: 830
Rejestracja: czwartek, 1 marca 2007, 14:22
Lokalizacja: Kościan pod Poznaniem

Post autor: maly_kapral »

oj to by na pewno było dobre posunięcie.... sam chętnie bym pograł ale bariera językowa nie pozwala... dośc kłopotów miałem ze Scramble! z tłumaczeniem...
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

O polskiej wersji myślę od pewnego czasu, ale poczekam aż skończymy wejsję gry 1.5, która palnuję zostawić jako "ostateczną" przez dłuższy czas. Koryguje ona kilka drobiazgów, uściśla kilka zasad i dodaje dwa czy trzy najlepsze pomysły.

Ale do rzeczy: własne zakończyliśmy nasz "Maraton Modułów", w którym opublikowaliśmy 7 opcjonalnych rozszerzeń do gry, aby uczynić ją jeszcze fajniejszą i klawszą!

'Formations', jak sama nazwa wskazuje, dodaje formacje samolotów. Nie tylko dodają one nowe taktyki, ale również umożliwiają rozgrywanie naprawdę dużych bitew w rozsądnym czasie!

'Barrage Balloons" - czy balony zaporowe. Nic dodać, nić ująć. Problemem może być tylko zdobycie modeli.

'Aces' dodają rozszeżone zasady doświadczonych pilotów.

'Incoming!' - ciekawostka, która zwykle była ignorowana w bitewniakach - możliwość wezwania wsparcia artyleryjskiego przy pomocy pozornie nieszkodliwych samolotów rozpoznawczych.

'Secret Weapons' - czyli rozszeżenie obejmujące kilka naprawdę ciekawych, broni z okresu WW2 światowej używanych operacyjnie.

'Alliances' klaryfikuje zasady wystawiania sojuszy oraz gier wieloosobowych.

'Nightfight' dodaje zaawansowane zasady walki w nocy. Czyli bomby świetlne, szperacze, oznaczanie celów i kilka innych możliwości, a wszystko to oparte na prostym i sprytnym systemie modyfikatorów do testu wyszkolenia.

Regia Aeronatica jest już praktycznie skończona, opublikowana zostanie pod koniec miesiąca. Między czasie jeszcze jeden squadron list, dokładnie 10-go maja. Teraz zagadka: siły jakiego państwa reprezentował i dlaczego?

I który bitewniak to potrafi? ;)


PS. Dla osób preferujących dyskusje za pomocą e-maili założliśmy grupę dyskusyjną, do której można się zapisać po poniższym adresem:
http://games.groups.yahoo.com/group/stu ... commander/
Awatar użytkownika
Cezary29
Adjudant-Major
Posty: 321
Rejestracja: poniedziałek, 23 lipca 2007, 12:21
Lokalizacja: 3miasto

Post autor: Cezary29 »

Genialnie genialnie, widze ze SC wdziera sie szturmem na scene bitewniakowa. Kawal dobrej roboty MKG i tyle, mam nadzieje ze w koncu uda mi sie zagrac w wakacje jakas minikampanie :jupi:
________________________________
si vis pacem para bellum
_________________________________
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Albo mój entuzjazm jest zaraźliwy, albo tym razem mam szczęscie do ludzi, bowiem na razie nasz stały zespół, przócz mnie, składa się z trzech osób:

Iean z UK, osoba w cieniu, sprawdzająca wszystkie moje teksty pod względem poprawności językowej, bez niego nie dałoby rady

Martin z Finlandii - głowny autor dywizjonów FAF i IJAAS, niezastąpiony ostatnio komentator zasad oraz maniak nawet większy ode mnie. Właśnie wziął na tapetę dywizjon RNFAA (czyli zaczął od zakupu kilku książek!), w związku z czym myślę, że niedługo szkic będzi gotów.

Pablo z Hiszpanii - autor hiszpańskiej wersji językowej oraz główna osoba pracująca nad pod-projektem Spanish Civil War.

Bez nich rozwój SturmComm na pewno nie byłby tak dynamiczny, jesli w ogóle byłby możliwy i uznanie im się należy w stopniu większym niz mi.


PS. Właśnie wczoraj dostałem bardzo fajny szkic modułu dodającego operacje ratunkowe na morzu.
Awatar użytkownika
czaki
Chorąży koronny
Posty: 1337
Rejestracja: niedziela, 11 stycznia 2009, 21:24
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: czaki »

MKG - trzymam kciuki za każdy nowy dodatek, a jeszcze bardziej za polską wersję językową SC. Przydała by sie bardzo, bo mam paru znajomych, którzy jakoś czują opór przed wkręceniem się w SC z powodu języka właśnie.
Awatar użytkownika
Jarek
Général en Chef
Posty: 4621
Rejestracja: środa, 7 lutego 2007, 10:48
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Has thanked: 9 times
Been thanked: 85 times

Post autor: Jarek »

Ja tez się podpisuję pod tym co czaki napisał, grałem troche w Scramble! i jakoś nie mogę się za Sturmovika zabrać, jak by był "po naszemu" to być może by mi się zachciało bardziej :)
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Od dwóch dni można pobrać Holendrów (1940 oraz Pacyfik 1941-42). W kwestii tłumaczenia: zajmę się tym, po publikacji wersji zasad podstawowych w wersji 1.5, które na dłuższy czas planuję jako ostateczne.
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 760
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Post autor: MKG »

Właśnie opublikowaliśmy zasady do 343 Kokutai, które zapoczątkują serię artykułów dodających do gry sławne jednostki. Następny w kolejce jest 303 :pom:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Systemy historyczne - od początku XX w.”