Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Konwent gier bitewnych odbywający się w Warszawie w klubie "Agresor"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Raleen »

Dostałem niedawno propozycję zorganizowania imprezy, póki co raczej kameralnej, w reprezentacyjnym miejscu w Warszawie, na co wstępnie przystałem, bo z różnych względów uważam, że warto i może to być nowa jakość jeśli chodzi o nasze hobby.

Miejscem tym jest Główna Księgarnia Naukowa im. Bolesława Prusa, przy Krakowskim Przedmieściu, naprzeciwko głównej bramy Uniwersytetu Warszawskiego.

Zacznę od tego, że w zamierzeniu ma być to impreza poświęcona zarówno grom planszowym, jak i figurkowym, chociaż w tym przypadku nie ukrywam, że bardziej liczę na graczy figurkowych, jako że poza "Grenadierem" brakuje w Warszawie imprezy poświęconej bitewniakom historycznym, a i na "Grenadiera" nie wszystkim po drodze. Z kolei na potrzeby planszówek powstał już konwent "Strategos". Zachęcam jednak i graczy planszówkowych do wejścia w temat.

Proponowany termin imprezy: 6 sierpnia 2016 (ewentualnie w drugiej kolejności zastanawiamy się jeszcze nad 20 sierpnia, w obu przypadkach to są soboty; możliwe są też sąsiadujące z nimi niedziele - 7 sierpnia i 21 sierpnia).

Impreza (czy event wargamingowy - jak to nazwiemy nie jest chyba najważniejsze) byłby jednodniowy. Nie będzie to więc typowy konwent, przynajmniej na razie. Raczej nastawiona będzie na granie, ale i na pokazywanie gościom naszego hobby, gdyby pojawiły się jakieś pytania jak to działa, gdzie można zagrać itp.

Tyle na wstępie. Z niektórymi już rozmawiałem, m.in. z Xardasem, Greebo i Warhammsterem i wstępnie zapowiedzieli swój udział.

Mam pytanie kto z Was byłby chętny pojawić się na takiej imprezie i w co byście chcieli zagrać?

Jeśli przedsięwzięcie wypali, mamy szanse na stałe zagościć na Krakowskim Przedmieściu i częściej organizować takie eventy. Mogą też z tego wyniknąć inne korzyści, więc zachęcam do zainteresowania się tematem.

Nazwę konwentu stworzyłem sam, wykorzystując jeden ze swoich pomysłów nazewniczych, jaki pojawił się przy powoływaniu do życia "Strategosa".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: WarHammster »

Zabiorę Słowian i kameralnie zagramy w Gniazdo. Modele IIWŚ i makiety mogę udostępnić Maciejowi, gdyby brodacz był zainteresowany. Do Gniazda mogę zaprosić dwie osoby, jeśli byliby chętni. Bardzo fajna inicjatywa.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Szary
Sous-lieutenant
Posty: 363
Rejestracja: środa, 26 lutego 2014, 20:16
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 19 times
Been thanked: 12 times

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Szary »

Biada, biada, jestem wtedy na obozie harcerskim. :( Coś w tym roku mam wybitny niefart...

Ale powodzenia, to bardzo fajne miejsce, mimo lokalizacji ceny często mają rozum i godność człowieka.
Awatar użytkownika
Herman
Lieutenant
Posty: 593
Rejestracja: poniedziałek, 24 października 2011, 17:05
Lokalizacja: ukochana Warszawa
Been thanked: 3 times

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Herman »

Ja bym wpadł, ale będę w tym terminie nad morzem 8-)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Silver »

Niestety do połowy sierpnia nie ma mnie w Warszawie.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: xardas12r »

Ja przyjdę albo z Ukrainą w skali 20mm albo jak się nie wyrobię to wezmę Zimną Wojne w 6mm.

Jeżeli ktoś zainteresowany to możemy nawet jakiś bardziej ambitny scenariusz opracować.
Obrazek
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Wilk »

Ja się, nietypowo dla siebie, może pojawię. ;)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Raleen »

Sprawy z naszą imprezą posuwają się do przodu. Dziś byłem na miejscu i rozmawiałem wraz z jabu z szefostwem.

Prawdopodobnie przesunięciu na drugą połowę sierpnia, a być może w ogóle na koniec sierpnia ulegnie jednak termin.

Natomiast gralibyśmy jednak na górze, w miejscowej kawiarence, nie w podziemiach jak to było planowane.

Jak pojawią się szczegóły, będę informował na bieżąco. Z Waszej strony jeśli macie jakieś sugestie co do terminu - wszelkie informacje, że ta bądź inna sobota Wam pasuje bądź nie, będą mi pomocne.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Raleen »

Na pewno się nie pokryje z AgroWarem ani z Muszyną. Te weekendy, w które odbywają się te imprezy, wykluczam.

Natomiast okazało się, że mamy jednak kłopoty organizacyjne z gospodarzem miejsca. Zobaczymy jak to ostatecznie wyjdzie. Wśród Was też zapału wielkiego na granie w sierpniu póki co nie widzę... więc nie wiem czy się bardzo starać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Wilk
Alférez de Navío
Posty: 541
Rejestracja: niedziela, 7 października 2007, 23:28
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Wilk »

Najprawdopodobniej 27-28 sierpnia Mistrzostwa Polski Netrunnera, które niestety wybiorę w razie zbiegu terminów.
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Sarmor »

I jak z datą? Czy 6 sierpnia jest jeszcze prawdopodobny, czy już na pewno impreza będzie później?
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Gladius - nowa impreza wargamingowa w Warszawie

Post autor: Raleen »

Niestety, muszę w ogóle odwołać imprezę.

Przyczyną są sprawy logistyczne po stronie gospodarza, czyli księgarni Prusa. Nie byliśmy w stanie wypracować tutaj zadowalających rozwiązań.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Zablokowany

Wróć do „Konwent GLADIUS”