I Gladius (16-18 czerwiec 2017)

Konwent gier bitewnych odbywający się w Warszawie w klubie "Agresor"
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Raleen »

Rozwijamy powoli stronę "Gladiusa" dodając nowe informacje, głównie o planowanych pokazach i rozgrywkach:

http://konwent-gladius.pl/

Jeśli chodzi o systemy i prezentujących się na imprezie to nadal jeszcze nie wszystko, ale sporo już widać.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: xardas12r »

Obrazek

Serdecznie zapraszamy na zbliżający się konwent. Poniżej plan wydarzenia:

PIĄTEK
16.06.2017 17.00 - 20.00

Systemy:
- Cold War Commander
- Infinity

Wydarzenia i prelekcje:
- Od godziny 20:00 spotkanie integracyjne dla uczestników konwentu

SOBOTA
17.06.2017 10:30 – 21:00

Sklepy i stoiska promocyjne:
- Hexy
- Tank Models
- Tereny do Gier

Systemy:
- Naval Thunder
- Star Scrappers: Battledrill
- Shadow in The Void
- System w realiach pierwszej wojny światowej Greenminiatures
- Bogowie Wojny – Napoleon
- Bogowie Wojny – Lee
- Afterglow
- Gniazdo
- Sława!
- Field of Glory Renaissance
- Wojnacja
- Bolt Action
- Black Powder
- Beyond the Gates of Antares
- Prawem i Lewem
- Battlegroup Blitzkrieg
- Dragon Rampant
- Infinity
- Shadow War: Armageddon
- Dust Tactics

Wydarzenia i prelekcje:
- Czy lasery będą bronią przyszłości?
- O rzeźbieniu figurek
- Dylemat twórcy bitewniaków: historyczność, a grywalność

NIEDZIELA
18.06.2017 10:30 – 19:00

Sklepy i stoiska promocyjne:
- Hexy
- Tank Models
- Tereny do Gier

Systemy:
- Cold War Commander
- Star Scrappers: Battledrill
- Shadow in The Void
- System w realiach pierwszej wojny światowej Greenminiatures
- Bogowie Wojny – Napoleon
- Bogowie Wojny – Lee
- Afterglow
- Dust Tactics
- Dropfleet Commander
- Chain of Command
- Sława!
- Bolt Action
- Black Powder
- Beyond the Gates of Antares
- Hail Caesar
- Infinity


Wydarzenia i prelekcje:
- Czy moje jednostki mogą wszystko? - wpływ ograniczeń związanych ze sposobami i techniką dowodzenia na przebieg bitwy na przykładzie wojny secesyjnej
- Dlaczego czołg ma się dobrze?: Realia współczesnej wojny lądowej
- Rozważania o balansie - punkt widzenia projektanta


Plan może jeszcze ulec zmianie.
Zapraszamy do śledzenia wydarzenia,odwiedzenia strony FB konwentu (https://www.facebook.com/KonwentGladius/), strony internetowej (http://konwent-gladius.pl) i Forum Strategie (http://strategie.net.pl)
Ostatnio zmieniony środa, 7 czerwca 2017, 22:08 przez xardas12r, łącznie zmieniany 1 raz.
Obrazek
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Raleen »

Dziś dotarły do mnie wieści, że paczka z gratisami od Osprey'a na konwent jest już w drodze :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
Silver
Général de Division
Posty: 3535
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:33
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 104 times

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Silver »

Czy można przyłączyć się do jakiegoś morskiego lub kosmicznego systemu?
Na imprezie ma być bardzo wiele systemów ale czy to pokazy głównie?
Ja wolę gry planszowe i żetony ale figurki mi nie przeszkodzą w rozgrywce.
Czy można byłoby wcześniej zapoznać się z przepisami danego systemu i najlepiej w języku polskim?
Chyba systemy figurkowe nie mają skomplikowanych reguł lecz boję się co do szybkości rozgrywki bo przykładowo będąc kiedyś na Grenadierze widziałem stan rozgrywki po paru godzinach i figurki nie przesunęły się zbyt daleko od poprzedniego stanu.
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: xardas12r »

W sobotę będzie można spróbować Naval Thunder. Do ok 12.00 Będzie bitwa pokazowa - Bitwa na Drodze Duńskiej, ale potem będzie można przetestować zasady osobiście. Pisz na prv, to możemy się umówić to zostawię Ci podręcznik.
Możesz poczytać o systemie tu:
http://twhistoria.blogspot.com/search/l ... results=20

Z tego co wiem MKG będzie pokazywał w akcji SinV-a - też chyba będzie możliwość wypróbowania.
https://www.facebook.com/KonwentGladius ... 7941450333

W niedziele będzie pokaz Dropfleeta, ale w tym wypadku to będzie chyba tylko pokaz, beż możliwości dołączenia, jednak system jest bardzo ciekawy i warty obejrzenia, bo skupia się na walkach desantowych w atmosferze i na orbicie planety
https://www.facebook.com/KonwentGladius ... 9995878461
Obrazek
Awatar użytkownika
twhistoria
Capitaine
Posty: 864
Rejestracja: poniedziałek, 6 października 2014, 13:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 233 times
Been thanked: 137 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: twhistoria »

Silver pisze:Czy można przyłączyć się do jakiegoś morskiego lub kosmicznego systemu?
Na imprezie ma być bardzo wiele systemów ale czy to pokazy głównie?
Ja wolę gry planszowe i żetony ale figurki mi nie przeszkodzą w rozgrywce.
Czy można byłoby wcześniej zapoznać się z przepisami danego systemu i najlepiej w języku polskim?
Chyba systemy figurkowe nie mają skomplikowanych reguł lecz boję się co do szybkości rozgrywki bo przykładowo będąc kiedyś na Grenadierze widziałem stan rozgrywki po paru godzinach i figurki nie przesunęły się zbyt daleko od poprzedniego stanu.
Jeżeli interesują Cię gry morskie to proponuję dołaczenie do grupy FB https://www.facebook.com/groups/990780257698430/.
Zapraszam do zapoznania się z moim blogiem http://twhistoria.blogspot.com
Awatar użytkownika
Sarmor
Lieutenant General
Posty: 4286
Rejestracja: wtorek, 21 września 2010, 14:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 146 times
Been thanked: 110 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Sarmor »

Na stronie konwentu są dłuższe opisy poszczególnych systemów, ale jeśli ktoś chciałby krótki przegląd, to zapraszam na TheNode: http://thenode.pl/wydarzenia/konwenty/1 ... na-gladius :)
TheNode.pl – zapraszam!
Awatar użytkownika
MKG
Adjoint
Posty: 759
Rejestracja: środa, 3 września 2008, 08:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 6 times
Been thanked: 24 times

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: MKG »

Jakby ktoś coś potrzebował ze sklepiku AP to jestem w spakować zamówienia złożone do środy do 18:00 i zabrać je na Gladiusa. Wystarczy złożyć zamówienie, wybrać "local pickup" i w uwagach dodać "Odbiór na Gladiusie".
Awatar użytkownika
WarHammster
Général de Division
Posty: 3211
Rejestracja: czwartek, 8 marca 2012, 22:56
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 9 times
Been thanked: 7 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: WarHammster »

Nie będę mógł uczestniczyć na konwencie. Przepraszam.
http://warhammster.blogspot.com/
W żywocie Herborda - starszyzna nie może podjąć żadnej decyzji bez konsultacji z ludem.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Raleen »

Impreza już jutro. Zwieramy szeregi.

Xardas szykuje konkursy na najlepsze pokazy/prezentacje, więc mam nadzieję, że każdy się postara.
Gratisy od Osprey'a dziś dotarły. Także od innych.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
xardas12r
Generalleutnant
Posty: 3912
Rejestracja: poniedziałek, 27 listopada 2006, 13:05
Lokalizacja: Olsztyn/Warszawa
Been thanked: 21 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: xardas12r »

Dziękuję wszystkim za uczestnictwo w konwencie. Mam nadzieję, że wszystkie potknięcia organizacyjne zostaną mi wybaczone, zaś sam konwent zapisze się dobrze w waszej pamięci.

Zapraszam wszystkich za rok!

Maciej Drążkiewicz

Ps. Pod koniec wziąłem kontakty e-mail od dwóch osób zainteresowanych CWC, jednak w trakcie ogarniania sal zgubiłem te maile :oops: . Prosiłbym o kontakt ponowny, tak żebym mógł dodać te osoby sobie do listy kontaktowej.
Obrazek
Awatar użytkownika
SeeM
Adjudant
Posty: 208
Rejestracja: wtorek, 3 stycznia 2012, 13:55
Has thanked: 42 times
Been thanked: 34 times

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: SeeM »

Ja też dziękuję wszystkim za wspólnie spędzony czas, granie i pokazy. Co prawda byłem tylko w niedzielę i, z tego co czytam, trochę mnie ominęło, ale i tak bardzo mi się podobało.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43314
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3901 times
Been thanked: 2474 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Raleen »

Dziękuję wszystkim, którzy pojawili się na konwencie. Mam nadzieję, że dobrze się bawiliście i udało nam się w jakiejś mierze spełnić Wasze oczekiwania. Po tej imprezie widać, że była duża potrzeba zorganizowania tego rodzaju konwentu, trochę innego niż wielkie imprezy, które dotychczas istnieją, bardziej nastawionego na gry niż na inne, dodatkowe atrakcje i w większym stopniu koncentrującego się na tym co na konwencie wargamingowym powinno być najważniejsze. To co chciałbym podkreślić i za co chciałbym szczególnie podziękować to wyjątkowo zgodna współpraca i zaangażowanie wielu osób, dzięki którym ta impreza mogła zaistnieć. Bez tego by się nie udało. Wbrew pozorom nie jest to takie częste zjawisko. Pod tym względem było to dla mnie wyjątkowe doświadczenie. Organizowałem już bądź współorganizowałem różne konwenty i jeśli chodzi o współpracę organizatorów i grupy ludzi najbardziej zaangażowanych w tworzenie imprezy, pierwsza edycja GLADIUSA przejdzie do historii, przynajmniej w naszym małym światku miłośników wargamingu.

Wkrótce pojawi się na Portalu Strategie obszerna relacja ze zdjęciami. Swoją relację przygotowuje także portal The Node.

Już dziś zapraszam na kolejnego GLADIUSA, mniej więcej za rok (wstępnie mogę powiedzieć, że termin imprezy ulegnie zapewne przesunięciu na przełom czerwca i maja bądź na maj).
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Samuel
Colonel en second
Posty: 1443
Rejestracja: wtorek, 22 listopada 2011, 23:27
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 45 times

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Samuel »

Gratuluję Kolegom z bliskiej i jeszcze bardziej barwnej branży hobbystycznej, a nade wszystko Organizatorom udanego konwentu! Życzę licznych, co najmniej równie udanych edycji "Gladiusa". Na razie zaś do zobaczenia, mam nadzieję, w Niepołomicach, no i licznych wielkich zwycięstw w "małych wojnach"! :)
Awatar użytkownika
Cisza
Général de Brigade
Posty: 2180
Rejestracja: środa, 7 października 2009, 12:40
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Konwent gier bitewnych GLADIUS (16-18.06.2017)

Post autor: Cisza »

Czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków.

Moje kilka spostrzeżeń: Super, że taki konwent dało się zrobić, po raz pierwszy jako wydarzenie typowo dla graczy, a nie przy okazji festynów czy pokazów rekonstruktorów
Liczba gier jak na początek naprawdę niezła, w tym kilka bardzo ciekawych.
Miejsce w sam raz, w centrum, w miarę obszerne, można było się rozłożyć już dzień wcześniej, a atmosfera bardzo przyjazna.

Główny mankament, na który jak słyszałem narzekali sprzedający, to niestety frekwencja. Tutaj trzeba pomyśleć jak sprowadzić i zainteresować osoby spoza środowiska graczy, jak na przyszłość zareklamować konwent tak aby zebrać tych kilkuset odwiedzających, tak aby handlującym opłacało się przyjeżdżać. Może zaczynać reklamę nieco wcześniej i poszerzyć stosowane formy informowania oraz środowiska np. poprzez zrobienie jakiegoś konkursu modelarsko/malarskiego itp.
Ba'tki Machny wspomnij czasy
Gdy do walki brak ci sił
Jak na stepach Ukrainy
Białych i czerwonych bił!
_____________________
www.polewalki.blogspot.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konwent GLADIUS”