Bolt Action 1/72 Śląsk

Forum systemu bitewnego "Bolt Action".
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

Dla niektórych może to być lekką herezją żeby grać w Bolta w 1/72 ale co tam :)

Uważam, że Bolt jest jak dla mnie jednym z najlepszych bitewniaków w jakie grałem. Jednak na sam początek po zobaczeniu ceny figurek lekko się przeraziłem. Stwierdziłem jednak że może warto spróbować zagrać w skali 1/72 jako że dosyć dużo grałem w Battlegroup Kursk i posiadam już armie do niego. Okazało się, że skala ta odpowiada perfekcyjnie grze, a także dostępność i przystępność modeli w Polsce do tej skali także jest większa.

Teraz chciałbym się zapytać czy ktoś z Was jest chętny do pogrania w tej skali lub może już gra na Śląsku? Gdyby coś posiadam dwie armie rosyjską i niemiecką a także własne tereny. Dodatkowo w Katowicach jest kilka sklepów gdzie spokojnie można zagrać. Potrzebna jest tylko druga osoba chętna do zagrania starcia :)
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Telamon »

Uważam, że Bolt jest jak dla mnie jednym z najlepszych bitewniaków w jakie grałem. Jednak na sam początek po zobaczeniu ceny figurek lekko się przeraziłem. Stwierdziłem jednak że może warto spróbować zagrać w skali 1/72 jako że dosyć dużo grałem w Battlegroup Kursk i posiadam już armie do niego. Okazało się, że skala ta odpowiada perfekcyjnie grze, a także dostępność i przystępność modeli w Polsce do tej skali także jest większa.
Czemu? Bolt Action to jeden z najtańszych systemów 28mm w Polsce. Jestem w stanie zbudować grywalną armię za 200zł, a sam wydawca urządza regularne promocje na swe produkty. Dlatego system stał się bardzo popularny, również na Śląsku nie można narzekać na brak graczy.
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

Grywalna to znaczy ile punktów? :D Bo chodzi mi o to na przykład że na 700 pkt. armia w 1/72 zamyka się w 100zł.
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Telamon »

Na 1000 pkt. oczywiście.

Przykładowo Waffen-SS na figurkach Afrika Korps z Perry Miniatures i czołgu Panzer IV z Rubikon Models bądź Warlord Games da nam ładną armię. Oficer, medyk, obserwator artyleryjski, snajper, lekki moździerz, 4 silne drużyny weteranów Waffen-SS (2 z 2xlmg i 2 szturmowe z 3-4 MP-40 i panzerfaustami). Do tego czołg średni z zasadą Tiger Fear. Grywam podobnymi.

Armia Brytyjska na okres tunezyjski. Desert Ratsi z Perry Miniatures plus Churchill z Italeri. Razem 170-180zł. Otrzymujemy oficera, medyka, obserwatora artyleryjskiego (darmowy), snajpera, lekki moździerz, 2 drużyny weterańskiej piechoty (10 ludzi każda), 2x5 SAS z Thompsonami. Na koniec ciężki czołg z pancerzem 10+, który niweluje zwyczajową przewagę niemieckiej broni ppanc.

Ostatecznie:

https://store.warlordgames.com/collecti ... arter-army

Starter na 1000pkt, który da się w Polsce kupić za 220zł.
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

To już sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Dzięki wielkie :) błędnie opierałem się tylko na warlordzie. Teraz trzeba tylko poszukać kogoś chętnego do pogrania
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Telamon »

http://www.strategie.net.pl/viewtopic.php?f=284&t=17655

Tutaj możesz dać ogłoszenie. Warto również zajrzeć na FB i poszukać grupy Bolt Action Wrocław (albo Katowice).

Z Warlorda też się da, patrz na powyższych spadochroniarzy. Ich przeciwnikiem mogłoby być nadal SS (plastikowy zestaw WG), z dużą liczbą STG-44. Zamiast Panzer IV cięższa Pantera (Italeri). Wówczas nadal zamykamy się w 200zł ale nasza armia traci nieco na sile bojowej.
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

Oki, a powiedz mi jeszcze jak jest z Krakowem? Bo możliwe że od października będę tam studiował i warto już poszukać :) a widzę że masz podana lokalizacje tam.
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Telamon »

Kraków to jeden z ważniejszych ośrodków Boltowych w Polsce. Mamy kilkudziesięciu graczy. Z reguły co miesiąc urządza się eventy (ostatnio coś mniej chętnie z powodu braku organizatora) oraz kampanie (następna we wrześniu).
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

O, to w takim razie czas zebrać jakaś armię :D
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Rzeźnik
Enfant de troupe
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 15 czerwca 2018, 09:18

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Rzeźnik »

Tak jak Telamon wcześniej napisał - osoby które grają, mają skale 28mm. Jedna armia, zwłaszcza jak przejrzysz forum/facebook pod kątem ofert prywatnych, to 200zł wystarczy na sporą armie.

Jako, że Śląsk wywołany to się zgłaszam, Zabrze-Gierałtowice nas jest 3-4 grających od czasu do czasu, raczej po domach, ale czasami w Zabrzu w Miejskim Ośrodku Kultury na Kończycach

Co do armii:

1. Pierwszy kolega gra Włochami i zaczął składać 8-mą armie Brytyjską.
2. Drugi kolega Sowietami
3. Ja sam posiadam na daną chwilę US Airborne, USMC, Niemieckich Grenadierów, DAK i Brytyjczyków na Europe (to jedyny system w jaki gram)

Także jak chcesz coś spróbować, daj znać kiedy by pasowało, można coś zagrać nawet na pożyczonej armii.
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

Od połowy lipca de facto mogę grać codziennie bo mam wakacje przedstudenckie więc czas to nie problem :D
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Mateuszp99
Sergent
Posty: 113
Rejestracja: wtorek, 24 czerwca 2014, 10:10
Lokalizacja: Katowice

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mateuszp99 »

Jeszcze ma jedno pytanie, jak się ma sprawa z modelami drukowanymi na drukarkach 3D? Na thingsiverse jest ich naprawdę sporo. Bo myślę tutaj o turniejach.
Bitewniaki: BG, Bolt Action, Spectre Miniatures, Skirmish Sangin
Awatar użytkownika
Przemos19
General der Panzertruppen
Posty: 4986
Rejestracja: sobota, 10 czerwca 2006, 22:46
Lokalizacja: Zawiercie/Katowice
Been thanked: 18 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Przemos19 »

Tanio wychodzą modele z Italeri np.
http://www.przemos85.blogspot.com/ - blog poświęcony OWW2 i wargamingowi

http://www.battlegroup.net.pl - strona poświęcona Operation World War 2 i wargamingowi
Awatar użytkownika
Telamon
Maréchal d'Empire
Posty: 6920
Rejestracja: środa, 30 maja 2012, 17:27
Lokalizacja: Kraków/Zakliczyn
Has thanked: 697 times
Been thanked: 404 times
Kontakt:

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Telamon »

Mateuszp99 pisze:Jeszcze ma jedno pytanie, jak się ma sprawa z modelami drukowanymi na drukarkach 3D? Na thingsiverse jest ich naprawdę sporo. Bo myślę tutaj o turniejach.
Możesz ich używać jeżeli koniecznie potrzebujesz takiego pojazdu.
Tylko na turniejach będziesz używał 1-2. BA to system skupiający się na starciu piechoty, pojazdy są dodatkiem.
Awatar użytkownika
Mirek1939
Adjudant-Major
Posty: 287
Rejestracja: środa, 9 lipca 2014, 23:18
Has thanked: 95 times
Been thanked: 54 times

Re: Bolt Action 1/72 Śląsk

Post autor: Mirek1939 »

Jeżeli chodzi o grę w Katowicach (i w pobliżu) w 1:72 to ja jestem chętny.
Na pewno lepiej przenosić system na mniejszą skalę niż na odwrót.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bolt Action”