Jednostki Armii Czerwonej w B 35

Awatar użytkownika
Kamil
Praporszczik
Posty: 330
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:24
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 1 time

Post autor: Kamil »

Pisząc o fatalnym podejściu w sytemie B 35 do jednostek RKKA nie trzeba napiusć jeszcze o ikonach znajdujących sie na żetonach. mnie najbardziej rażą te angielskie armaty plot które maja na swoich ikonach radzieckie pułki plot. Przecież w ramach Lend-Lease dostarczono do Zwiaku radzieckiego tylko
37mm amat plot - 340 szt.
40mm Anti-Aircraft 5,400 szt.
90mm amat plot 240 szt.
O angielskich armatach 3.75 calowych które sa na iknonach - chyba nikt w RKKA nie słyszał. Rosjanie zasadniczo urzywali armat:

37mm wz. 1939 (61K)

Obrazek

Albo cięzkich armat 85mm wz 1939

Obrazek

Poza tym w urzyciu były również:
armata 25mm wz 1940 (72K)

Obrazek

Oraz karabiny maszynowe na specjalnych podstawach plot.
Więc dlaczego na ikonach artylerii plot znajdują się angielskie 3.75 calowe armaty plot ???????
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43377
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3943 times
Been thanked: 2509 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Gorzej, że te pelotki (6 jednostek), które raz kiedyś wyszły jako radzieckie okazały się byc potem niemieckimi, więc chyba w ogóle radzieckich pelotek wyszło bardzo niewiele. Ale pewnie się już powtarzam :)

Ja myślę, że warto popracowac nad nowymi zasadami zostawiając już w B-35 jak jest.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”