Najlepiej i najgorzej wydane jednostki

Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Najlepiej i najgorzej wydane jednostki

Post autor: Raleen »

Skoro ostatnio dyskutujemy sobie tak ochoczo o Kaniowie, a niektórzy lubią różne konkursy i plebiscyty, to proponuję konkurs na najlepiej i najgorzej od strony historycznej wydaną jednostkę (dywizję) w ramach systemów B-35, W-39, WB-95. Ja miałbym typy co do B-35 :)

Kto zacznie? :)
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

mogę ja......
najlepsze jednostki to według mnie (w B-35):
niemieckie dywizje z Burzy Zimowej -->> 6., 17. i 23. DPanc oraz 3. i 29. DPZmot
najgorsze jednostki to według mnie (w B-35):
polska artyleria armijna w Magnuszewie 1944 -->> 1.BAAA, 2. BAH, 4BAPpanc oraz 5BAC
ale w B-35 można by całą litanię wypisać..... :>
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
BEF Hero
Sous-lieutenant
Posty: 382
Rejestracja: piątek, 28 kwietnia 2006, 16:17
Lokalizacja: Piotrków Trybunalski
Has thanked: 7 times
Been thanked: 6 times

Post autor: BEF Hero »

Najlepiej !?
"Dajcie mi choć jednego tak wyszkolonego Brytyjczyka, a ja będę wiedział gdzie go posłać żeby najlepiej zginął"
F. Foch o BEF
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Kurcze Pióro »

Moim zdaniem najgorsze żetony są w grze Kercz 1941/1942, mam na myśli dywizje niemieckie
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Kurcze Pióro pisze:Moim zdaniem najgorsze żetony są w grze Kercz 1941/1942, mam na myśli dywizje niemieckie
A co konkretnie. Tam była skopana gdzieś liczba batalionów, ale wyszły poprawki chyba. Nie grałem za bardzo, więc z ciekawości pytam.

Skoro nikt więcej póki co nie pisze, czas na moje typy..

Najlepsze: tu nie mam zdecydowanego faworyta, ale podobało mi się zawsze Arnhem, to nowe w pudełku jest pod tym względem całkiem niezłe, wyeliminowano też sporo błędów. Co do Burzy zimowej, wymienionej przez DT niestety nie miałem okazji jeszcze zweryfikować. Ostatnio pozytywne wrażenia miałem także po Tygrysach w śniegu.

Najgorsze: z TiS nr 5 i 6, do frontu wschodniego (18 DPZmot. niemiecka), fatalna była także Normandia z numerów TiS 2-4. Aha, i last but not least piechota w Falaise i jej zabójcza ikonka, zwana przez fachowców "gajowym".
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Raleen pisze:Co do Burzy zimowej, wymienionej przez DT niestety nie miałem okazji jeszcze zweryfikować. Ostatnio pozytywne wrażenia miałem także po Tygrysach w śniegu.
brałem pod uwagę przede wszystkim zgodność ze strukturą, ikony i parametry, jakość wydania....
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez DT, łącznie zmieniany 1 raz.
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
clown
Général de Division Commandant de place
Posty: 4423
Rejestracja: poniedziałek, 9 stycznia 2006, 17:07
Lokalizacja: Festung Stettin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 8 times

Post autor: clown »

A w Burzy Zimowej nie było czasem knota z 23 Pancerną, bo dano jej batalion Pz IV z długą lufą, podczas gdy w rzeczywistości ona ich nie miała :?: Pytam, bo już Burzy Zimowej nie mam.
"Cała kraina gier jest oczywiście krainą maniactwa, a jednak rejon gier naśladowczo-wojennych jest w tej krainie bardziej maniacki niż inne rejony. Jak na mój gust, jest to już 'konik' posunięty zbyt daleko, hermetyczny, bez przyszłości."
Awatar użytkownika
Itagaki
Général de Brigade
Posty: 2011
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:42
Lokalizacja: Dublin
Been thanked: 2 times

Post autor: Itagaki »

Były nagmatwane parametry Pz III - trzy różne dane z żetonów i tabel (i model na ikonce chyba był w wersji A z dużymi kołami nośnymi)
Pz IV były długolufowe bo innych ikon w tym czasie nie było :) i parametry jak dla wersji F2+.
Siła chyba 6 DPanc (albo 23) była "dziwna" biorąc pod uwagę ilość wozów bojowych w porównaniu z drugą DPanc.

To tyle z pamięci :)
Everyone sees that even a beautiful full moon starts to change its shape becoming smaller as the time passes. Even in our human lives things are as it is.
Takeda Harunobu
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

macie rację jakos zapomniałem o tych wadach... czyli co nie ma najlepiej wydanych?
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Kurcze Pióro »

Chciałbym sprecyzować swój poprzedni post odnośnie Kercz 1941/42

1. Pułki niemieckie powinny posiadać trzy bataliony są dwa
2. Na batalionie p panc jest narysowany PAK 40 kal 75 mm, a powinien być PAK 38 kal 50 mm
3. W skład batalionu rozpoznawczego wchodziły dwa samochody pancerne Sd. Kfz 222
kompania rowerowa, kompania wsparcia ( trzy działa p panc 37 mm, dwa działa 75 mm), szwadron kawalerii, pluton łączności, a na żetonach mamy narysowany Sd. Kfz 223 z anteną poręczową
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Kurcze Pióro pisze:Chciałbym sprecyzować swój poprzedni post odnośnie Kercz 1941/42

1. Pułki niemieckie powinny posiadać trzy bataliony są dwa
W tym czasie tzn. na przelomie 41 i 42 roku w wielu dywizjach rozwiazano trzecie bataliony w pulkach piechoty, aby uzupenic stany w pozostalych batalionach... wiec raczej jest to poprawne... ponadto w jednym z nastépnych Dragonów dodrukowano trzecie bataliony....
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

Z ilością batalionów w Kerczu rzeczywiście był poważny kiks - bo sam Leo zamieścił erratę w kolejnym numerze. Natomiast co do jednostek rozpoznawczych - ten sam problem występuje w całym B-35, bo zawsze na żetonie można dać tylko jeden pojazd, a tymczasem w składzie batalionu było ich nieraz kilka rodzajów plus motocykliści. Co ciekawe, dawniej nawet ciut lepiej to rozwiązywano u Niemców, o tyle, że tam w dywizjach pancernych robiono dwa bataliony: jeden to były Pumy albo inne wozy, a drugi motocykliści. Jeśli macie np. żetony z pierwszego numeru Dragona to tam tak jest zrobiony I KPanc. SS.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Kurcze Pióro
Adjudant-Major
Posty: 285
Rejestracja: piątek, 12 października 2007, 09:39
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Kurcze Pióro »

Analizując nasze posty w tym temacie odnosze wrażenie że strasznie trudno ( mam na myśli B-35 )uzbroić w konkretną broń poszczegulne kompanie, bataliony, pułki czy też przedstawić historyczną strukture dywizji.
Awatar użytkownika
Raleen
Colonel Général
Posty: 43346
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 14:40
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3920 times
Been thanked: 2491 times
Kontakt:

Post autor: Raleen »

To znaczy, tam gdzie skład był mocno wymieszany, rzeczywiście. Ale jak są dość podstawowe pomyłki, trudno. Mi np. kiedyś rozróżnianie Pz IV nie przeszkadzało, tylko że trzeba było napisać, że to ogólnie jest jeden Pz IV dla całego systemu i wtedy byłoby jasne.

A co do tego, że nie ma najlepszych - szukamy najlepszych, a nie bezbłędnych. Jak w jakiejś grupie coś ma najmniej błędów/niedoróbek, to jest najlepsze. Jak coś ma najwięcej to jest najgorsze.
Panie, weźcie kości w rękę i wyobraźcie sobie, że gracie z królem Kastylii, i rzucając je na stół zdajecie wszystko na los bitwy. Jeśli dopisze wam szczęście, zrobicie najlepszy rzut, jaki kiedykolwiek uczynił król na ziemi; a jeśli rzut wam się nie powiedzie, inaczej nie odejdziecie z gry, jak z honorem.

Gil de Osem do króla Portugalii Jana I Dobrego przed bitwą pod Aljubarrotą (14.VIII.1385)
Awatar użytkownika
DT
Divisní generál
Posty: 3698
Rejestracja: czwartek, 22 grudnia 2005, 18:41
Lokalizacja: Kowary
Been thanked: 18 times

Post autor: DT »

Kurcze Pióro pisze:Analizując nasze posty w tym temacie odnosze wrażenie że strasznie trudno ( mam na myśli B-35 )uzbroić w konkretną broń poszczegulne kompanie, bataliony, pułki czy też przedstawić historyczną strukture dywizji.
to nie jest wbrew pozorom takie trudne, ale wymaga pewnego przemyslenia tematu i znajomosci struktur ponizej batalionu.... :faja: moze za jakis czas przedstawie na to "lekarstwo" :jupi:
Czesi również bronili Polski w 1939 roku
ODPOWIEDZ

Wróć do „Archiwum”